Reklama
reklama

Čtvrtá prohra v řadě. Kometa se vrací ze zlínského ledu s prázdnou

Ani zlepšený výkon ve druhé třetině a několik slibných šancí nestačilo na přijatelný výsledek. Kometa počtvrté v řadě prohrála a navíc se opět střelecky trápila. Jedinou přesnou trefou se prezentoval Jan Hruška, zatímco domácí Zlín prostřelil Čiliaka hned čtyřikrát.

Stadión ve Zlíně sledoval hned ve dvacáté vteřině obrovskou šancí domácího týmu. Holík vybídl přesným pasem do šance Robertse Bukartse, kterého Čiliak dobrým zákrokem vychytal. Kometě se vůbec nevydařil vstup do zápasu. Vzápětí měli totiž hráči PSG dvojnásobnou přesilovku, na trestné seděli Káňa s Kováčikem. Už se zdálo, že to Brňané zvládnout, ale k puku se mezi kruhy dostal Robert Říčka, který bekhendem překonal Čiliaka – 1:0. Jedinou šanci Komety v první periodě měl Hynek Zohorna, ale po kličce Kašíkovi mu puk utekl z hole.

Vstup do druhé části se povedl výborně pro změnu Kometě. Ton krásnou křižnou přihrávkou našel Jana Hrušku, který propálil Kašíka – 1:1. Na hostech bylo vidět výrazné herní zlepšení, jenže místo obratu ve skóre přišel nešťastný moment. Daniel Štumpf razantně vystřelil a puk propadl Čiliakovi mezi betony, kus černé pryže se doslova došoural do sítě – 2:1. Poté mohl vyrovnat Burian, ale zlínský gólman zasáhl špičkou betonu. Kometě nepřálo štěstí, vyrovnat mohl Vondráček, ale trefil tyč, od které se puk odrazil před bránu. Následné dorážce zamezil jen za cenu důležitého faulu Tomáš Žižka. Šance byly, ale stav se do konce druhé části nezměnil.

V poslední třetině se radoval pouze domácí soubor. Přičemž šance opět byla, aktivní Hruška po souhře s Tonem trefil břevno. Tyč a břevno, góly však z pohledu Brna žádné další. A tak se radovali domácí, nejprve Holík našel Robertse Bukartse a konečný výsledek na 4:1 upravil zcela volný Filip Čech, který stejně jako lotyššký spoluhráč neměl problém dorazit puk do Čiliakovy svatyně. Výkon Komety vypadal podstatně lépe, než v minulých duelech, body však bohužel stále žádné.

Branky a nahrávky: 3. Říčka (Bukarts), 25. Štumpf (Vlach, Veselý), 52. Bukarts (P.Holík, Říčka), 57. Čech (Čachotský) – 21. Hruška (Ton). Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 6322. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Hráči utkání: Libor Kašík - Hynek Zohorna.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře