Reklama
reklama

Chyběla vteřina, Kometa nakonec duel s Pardubicemi rozhodla v prodloužení

Pouhá jedna vteřina a čtyři desetiny chyběly domácím hokejistům ,aby nový ročník Tipsport extraligy zahájili tříbodovou výhrou. Pardubice však ze závěrečného tlaku dokázaly vyrovnat a poslaly zápas do prodloužení. V něm se ale trefil brněnský obránce Michal Kempný, který tak rozhodl o bonusovém bodu v brněnský prospěch.

Kometa - Pardubice 4:3p (0:1, 2:1, 0:1 - 1:0). Kometa: Trvaj – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák (C), Zohorna H. – Svoboda J., Hruška J., Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Káňa, Raška, Jenyš. Pardubice: Růžička – Kočí (C), Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Zdráhal, Špaček – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna T., Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý. Branky a nahrávky: 34. Koreis (Dočekal, Pivko), 38. Svoboda J., 52. Zohorna H. (Pivko), 2. Kempný (Kuboš) – 14. Kousal (Sýkora), 39. Sýkora (Píša, Kousal), 60. Benák (Sýkora, Kousal). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Hejl, Kájínek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 7 200.

Utkání mezi odvěkými rivaly začalo čtyřminutovou přesilovou hrou Pardubic, kterou se ovšem hostům nepodařilo zužitkovat. První vážnější šanci zápasu měl tak domácí Hynek Zohorna, který po své individuální akci nedokázal zamést puk do brány střežené pardubickým Růžičkou. Kometa stupňovala svůj tlak, další velkou příležitost měl Dočekal, výsledkem z toho ale byla jen dvojnásobná přesilovka domácích, kterou se Brňanům ovšem využít nepodařilo. Hlavní překážkou byl brankář Růžička.

Když se neujal ani pokus Koreise, udeřili hosté. Petr Sýkora napřáhl v přesilové hře na modré čáře a jeho pokus doklepl za záda brněnského Trvaje Robert Kousal - 0:1. Brňané se i nadále snažili o aktivní hru, příležitosti Pivka, Čermáka a Jakuba Svobody ale brankou neskončily.

Domácí vstoupili do druhé části s jasným cílem, blízko vyrovnání byl obránce Nosek, z mezikruží ale pálil jen do připraveného Růžičky. Další velká příležitost zívala na Čermáka, ten však po Pivkově přihrávce mířil znovu jen do hostujícího brankáře. Vyrovnávací trefy se tak domácí fanoušci dočkali až ve třicáté čtvrté minutě. Dočekal zpoza brány našel před bránou Jakuba Koreise, který si počínal jako zkušený lovec - 1:1.

Z další akce mohli jít domácí vzápětí do vedení, v úniku dva na jednoho přihrál Čermák Pivkovi, který vyhořel na skvělém Růžičkovi. Další rychlý únik Brňanů ale již brankou skončil. Jakub Svoboda nastartoval podél pravého mantinelu a s pořádnou dávkou štěstí propálil parubického brankáře - 2:1. Tímto výsledkem ovšem druhá třetina neskončila, minutu a půl před koncem využil zmatků před Trvajem Petr Sýkora, který doklepl vyražený puk za záda brněnského brankáře - 2:2.

Třetí třetina přinesla vyrovnanou hru, oba celky hrály opatrně a snažily se neinkasovat. Stojaté vody rozvířil až průnik domácího Libora Pivka, jehož pokus dorazil před Růžičkou průbojný Hynek Zohorna - 3:2. Domácí postupně kráčeli za úvodním tříbodovým vítězstvím, minutu před koncem však dostali hosté nabídku přesilové hry, kterou ještě zesílili o odvolaného brankáře. Pardubičtí rozpoutali před Trvajem ofenzivní kolotoč, který jednu vteřinu před závěrečnou sirénou ukončil Petr Sýkora - 3:3.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se z přesilové hry trefil obránce Komety Michal Kempný. Kometa si tak na domácím hřišti ponechala bonusový bodík, i když byla velmi blizoučko k plnému počtu.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Venera: Na první kolo to bylo kvalitní utkání, byť některé věci ještě vázly na obou stranách. Zápas jsme začali lépe, hráli jsme svižně, později ovšem domácí přidali, podařilo se jim jít dokonce do vedení. Jsme rádi, že se nám podařilo v závěru vyrovnat, brali bychom i ten druhý bod, ale to už si Kometa v přesilové hře pohlídala.

Vladimír Kýhos: Pro nás zápas nezačal dobře, z inkasované branky jsme se nemohli dostat do tempa. Ve druhé třetině jsme byli jednoznačně lepší, jen díky Růžičkovi vydržel stav takový, jaký byl. Třetí třetinu jsme chtěli hrát opatrně, bohužel jsme ale v závěru chybovali a vítězství neudrželi. Výkon na začátek sezóny byl ovšem dobrý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře