Reklama
reklama

Znojmo zakončilo nadstavbu výhrou, Salzburgu nadělilo bůra

Po bezbrankové úvodní části se v té druhé začaly dít velké věci. Nejprve se Red Bull dostal během chvíle do dvougólového vedení, ovšem Orli zbraně nesložili a třemi brankami nepříznivé skóre otočili. V závěrečné třetině ještě svůj náskok pojistili, během dvou dnů si připsali cenný skalp obou prvních celků tabulky a končí na třetím místě, svém historicky nejlepším umístění v EBEL!

Red Bull vstoupil do zápasu aktivněji, ale žádná z jeho střel za Holtem neskončila. Udeřit mohlo Znojmo, Pucher ve velké šanci ranou z mezikruží nechal vyniknout jen Brücklera. O chvíli později v další gólovce Orlů se kotouč po střele Havla zastavil těsně před brankovou čárou. Poté si rakouský tým zahrál první početní výhodu, ale znojemského gólmana vůbec neohrozil. Jen co se Orli vymanili z oslabení, nebezpečně pálil Štach a po něm i Lattner, oba pokusy však domácí brankář vyrazil. A když v samém závěru neuspěli ani Havel a Beroun, odcházela mužstva do kabin po první části za bezbrankového stavu.

Zatímco úvodní třetina žádný gól nepřinesla, v té druhé jich bylo k vidění víc než dost. Domácí zcela zaskočili svého soupeře a během necelých čtyř minut vedli o dva góly. Nejprve ve 23. minutě Markus Pöck využil přečíslení dvou na jednoho, přesně o minutu a půl později zvýšil po samostatném úniku ranou mezi Holtovy betony Alexander Cijan. Hosté se ale stačili rychle oklepat. V následné přesilovce sice ještě Havlík s Pucherem se svými šancemi neuspěli, v té další už puk za Brücklera dostali. Nejproduktivnější obránce OrlůLubomír Štach vybruslil z rohu a zamířil pod horní tyč. Za osmdesát vteřin bylo vyrovnáno, obránci Salzburgu zapomněli na Petera Puchera, který se sám před gólmanem nemýlil. Parádní obrat završil ve 33. minutěMartin Nemčík, jenž překonal Brücklera potřetí. Další fáze prostřední dvacetiminutovky už žádné velké vzrušení nenabídla, Znojmo si sice zahrálo ještě jednu přesilovku, avšak stav se už neměnil.

Závěrečná část začala relativně klidně a první větší šance se zrodila až po osmi minutách, kdy se sám před Brücklera dostal Fiala, ke smůle svého celku ale neuspěl. V polovině třetí třetiny si vedoucí mužstvo tabulky zahrálo potřetí přesilovku, avšak ta vyrovnání nepřinesla, spíš naopak. Ondřej Fiala dostal druhou šanci a tentokrát jí už nepohrdnul a brankáře rakouského mančaftu překonal ranou mezi betony. Znojemští hokejisté v dalších minutách bránili svůj dvougólový náskok a svého protivníka do ničeho nepouštěli, ten ještě zkoušel v samém závěru hru bez brankáře, avšak veškeré jeho naděje pohřbil Ondrej Šedivý.

Třetiny: 0:0, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky: 23. Pöck (Hughes, Kainz), 24. Cijan (Rauchenwald, Fahey) – 29. Štach (Šedivý, Bartoš), 30. Pucher (Štach, Tomas), 33. Nemčík (Pucher, Havel), 52. Fiala (Štach), 59. Šedivý (Bartoš, Nemčík). Rozhodčí: Gebei, Gruber – Nagy, Verworner. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře