Reklama
reklama

Ani ve druhém zápase se Kometa střelecky neprosadila a podruhé prohrála

181 minut nevstřelila Kometa Zlínu ve vzájemných zápasech gól, v celkovém play-off čeká na radost už 150 minut. Bez branek to prostě nejde, o čemž se Brňané na zimním stadionu Luďka Čajky přesvědčili. Oba zápasy prohrála Kometa shodně 3:0. Šanci na překonání Kašíka budou mít svěřenci trenéra Kýhose v pondělí a úterý.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Druhé utkání finále začalo velice opatrně, vyprodaný zimní stadion Luďka Čajky se dočkal první šance až na konci jedenácté minuty. Zlínský Holík se snažil překvapit Čiliaka, který dnes dostal od trenérů důvěry a prokázal ji výborným zákrokem. Kometa stále narážela na výborně bránícího soupeře, který uzamčel střední pásmo a do nějakých větších šancí se hosté proto nemohli dostat. Výjimku tvoří střela Hrušky a bekhendové zakončení Pivka.

To na druhé straně těžili domácí především ze svých přesilovek. Na trestné seděl za hrubost Kempný a za necelou půlminutu bylo pro Kometu zle. Čajánek našel na pravém kruhu Ondřeje Veselého, jehož bomba zapadla přesně do sítě slovenského brankáře – 1:0. Poté tým z města pod Špilberkem pořádně přitvrdil a začal dohrávat souboje. Nic jiného mu také nezbývalo, chyběl důraz a především kloudná přihrávka, která by dostala tým do šancí.

Druhá třetina nějakou změnu v obrázku hry nezměnila. Zlín stále dobře bránil, k tomu všemu Kašík už pět finálových třetin nedostal od Komety gól. Když k tomu připočtenemei zápas 45. kola základní části, kdy Brno prohrálo 4:0, protáhla se bilance na celkových osm period! Přitom polovinu zápasu nehráli hosté vůbec špatně, snažili se tlačil do šancí, ale brána PSG byla začarovaná.

A tak udeřilo v samotném závěru třetiny na druhé straně. Zlín měl k dispozici celkově čtvrtou přesilovku a podruhé totálně rozebral brněnskou čtveřici. Veselý poslal puk před bránu a Antonín Honejsek si zkušeně počkal a poslal puk mezi Čiliakovy betony – 2:0. Do poslední třetina tak šla Kometa s vědomím, že už není jiná šance, než urychleně snížit a odčarovat kouzlo Libor Kašíka.

Kašík ve třetí části zavřel definitivně své brankoviště a podruhé v radě neinkasoval. Navíc se urodil stejný výsledek jako ve čtvrtek, tedy 3:0. I potřetí se Zlín prosadil v početní výhodě, když Čajánek nahodil puk před Čiliaka, kde se nejlépe zorientoval Antonín Honejsek - 3:0. Zápas ještě okořenila bitka, kterou absolvoval Kubiš s Millerem. Víc už se nestalo a Zlín vede v sérii 2:0.

Fakta: Branky a nahrávky: 16. Veselý (Čajánek, Honejsek), 40. Honejsek (Veselý, Čajánek), 55. Honejsek (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 3:0. Hráči zápasu: Antonín Honejsek - Jan Káňa. Stav série: 2:0.

PSG Zlín: Kašík – Zámorský, Urbanec, Kotvan, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.
 
HC Kometa Brno: Čiliak – Žižka, Dujsík, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Miller – Pivko, Čermák, Vondráček – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Raška – Novotný.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře