Reklama
reklama

Znojmo zakončilo nadstavbu výhrou, Salzburgu nadělilo bůra

Po bezbrankové úvodní části se v té druhé začaly dít velké věci. Nejprve se Red Bull dostal během chvíle do dvougólového vedení, ovšem Orli zbraně nesložili a třemi brankami nepříznivé skóre otočili. V závěrečné třetině ještě svůj náskok pojistili, během dvou dnů si připsali cenný skalp obou prvních celků tabulky a končí na třetím místě, svém historicky nejlepším umístění v EBEL!

Red Bull vstoupil do zápasu aktivněji, ale žádná z jeho střel za Holtem neskončila. Udeřit mohlo Znojmo, Pucher ve velké šanci ranou z mezikruží nechal vyniknout jen Brücklera. O chvíli později v další gólovce Orlů se kotouč po střele Havla zastavil těsně před brankovou čárou. Poté si rakouský tým zahrál první početní výhodu, ale znojemského gólmana vůbec neohrozil. Jen co se Orli vymanili z oslabení, nebezpečně pálil Štach a po něm i Lattner, oba pokusy však domácí brankář vyrazil. A když v samém závěru neuspěli ani Havel a Beroun, odcházela mužstva do kabin po první části za bezbrankového stavu.

Zatímco úvodní třetina žádný gól nepřinesla, v té druhé jich bylo k vidění víc než dost. Domácí zcela zaskočili svého soupeře a během necelých čtyř minut vedli o dva góly. Nejprve ve 23. minutě Markus Pöck využil přečíslení dvou na jednoho, přesně o minutu a půl později zvýšil po samostatném úniku ranou mezi Holtovy betony Alexander Cijan. Hosté se ale stačili rychle oklepat. V následné přesilovce sice ještě Havlík s Pucherem se svými šancemi neuspěli, v té další už puk za Brücklera dostali. Nejproduktivnější obránce OrlůLubomír Štach vybruslil z rohu a zamířil pod horní tyč. Za osmdesát vteřin bylo vyrovnáno, obránci Salzburgu zapomněli na Petera Puchera, který se sám před gólmanem nemýlil. Parádní obrat završil ve 33. minutěMartin Nemčík, jenž překonal Brücklera potřetí. Další fáze prostřední dvacetiminutovky už žádné velké vzrušení nenabídla, Znojmo si sice zahrálo ještě jednu přesilovku, avšak stav se už neměnil.

Závěrečná část začala relativně klidně a první větší šance se zrodila až po osmi minutách, kdy se sám před Brücklera dostal Fiala, ke smůle svého celku ale neuspěl. V polovině třetí třetiny si vedoucí mužstvo tabulky zahrálo potřetí přesilovku, avšak ta vyrovnání nepřinesla, spíš naopak. Ondřej Fiala dostal druhou šanci a tentokrát jí už nepohrdnul a brankáře rakouského mančaftu překonal ranou mezi betony. Znojemští hokejisté v dalších minutách bránili svůj dvougólový náskok a svého protivníka do ničeho nepouštěli, ten ještě zkoušel v samém závěru hru bez brankáře, avšak veškeré jeho naděje pohřbil Ondrej Šedivý.

Třetiny: 0:0, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky: 23. Pöck (Hughes, Kainz), 24. Cijan (Rauchenwald, Fahey) – 29. Štach (Šedivý, Bartoš), 30. Pucher (Štach, Tomas), 33. Nemčík (Pucher, Havel), 52. Fiala (Štach), 59. Šedivý (Bartoš, Nemčík). Rozhodčí: Gebei, Gruber – Nagy, Verworner. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 2:0, 2:5.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře