Reklama
reklama

Chci klukům předat nejlepší, co umím, říká Kanaďan Norm Lacombe

I když přiletěl kondiční trenér Normand Lacombe v neděli, už v pondělí ráno byl připraven vést trénink hokejistů prvního týmu Komety. „Let byl sice dlouhý a unavující, ale cítím se dobře. Hlavně proto, že jsem se před ním dobře vyspal,“ vysvětlovala posila trenérského týmu. Šampion NHL se do Brna moc těšil, takže je na novou spolupráci pozitivně naladěn.

Do České republiky se podíval po dlouhých letech. „Kdysi dávno jsem přijel do Prahy na světový turnaj juniorů, ještě když jsem byl sám junior. Ale už si to opravdu nepamatuju. Jen jsem přiletěl a hrál hokej,“ směje se nyní osmačtyřicetiletý specialista na kondiční přípravu. Na tréninku Komety mu každodenně bude k ruce Tomáš Vincour, jenž s ním za oceánem trénoval již několik sezón zpět a možnosti spolupracovat s Normem bez váhání využil i v Brně. Je tedy běžné, že Norm na tréninku něco předvede či přednese a loňský hráč Dallasu či Colorada to přetlumočí hráčům dál, i když to ve většině případů není potřeba. Sám trenér se jazykové bariéry vůbec nebojí a na hráče hovoří plynule anglicky, bez váhání. Navíc hned od prvního dne nasává evropské klima. „Moc se mi tu líbí. Už jsem o zdejším prostředí několikrát slyšel. Hlavně proto, že jsem trénoval několik českých a slovenských borců. Bydlel jsem s nimi, trénoval je a oni mi povídali, jak tu všechno funguje. Jsem rád, že tu teď můžu být,“ těší Norma. Je ale jasné, že nepřijel na dovolenou. V Brně jej totiž každý den včetně soboty čeká dopolední trénink s „A“ týmem a odpoledne se věnuje mládežnickým kategoriím. „Však jsem taky přijel trénovat,“ smál se bývalý člen organizace Edmontonu Oilers, ale hned zvážnil: „Ne, chci ukázat to nejlepší, co v sobě mám. Věřím, že to bude zábava.“ I trenérský tým našeho nejzkušenějšího výběru byl na příjezd zvučné posily připraven: „Už předem s Normem komunikovala naše kondiční trenérka Hana Bubníková, takže dopředu věděl, co jsme v předchozích šesti týdnech dělali. Byl tedy připraven plynule navázat na trénink. Pro nás je to zpestření i škola. Jak pro trenéry, tak hráče. Myslím, že dnes nemá nikdo patent, jak dělat tréninky. Takže pokud uvidíme něco nového, může to pro nás být jedině přínosem,“ říká Martin Pešout. Je však příliš brzy ptát se, jak moc odlišné tréninky oproti klasickým jsou. „Přesně. Po prvním dnu zatím nemůžeme soudit. Až dva týdny proběhnou, sedneme si spolu, abychom se poptali, proč a co se různé prvky dělaly. Abychom si z toho něco vzali. Řekneme mu, jak jsme zvyklí to dělat my, a tak dále. Jen po takovýchto diskuzích se můžeme posunout dál jak my, tak hráči,“ má jasno asistent trenéra Kýhose.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře