Reklama
reklama

Fantastickou bitvu rozhodlo prodloužení, Kometa si z Třince odváží bod

 Utkání s parametry play-off nabídl souboj o čelo extraligové tabulky. Brňané v první polovině zápasu dvakrát vedli. Skóre Třinečtí otočili, ale Brňané obrovským tlakem ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. Tam byla Kometa lepší, ale bonusový bod vystřelil Ocelářům Jakub Petružálek.

Úvodní minuty byli na třineckém ledě mírně aktivnější borci z města pod Špilberkem. První větší šanci měl po přihrávce zpoza branky navrátilec do sestavy, Tomáš Vincour, ale u levé tyče minul. Vzápětí se rychlým objezdem branky prezentoval Martin Dočekal, brankář Hamerlík jeho pokus vykopl betonem. Třetí velkou šanci Brna měl Vojtěch Němec, ale na dlouhou hůl před prázdnou brankou mířil nad. Příležitosti Ocelářů pochytal Vejmelka a Brňané se dočkali vedení. Při velkém tlaku druhé formace nejprve Hamerlík dokázal vyrazit dvě nahození, až se k puku na modré čáře dostal Vojtěch Němec a jeho pokus i s tečí obránce Hrabala nad vyrážečku Hamerlíka – 0:1. Největší šanci si domácí vypracovali při přesilovce, proti Růžičkově ráně z kruhu se ale Vejmelka dokázal rychle přesunout.

Kometa pykala za vyloučení, domácí skóre otočili

Oceláři vstupovali do druhé třetiny v přesilovce, kterou po čtrnácti vteřinách využili. Mezi kruhy se puk dostal k Vladimíru Rothovi, který zápěstím s přispěním pravé tyče rozvlnil síť – 1:1. Domácí ožili, ale vedení si vzali na svou stranu zpět modrobílí. Střelu Nečase vyrazil Hamerlík před sebe, stačil i na první dorážkuMartina Erata, ale na druhou dorážku již ne – 1:2! Hostující hokejisté se o pár minut nechali znovu vyloučit a domácí opět trestali. Kreps našel bekhendem mezi kruhy najetého Erika Hrňu, který z první trefil přesně nad vyrážečku Vejmelky – 2:2. Třinečtí těžili ze své aktivity a poprvé v zápase šli do vedení. Přečíslení 2 na 1 přerušil dobrým zákrokem Malec, Růžička však vrátil puk na brankoviště a Rostislav Marosz chytře protečoval černou pryž na levý beton Vejmelky – 2:3. V závěru třetiny měli i hosté své šance, Zaťovič ale z mezikruží trefil jen rameno Hamerlíka a Kováčik při dorážce do prázdné branky minul.

Němec druhou brankou poslal zápas do prodloužení

Do třetí periody vstoupili svěřenci Libora Zábranského naprosto skvěle. První šanci měl Zaťovič, ale bekhendovým blafákem před Hamerlíkem neuspěl. Neujala se ani akce první formace Komety, Erat na přihrávku nedosáhl. Na druhé straně měl šanci Kreps, který trefil jen pravý beton Vejmelky. Tlak Brna narůstal. Nahození Ondřeje Němce umně tečoval Erat, ale i s jeho šancí si domácí brankář poradil. Hamerlík kapituloval až o chvíli později, kdy se po přihrávce Erata dostal k puku na brankovišti Vojtěch Němec a s vypětím sil dostrkal kotouč za čáru – 3:3. V prodloužení měli hosté znovu více šancí, Vojtěch Němec v té největší ale sám před brankou nedokázal vymíchat Hamerlíka. A tak zahřmělo na opačné straně, když při pohledné kombinaci nabídl Linhart kotouč na zlatém podnosu Jakubu Petružálkovi, jenž přisoudil bod navíc Třinci.

Branky a nahrávky: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Martin Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Rozhodčí:Šír, Pražák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku:27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře