Reklama
reklama

Brňané se vracejí ze severu Čech bez bodu

B r n o – Svěřenci Aloise Hadamczika sice prohrávali na začátku druhé dvacetiminutovky již o dvě branky, stejně jako ve Zlíně však dokázali vyrovnat stav utkání. Dvěma brankami se o to postaral Tomáš Sovoboda. Liberec však udeřil tři sekundy před koncem a nechává si všechny body pod Ještědem.

Domácí se snažili vstoupit do utkání aktivněji a k tomu jim dopomohla i první početní výhoda, kterou dostali Bílí Tygři k dispozici poté, co Tomáš Vondráček zasáhl do obličeje jednoho z protihráčů. Udeřit se v ní pokusila úderná Vampolova formace, nebyla však úspěšná. První radost měli fanoušci, kteří si v neděli večer našli cestu do liberecké Home Credit Areny, v deváté minutě utkání. Po výborné zadovce Valského se prosadil Lukáš Krenželok – 1:0.

Po úvodní brance se začali výrazněji projevovat i brněnští hokejisté. První velkou šanci měl Tomáš Svoboda, který z nepřehledné situace neposlal kotouč za Schwarzova záda. Stejně tak si vedl v dobré příležitosti o pár minut později i Tomáš Vondráček. Na dobře chytajícího Schwarze si nepřišel v šestnácté minutě ani mladík Mrázek, který nebezpečně pálil na libereckou svatyni. Po první dvacetiminutovce se šlo lépe do šaten Bílým Tygrům, které mohlo hřát jednobrankové vedení.

Úvod druhého dějství patřil jednoznačně domácím. S velkou porcí štěstí se prosadil Michal Birner, ke kterému se dostal kotouč po nepovedené střele Michala Řepíka a Liberečtí vedli již o dvě branky. Na brněnské střídačce bylo poprvé veselo v šestadvacáté minutě, kdy se snad všichni hráči, kteří byli na ledové ploše, natlačili do brankoviště Marka Schwarze. Nejlépe se ve skrumáži zorientoval Tomáš Svoboda. Ten dorazil puk za záda brankáře s tygrem na hrudi a snížil stav večerního utkání - 2:1.

Před koncem druhé periody se nepovedlo Tomáši Svobodovi usměrnit dobrý pas do sítě, nicméně to byl znovu útočník s číslem 23 na zádech, kdo dokázal pod Ještědem vyrovnat. Jeho pokus od modré čáry Marek Schwarz nejspíše neviděl a musel tak podruhé lovit černou pryž ze své sítě – 2:2

V závěru utkání se do šancí dostávali hlavně svěřenci trenéra Pešána, jenže severočeské forvardy trápil skvělými zákroky Marek Čiliak, na kterém nejprve ztroskotal Martin Bakoš po přihrávce před branku a z podobné situace si na slovenského hrdinu v bráně Komety nepřišel ani Michal Birner. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se v Home Credit Areně budou dělit body, projel kluzištěm Lukáš Krenželok a našel před brankou Jakuba Valského, který rozradostnil domácí fanoušky tři sekundy před závěrečnou sirénou –3:2. Brňané museli po chybě v závěru tentokrát odcestovat na jih Moravy bez bodů.

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Valský, Jelínek), 21. Birner (Řepík), 60. Valský (Krenželok, Ševc) – 26. Svoboda, 45. Svoboda (Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5093. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře