Reklama
reklama

Domácí sérii vítězných zápasů Komety přeťal Litvínov

Šestkrát v řadě se hráči Komety radovali před vlastními fanoušky z vítězství. Posedmé už to ovšem nevyšlo. Úspěšnou sérii přerušil Litvínov. Ten byl v celém utkání vždy o krok před Kometou. Brno celý zápas dotahovalo, dvakrát dokázalo vyrovnat, potřetí už se to nepovedlo. Kometu také srazila zbytečná vyloučení. Litvínov dal dvě branky z následných přesilových her.

Kometa - LItvínov 2:3 (0:1, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška (Němec) – 5. Ručinský, 32. Jánský (Ručinský, Hübl), 34. Hübl (Ručinský). Rozhodčí: Björk, Pešina – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7029. Střely na branku: 33:25.

Kometa: Čiliak – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), Holec – T. Svoboda, Němec, Káňa – Dočekal, J. Hruška, Burian – Jenyš, Koreis, Wasserbauer.

Litvínov: Francouz – Zeman, Stříteský, Šlégr, Gula, Posmyk, Kousalík – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Černý, Piroš, Rosa – Trávníček (C), Jurčík, Majdan.

Domácí vstupovali do utkání jako favorit. V první třetině ale Kometa zůstávala hodně za očekáváním a dostávala se do zakončení velmi stěží. Od páté minuty navíc musela řešit i jiný problém. Litvínov využil v páté minutě přesilovou hru zásluhou Martina Ručinského. Tomu brněnská obrana nechala doslova dálnici a zkušený útočník nezklamal a zakončil přesně nad vyrážečku Čiliaka. Když už se Kometa dostala do nějaké velké šance, tak to skončilo fiaskem. Například jako v 11. minutě při příležitosti Buriana. Ten dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně volný. Místo zakončení ale vymýšlel ještě přihrávku. Litvínov měl dobrou možnost na navýšení skóre při své přesilovce pět na tři. Jihomoravané se ale dokázali poměrně bez obtíží ubránit a do kabin tak šla Verva s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina už se nesla ve svižnějším duchu a také padalo více branek. Kometa se sice zpočátku příliš nedostávala do hry, ale nakonec udeřila v tu nejnečekanější chvíli. Ve 27. minutě ujel ve vlastním oslabení Tomáš Svoboda a blafákem prostrčil buk mezi betony Francouze. Vypadalo to, že tento gól Kometu nakopne. Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Litvínov využil v 32. minutě přesilovou hru, když přesnou přihrávku Ručinského před bránu zužitkoval Peter Jánský.

Tyto minuty byly poměrně bláznivé, protože o necelé dvě minuty později opět vyrovnal Jan Hruška, který se prosadil po závaru. Aby toho však nebylo málo, přesně za 41 vteřin po Hruškově vyrovnání Verva opět vedla. Viktor Hübl při signalizované výhodě dokončil akci a z levého kruhu se prosadil. Kometa mohla ještě do konce druhé třetiny vyrovnat. Čermák ale při své šanci nedokázal objet bránu a zasunout puk.

V závěrečné části Kometa už více riskovala, ale k nějakým velkým šancím to nevedlo. Litvínov naopak vyrážel do rychlých protiútoků. Při šancích Litvínova ovšem podržel svůj tým brankář Čiliak. Kometě nakonec nepomohla ani závěrečná power-play a Litvínov své těsné vedení udrželo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře