Reklama
reklama

Druhá prohra v přípravě. Kometa nestačila na Vítkovice

V úterý čekal na Kometu již pátý, tentokrát ovšem klasický, přípravný zápas. Brňané si na jedno utkání dali volno od evropského poháru a střetli se s extraligovými Vítkovicemi na jejich ledě. Utkání dlouho provázel nerozhodný stav 1:1, který však v závěrečné desetiminutovce překlenuli domácí na svoji stranu. Brňané si po porážce 1:3 spravili částečně chuť alespoň v závěrečných samostatných nájezdech, kde domácí udolali poměrem 2:0.

Vítkovice - Kometa 3:1 (1:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 8. Sloboda (Svačina, Kudělka), 49. Szturc (Roman, Málek), 54. Burger (Valčák, Vandas) – 19. Čermák (Hanzlík). Rozhodčí: Janda, Jeřábek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 529. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Do utkání vstoupil lépe domácí celek, který bleskově zužitkoval hned svoji první přesilovou hru. Vyloučený Hanzlík se nestihl ani pořádně usadit na trestné lavici a již ho zní vyhnal Karol Sloboda, který ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Brňané chtěli okamžitě vyrovnat, šance Němce skončila jen nedovoleným zákrokem domácího obránce. Brňané sice přesilovou hru nevyužili, do konce první třetiny však stihli srovnat krok se svým soupeřem. Hanzlík vysunul do rychlého protiútoku brněnského kapitána Leoše Čermáka, který našel skulinku ve výstroji Málka – 1:1.

Druhá třetina branku nepřinesla, více ze hry měl domácí tým. Vítkovický Petr Strapáč nejprve nedokázal na brankovišti přelstít beton brněnského Faltera, brankář Komety si následně poradil i s rychlým protiútokem Koloucha se Šedivým, který vytěsnil pohotovým zákrokem ramenem.

Ze začátku třetí části se zdálo, že se další branky již diváci nedočkají. Obrany obou týmů byly pozorné, stejně tak oba gólmani zlikvidovali několik šancí. Domácí spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, které jim nakonec vynesly kýženou rozdílovou branku. Roman Sturz z jednoho z protiútoků místo přihrávky zvolil střelu přes obránce, která i přes drobnou teč Faltera zapadla do brněnské brány – 2:1.

Vzápětí mohli Vítkovičtí své vedení ještě navýšit, Huna s Romanem však své přečíslení nedokázali dovést do úspěšného konce. Mrzet je to ale příliš nemuselo, protože o několik okamžiků později předvedl svoji práci s pukem domácí kapitán Jiří Burger, který kličkami zmátl Faltera a poslal mu puk mezi betony do brány – 3:1. I když se Brňané ještě v posledních minutách snažili o závěrečný nápor, domácí si své vedení vzít nenechali.

V základní hrací době tak Kometa prohrála, přesto z Ostravy neodjížděla úplně s poraženeckou náladou. V závěrečných samostatných nájezdech byli úspěšnější právě Brňané, kteří zásluhou Noska a Káni předčili soupeře v této dovednostní disciplíně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře