Reklama
reklama

Domácí sérii vítězných zápasů Komety přeťal Litvínov

Šestkrát v řadě se hráči Komety radovali před vlastními fanoušky z vítězství. Posedmé už to ovšem nevyšlo. Úspěšnou sérii přerušil Litvínov. Ten byl v celém utkání vždy o krok před Kometou. Brno celý zápas dotahovalo, dvakrát dokázalo vyrovnat, potřetí už se to nepovedlo. Kometu také srazila zbytečná vyloučení. Litvínov dal dvě branky z následných přesilových her.

Kometa - LItvínov 2:3 (0:1, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška (Němec) – 5. Ručinský, 32. Jánský (Ručinský, Hübl), 34. Hübl (Ručinský). Rozhodčí: Björk, Pešina – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7029. Střely na branku: 33:25.

Kometa: Čiliak – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Holec – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, Koreis, Wasserbauer.

Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Šlégr, Gula, Posmyk, Kousalík – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Černý, Piroš, Rosa – Trávníček (C), Jurčík, Majdan.

Domácí vstupovali do utkání jako favorit. V první třetině ale Kometa zůstávala hodně za očekáváním a dostávala se do zakončení velmi stěží. Od páté minuty navíc musela řešit i jiný problém. Litvínov využil v páté minutě přesilovou hru zásluhou Martina Ručinského. Tomu brněnská obrana nechala doslova dálnici a zkušený útočník nezklamal a zakončil přesně nad vyrážečku Čiliaka. Když už se Kometa dostala do nějaké velké šance, tak to skončilo fiaskem. Například jako v 11. minutě při příležitosti Buriana. Ten dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně volný. Místo zakončení ale vymýšlel ještě přihrávku. Litvínov měl dobrou možnost na navýšení skóre při své přesilovce pět na tři. Jihomoravané se ale dokázali poměrně bez obtíží ubránit a do kabin tak šla Verva s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina už se nesla ve svižnějším duchu a také padalo více branek. Kometa se sice zpočátku příliš nedostávala do hry, ale nakonec udeřila v tu nejnečekanější chvíli. Ve 27. minutě ujel ve vlastním oslabení Tomáš Svoboda a blafákem prostrčil buk mezi betony Francouze. Vypadalo to, že tento gól Kometu nakopne. Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Litvínov využil v 32. minutě přesilovou hru, když přesnou přihrávku Ručinského před bránu zužitkoval Peter Jánský.

Tyto minuty byly poměrně bláznivé, protože o necelé dvě minuty později opět vyrovnal Jan Hruška, který se prosadil po závaru. Aby toho však nebylo málo, přesně za 41 vteřin po Hruškově vyrovnání Verva opět vedla. Viktor Hübl při signalizované výhodě dokončil akci a z levého kruhu se prosadil. Kometa mohla ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. Čermák ale při své šanci nedokázal objet bránu a zasunout puk.

V závěrečné části Kometa už více riskovala, ale k nějakým velkým šancím to nevedlo. Litvínov naopak vyrážel do rychlých protiútoků. Při šancích Litvínova ovšem podržel svůj tým brankář Čiliak. Kometě nakonec nepomohla ani závěrečná power-play a Litvínov své těsné vedení udrželo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře