Reklama
reklama

Domácí sérii vítězných zápasů Komety přeťal Litvínov

Šestkrát v řadě se hráči Komety radovali před vlastními fanoušky z vítězství. Posedmé už to ovšem nevyšlo. Úspěšnou sérii přerušil Litvínov. Ten byl v celém utkání vždy o krok před Kometou. Brno celý zápas dotahovalo, dvakrát dokázalo vyrovnat, potřetí už se to nepovedlo. Kometu také srazila zbytečná vyloučení. Litvínov dal dvě branky z následných přesilových her.

Kometa - LItvínov 2:3 (0:1, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška (Němec) – 5. Ručinský, 32. Jánský (Ručinský, Hübl), 34. Hübl (Ručinský). Rozhodčí: Björk, Pešina – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7029. Střely na branku: 33:25.

Kometa: Čiliak – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Holec – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, Koreis, Wasserbauer.

Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Šlégr, Gula, Posmyk, Kousalík – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Černý, Piroš, Rosa – Trávníček (C), Jurčík, Majdan.

Domácí vstupovali do utkání jako favorit. V první třetině ale Kometa zůstávala hodně za očekáváním a dostávala se do zakončení velmi stěží. Od páté minuty navíc musela řešit i jiný problém. Litvínov využil v páté minutě přesilovou hru zásluhou Martina Ručinského. Tomu brněnská obrana nechala doslova dálnici a zkušený útočník nezklamal a zakončil přesně nad vyrážečku Čiliaka. Když už se Kometa dostala do nějaké velké šance, tak to skončilo fiaskem. Například jako v 11. minutě při příležitosti Buriana. Ten dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně volný. Místo zakončení ale vymýšlel ještě přihrávku. Litvínov měl dobrou možnost na navýšení skóre při své přesilovce pět na tři. Jihomoravané se ale dokázali poměrně bez obtíží ubránit a do kabin tak šla Verva s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina už se nesla ve svižnějším duchu a také padalo více branek. Kometa se sice zpočátku příliš nedostávala do hry, ale nakonec udeřila v tu nejnečekanější chvíli. Ve 27. minutě ujel ve vlastním oslabení Tomáš Svoboda a blafákem prostrčil buk mezi betony Francouze. Vypadalo to, že tento gól Kometu nakopne. Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Litvínov využil v 32. minutě přesilovou hru, když přesnou přihrávku Ručinského před bránu zužitkoval Peter Jánský.

Tyto minuty byly poměrně bláznivé, protože o necelé dvě minuty později opět vyrovnal Jan Hruška, který se prosadil po závaru. Aby toho však nebylo málo, přesně za 41 vteřin po Hruškově vyrovnání Verva opět vedla. Viktor Hübl při signalizované výhodě dokončil akci a z levého kruhu se prosadil. Kometa mohla ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. Čermák ale při své šanci nedokázal objet bránu a zasunout puk.

V závěrečné části Kometa už více riskovala, ale k nějakým velkým šancím to nevedlo. Litvínov naopak vyrážel do rychlých protiútoků. Při šancích Litvínova ovšem podržel svůj tým brankář Čiliak. Kometě nakonec nepomohla ani závěrečná power-play a Litvínov své těsné vedení udrželo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře