Reklama
reklama

Druhá prohra v přípravě. Kometa nestačila na Vítkovice

V úterý čekal na Kometu již pátý, tentokrát ovšem klasický, přípravný zápas. Brňané si na jedno utkání dali volno od evropského poháru a střetli se s extraligovými Vítkovicemi na jejich ledě. Utkání dlouho provázel nerozhodný stav 1:1, který však v závěrečné desetiminutovce překlenuli domácí na svoji stranu. Brňané si po porážce 1:3 spravili částečně chuť alespoň v závěrečných samostatných nájezdech, kde domácí udolali poměrem 2:0.

Vítkovice - Kometa 3:1 (1:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 8. Sloboda (Svačina, Kudělka), 49. Szturc (Roman, Málek), 54. Burger (Valčák, Vandas) – 19. Čermák (Hanzlík). Rozhodčí: Janda, Jeřábek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 529. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Do utkání vstoupil lépe domácí celek, který bleskově zužitkoval hned svoji první přesilovou hru. Vyloučený Hanzlík se nestihl ani pořádně usadit na trestné lavici a již ho zní vyhnal Karol Sloboda, který ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Brňané chtěli okamžitě vyrovnat, šance Němce skončila jen nedovoleným zákrokem domácího obránce. Brňané sice přesilovou hru nevyužili, do konce první třetiny však stihli srovnat krok se svým soupeřem. Hanzlík vysunul do rychlého protiútoku brněnského kapitána Leoše Čermáka, který našel skulinku ve výstroji Málka – 1:1.

Druhá třetina branku nepřinesla, více ze hry měl domácí tým. Vítkovický Petr Strapáč nejprve nedokázal na brankovišti přelstít beton brněnského Faltera, brankář Komety si následně poradil i s rychlým protiútokem Koloucha se Šedivým, který vytěsnil pohotovým zákrokem ramenem.

Ze začátku třetí části se zdálo, že se další branky již diváci nedočkají. Obrany obou týmů byly pozorné, stejně tak oba gólmani zlikvidovali několik šancí. Domácí spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, které jim nakonec vynesly kýženou rozdílovou branku. Roman Sturz z jednoho z protiútoků místo přihrávky zvolil střelu přes obránce, která i přes drobnou teč Faltera zapadla do brněnské brány – 2:1.

Vzápětí mohli Vítkovičtí své vedení ještě navýšit, Huna s Romanem však své přečíslení nedokázali dovést do úspěšného konce. Mrzet je to ale příliš nemuselo, protože o několik okamžiků později předvedl svoji práci s pukem domácí kapitán Jiří Burger, který kličkami zmátl Faltera a poslal mu puk mezi betony do brány – 3:1. I když se Brňané ještě v posledních minutách snažili o závěrečný nápor, domácí si své vedení vzít nenechali.

V základní hrací době tak Kometa prohrála, přesto z Ostravy neodjížděla úplně s poraženeckou náladou. V závěrečných samostatných nájezdech byli úspěšnější právě Brňané, kteří zásluhou Noska a Káni předčili soupeře v této dovednostní disciplíně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře