Reklama
reklama

Brňané se vracejí ze severu Čech bez bodu

B r n o – Svěřenci Aloise Hadamczika sice prohrávali na začátku druhé dvacetiminutovky již o dvě branky, stejně jako ve Zlíně však dokázali vyrovnat stav utkání. Dvěma brankami se o to postaral Tomáš Sovoboda. Liberec však udeřil tři sekundy před koncem a nechává si všechny body pod Ještědem.

Domácí se snažili vstoupit do utkání aktivněji a k tomu jim dopomohla i první početní výhoda, kterou dostali Bílí Tygři k dispozici poté, co Tomáš Vondráček zasáhl do obličeje jednoho z protihráčů. Udeřit se v ní pokusila úderná Vampolova formace, nebyla však úspěšná. První radost měli fanoušci, kteří si v neděli večer našli cestu do liberecké Home Credit Areny, v deváté minutě utkání. Po výborné zadovce Valského se prosadil Lukáš Krenželok – 1:0.

Po úvodní brance se začali výrazněji projevovat i brněnští hokejisté. První velkou šanci měl Tomáš Svoboda, který z nepřehledné situace neposlal kotouč za Schwarzova záda. Stejně tak si vedl v dobré příležitosti o pár minut později i Tomáš Vondráček. Na dobře chytajícího Schwarze si nepřišel v šestnácté minutě ani mladík Mrázek, který nebezpečně pálil na libereckou svatyni. Po první dvacetiminutovce se šlo lépe do šaten Bílým Tygrům, které mohlo hřát jednobrankové vedení.

Úvod druhého dějství patřil jednoznačně domácím. S velkou porcí štěstí se prosadil Michal Birner, ke kterému se dostal kotouč po nepovedené střele Michala Řepíka a Liberečtí vedli již o dvě branky. Na brněnské střídačce bylo poprvé veselo v šestadvacáté minutě, kdy se snad všichni hráči, kteří byli na ledové ploše, natlačili do brankoviště Marka Schwarze. Nejlépe se ve skrumáži zorientoval Tomáš Svoboda. Ten dorazil puk za záda brankáře s tygrem na hrudi a snížil stav večerního utkání - 2:1.

Před koncem druhé periody se nepovedlo Tomáši Svobodovi usměrnit dobrý pas do sítě, nicméně to byl znovu útočník s číslem 23 na zádech, kdo dokázal pod Ještědem vyrovnat. Jeho pokus od modré čáry Marek Schwarz nejspíše neviděl a musel tak podruhé lovit černou pryž ze své sítě – 2:2

V závěru utkání se do šancí dostávali hlavně svěřenci trenéra Pešána, jenže severočeské forvardy trápil skvělými zákroky Marek Čiliak, na kterém nejprve ztroskotal Martin Bakoš po přihrávce před branku a z podobné situace si na slovenského hrdinu v bráně Komety nepřišel ani Michal Birner. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se v Home Credit Areně budou dělit body, projel kluzištěm Lukáš Krenželok a našel před brankou Jakuba Valského, který rozradostnil domácí fanoušky tři sekundy před závěrečnou sirénou –3:2. Brňané museli po chybě v závěru tentokrát odcestovat na jih Moravy bez bodů.

Branky a nahrávky: 9. Krenželok (Valský, Jelínek), 21. Birner (Řepík), 60. Valský (Krenželok, Ševc) – 26. Svoboda, 45. Svoboda (Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5093. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Zdroj: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře