Reklama
reklama

Chci klukům předat nejlepší, co umím, říká Kanaďan Norm Lacombe

I když přiletěl kondiční trenér Normand Lacombe v neděli, už v pondělí ráno byl připraven vést trénink hokejistů prvního týmu Komety. „Let byl sice dlouhý a unavující, ale cítím se dobře. Hlavně proto, že jsem se před ním dobře vyspal,“ vysvětlovala posila trenérského týmu. Šampion NHL se do Brna moc těšil, takže je na novou spolupráci pozitivně naladěn.

Do České republiky se podíval po dlouhých letech. „Kdysi dávno jsem přijel do Prahy na světový turnaj juniorů, ještě když jsem byl sám junior. Ale už si to opravdu nepamatuju. Jen jsem přiletěl a hrál hokej,“ směje se nyní osmačtyřicetiletý specialista na kondiční přípravu. Na tréninku Komety mu každodenně bude k ruce Tomáš Vincour, jenž s ním za oceánem trénoval již několik sezón zpět a možnosti spolupracovat s Normem bez váhání využil i v Brně. Je tedy běžné, že Norm na tréninku něco předvede či přednese a loňský hráč Dallasu či Colorada to přetlumočí hráčům dál, i když to ve většině případů není potřeba. Sám trenér se jazykové bariéry vůbec nebojí a na hráče hovoří plynule anglicky, bez váhání. Navíc hned od prvního dne nasává evropské klima. „Moc se mi tu líbí. Už jsem o zdejším prostředí několikrát slyšel. Hlavně proto, že jsem trénoval několik českých a slovenských borců. Bydlel jsem s nimi, trénoval je a oni mi povídali, jak tu všechno funguje. Jsem rád, že tu teď můžu být,“ těší Norma. Je ale jasné, že nepřijel na dovolenou. V Brně jej totiž každý den včetně soboty čeká dopolední trénink s „A“ týmem a odpoledne se věnuje mládežnickým kategoriím. „Však jsem taky přijel trénovat,“ smál se bývalý člen organizace Edmontonu Oilers, ale hned zvážnil: „Ne, chci ukázat to nejlepší, co v sobě mám. Věřím, že to bude zábava.“ I trenérský tým našeho nejzkušenějšího výběru byl na příjezd zvučné posily připraven: „Už předem s Normem komunikovala naše kondiční trenérka Hana Bubníková, takže dopředu věděl, co jsme v předchozích šesti týdnech dělali. Byl tedy připraven plynule navázat na trénink. Pro nás je to zpestření i škola. Jak pro trenéry, tak hráče. Myslím, že dnes nemá nikdo patent, jak dělat tréninky. Takže pokud uvidíme něco nového, může to pro nás být jedině přínosem,“ říká Martin Pešout. Je však příliš brzy ptát se, jak moc odlišné tréninky oproti klasickým jsou. „Přesně. Po prvním dnu zatím nemůžeme soudit. Až dva týdny proběhnou, sedneme si spolu, abychom se poptali, proč a co se různé prvky dělaly. Abychom si z toho něco vzali. Řekneme mu, jak jsme zvyklí to dělat my, a tak dále. Jen po takovýchto diskuzích se můžeme posunout dál jak my, tak hráči,“ má jasno asistent trenéra Kýhose.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře