Reklama
reklama

Znojmo v odvetě na Kladno nestačilo

Gólů se diváci dočkali až ve druhé části, v níž domácí v podstatě rozhodli o osudu zápasu, když znojemského gólmana překonali hned ve třech případech. Za Orly zaznamenal čestný úspěch v závěru utkání Tomas. Znojmo tak ani na třetí pokus nedokázalo v přípravě na ledě soupeře zvítězit.
Kladno - Znojmo 3:1. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 22. Redlich (Kolářík), 36. Kania (Dragoun, Eberle), 40. Redlich (Mainer, Kolářík) – 58. Tomas (Fiala). Rozhodčí: Ondráček – Holý, Řešátko. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
 
Rytíři Kladno: Vladař - Růžička, Chalupa, Pojkar, Kehar, Kolařík, Kania – Hořava, Stach, Tenkrát, Eberle, Dragoun, Rudovský, Redlich, Pitule, Strnad, Mainer.
 
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Boruta, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Klimíček, Tomas, Pucher – Rehuš, Rosa, Fiala, Havlík, Špaček, Šeda, Podešva, Číp, Bartoš, Novák, Abdul.
 

Úvod první třetiny se nesl lehce v režii domácího celku. Hokejisté Kladna vyslali na znojemského Cikánka několik střel, žádná z nich ale nebyla natolik nebezpečná, aby ohrozila připraveného gólmana. Oba celky ale v první třetině trápily velké nepřesnosti, a proto byl konečný stav stále nerozhodný 0:0.

Domácí se z první třetiny poučili a jakmile vstoupili na led, pustili se do útoku, a to i přes to, že hosté měli početní výhodu. Minutu a půl po úvodním buly se rozvlnila síť znojemské svatyně díky bekhendovému blafáku Tomáše Redlicha. Orli po první brance nabrali na agresivitě a na Vladaře začali pálit jednu střelu za druhou. Rosa se dostal do velké šance, když se před ním objevila prázdná brána. Kotouč ale naneštěstí pro hosty mířil mimo.

Hra se poté obrátila, a byli to hosté, kteří museli zuřivě bránit prostor před Cikánkem. Orlům se to dařilo až do chvíle, kdy ledovou plochu opustil Novák, který si odpykával menší trest za napadení a Kladno znojemské vyloučení potrestalo velmi brzy. Jakub Kania tečoval Dragounovu střelu od modré a zajistil svému týmu již dvoubrankový náskok. Třetí kladenská branka na sebe nenechala dlouho čekat, třicet vteřin před koncem druhé třetiny se znojemská síť rozvlnila znovu. Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho a již podruhé v tomto zápase poslal kotouč za záda hostujícího gólmana Tomáš Redlich.

I přes to, že hned ze začátku závěrečného dějství byli domácí dvakrát vyloučeni, se Orlům nepodařilo skórovat. Poté, co se na ledě proháněly obě kompletní pětky, se hra trochu uklidnila. O menší vzrušení se postaral až deset minut přes koncem Rehuš, jehož nebezpečnou střelu Vladař vyrazil ramenem. Pitule na oplátku zkusil tečovat puk v mezikruží, na Cikánka ale nevyzrál. Znojmo přidalo na tlaku a dokázalo si vytvořil několik pěkných šancí. Štěstí se ale usmálo pouze na Romana Tomase, který prostřelil doposud neomylného Vladaře a korigoval stav na konečných 3:1.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře