Reklama
reklama

Znojmo si upevňuje třetí příčku v tabulce.

Po první vyrovnané třetině, kdy oba celky vsítily po jednom gólu, se Orli rozhodli přidat na agresivitě. Postupně si vytvořili náskok, který soupeři činil obrovské potíže a již nedorovnal. Velký podíl na vítězství měl především David Bartoš, který skóroval hned třikrát.

Svižný start duelu nabídl hned zkraje několik střeleckých příležitostí na obou stranách. Žádná se sice nedala zařadit do kategorie těch úplně vyložených, ale třeba Novákovo nahození před bránu po chybě Chioda v rozehrávce vypadalo slibně. Postupně začali více na pilu tlačit domácí, z čehož vyústilo i postrkování hráčů a hlavně přesilová výhoda na startu sedmé minuty. V ní nebezpečně dorážel z bezprostřední blízkosti Štachovu střelu Podešva, Šulák zase zkoušel tečovat Šenkeříkovu ránu, ale oba pokusy zůstaly bez gólové odezvy.

Z ničeho nic se ale krátce po neproměněné přesilovce slavilo před Nechvátalem. Po velmi nepřehledné situaci, v níž znojemský gólman ztratil puk z dohledu, jej ve změti těl před brankovištěm našel Jeff Ulmer a dotlačil do české klece. Z brejkové situace pak Šulák trefil jen brankovou konstrukci. Hra se rázem vyrovnala a Nechvátal musel čelit několika nepříjemným individuálním akcím soupeře. Přestože zůstala nevyužita i druhá znojemská početní výhoda, nulu na straně Orlů rázně umazal Antonín Bořuta a již ve hře pět na pět poslal krásnou ránu od modré čáry až za gólmanova záda.

Prostřední dějství načali domácí nejlepším možným způsobem. David Bartoš využil tlaku své formace a nechal Chioda jen máchnout naprázdno lapačkou a umístil kotouč do levého horního růžku. Znojemští hokejisté ale museli na chvíli zapomenout na ofenzívu a zabrat směrem dozadu, jelikož Číp inkasoval hned čtyřminutový trest. A Innsbruck udeřil v jeho samotném závěru. Odražený kotouč od zadního mantinelu dostrčil u pravé tyčky dobře postavený Tyler Spurgeon do české sítě.

Záhy dostalo přesilovku i Znojmo a tentokrát proměňovalo nekompromisně. Roman Tomas si krátce po buly převzal kotouč a švihem poslal kotouč do brány. Pár vteřin poté Orli odskočili poprvé v utkání do dvougólového trháku. Šulákovu střelu ještě tečoval David Bartoš na rameno gólmana, odkud se ouk odrazil až k pravé tyči Chiodovy klece. Skvělou pasáž duelu navíc podtrhl Nechvátal, jenž vychytal v samostatném úniku Ulmera. Brankáři se činili i v závěru třetiny, ten znojemský si dvakrát smlsl na bombách Schause, Chiodo si zase pohlídal Podešvovo nepříjemné nahození z ostrého úhlu.

Střeleckou chuť prokazovali Orli i v úvodu třetí části hry. David Bartoš se prosmýkl obranou Žraloků a sám před gólmanem volil přesné zakončení na lapačku, do levého horního rohu. Pro znojemského útočníka to byl již třetí přesný zásah v utkání. Přestože si Znojemští vybudovali solidní náskok, hra Innsbrucku byla nadále velmi ofenzivní. Své o tom ví Nechvátal, který si musel poradit s dotírajícím a nebezpečně dorážejícím Bishopem.

Velmi útočná podívaná pokračovala i nadále. Domácí kombinovali až do brány a nabízeli hezké situace. Innsbruck hrozil z brejků. Hru okořenil nástup Martina Bači, který si hned vysloužil provolávání od diváků nejen za pohlednou útočnou akci, ale i za tvrdou hru u mantinelů. Přestože se střelci na obou stranách snažili a několikrát visel gól ve vzduchu, další změna skóre již nepřišla.

Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Bořuta (Štach, Podešva), 23. Bartoš (Stehlík, Yellow Horn), 29. Tomas (Podešva, Štach), 30. Bartoš (Šulák, Šedivý), 42. Bartoš (Šenkeřík, Stehlík) – 10. Ulmer, 27. Spurgeon (Ross). Rozhodčí: Smetana, Jensen – Nagy, Reimer. Vyloučení: 4:10, navíc Liffiton (INS) a Ulmer (INS) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2651. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře