Reklama
reklama

Hattrick Hynka Zohorny a dva body z Hradce Králové. Kometa jde na třetí místo

Drama až do konce, tak by se dal charakterizovat zápas sousedů v tabulce. Domácí Hradec vstoupil do utkání lépe, využil přesilovku, ale Kometa nedělní duel otočila a vedla zásluhou hattricku Hynka Zohorny již 3:1. Ovšem Mountfield využil v posledních minutách třetí třetiny dvě přesilovky a poslal duel do prodloužení. V něm rozhodl Marcel Haščák z trestného střílení. Kometa bere dva body a je třetí v tabulce extraligy.

Duel na hradeckém ledě začal pořádně zostra. Hned ve třetí minutě sledovali fanoušci potyčku mezi několika hráči, rozhodčí nakonec usoudili, že za katr půjdou dva brněnští hráči. Posléze přišel faul vysokou holí a Hradec měl k dispozici dlouho dvojnásobnou početní výhodu. Tu zhodnotil bleskově Jaroslav Bednář - 1:0. Následoval další faul, Dymáček inkasoval trest pět minut a do konce utkání, což znamenalo dlouhou přesilovku domácích.

Nicméně Kometa se v obraně semkla a odehrála dlouhou pasáž na výbornou. Navíc mohla ze své první velké šance vyrovnat. Čermák ujel do přečíslení, vzal to na sebe, ale Rybára nepřekonal. Kapitán Komety měl tutovku i v závěru třetiny, znovu se zaskvěl slovenský gólman. Kometa čekala na šance a chyby soupeře a trpělivost vyplatila. Kvapil našel mezi kruhy najetého Hynka Zohornu, který zcela neobsazen ve 29. minutě zaslouženě vyrovnal na 1:1.

Druhá část hry byla oboustranně vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách, ovšem jednu z mnoha využil přesilovkovým gólem Hynek Zohorna, který po pumelici Tršky doklepl kotouč do sítě - 1:2. Brňané padali do střel, hráli zodpovědně v obraně, v závěru mohli přidat ještě jednu trefu, Štencel v přesilovce těsně minul. Do kabin šli svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského s vedením v zádech.

Poslední třetina nabídla dvě přesilovky Brna v rychlém sledu, obrana Mountfieldu byla však pozorná a mnoho střel k Rybárovi nepustila. Byl to mimo jiné večer Hynka Zohorny, který na konci vlastního oslabení ujel celé hradecké obraně a bekhendem překonal padajícího gólmana, hattrick! "Zohy" dal v letošní sezóně tři góly a nyní přidal další tři skvělé zásahy do sbírky. Kometa skvěle bránila a navíc se mohla spolehnout na výtečného Čiliaka, který v kritických momentech vytahoval parádní zákroky.

Na druhé dvojnásobné oslabení v utkání byl ale brněnský brankář krátký. Blaž Gregorc vypálil za modrou čárou a trefil se do horních pater brány - 2:3. Početní výhoda pokračovala a Bedřich Köhler střelou z levého kruhu vyrovnal na 3:3. V závěru domácí tlačili, ale Čiliak společně s obranu udrželi nerozhodný výsledek a šlo se do prodloužení.

V něm se valil jeden útok za druhým, až došlo na nájezd Káni. Ten byl podražen a nepříjemně narazil do konstrukce brány. Exekuci trestného střílení si vzal na starost Marcel Haščák a vybojoval pro Kometu cenné dva body.

Branky a nahrávky: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc, Newton), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) – 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (Trška, M. Kvapil), 50. H. Zohorna, 64. Haščák - trestné střílení. Rozhodčí: Úlehla, Bulanov – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Dymáček 5+DKU. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6103. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.Hráči zápasu: Jaroslav Bednář - Hynek Zohorna.

Zdroj: HC Kometa

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře