Reklama
reklama

Znojmo si upevňuje třetí příčku v tabulce.

Po první vyrovnané třetině, kdy oba celky vsítily po jednom gólu, se Orli rozhodli přidat na agresivitě. Postupně si vytvořili náskok, který soupeři činil obrovské potíže a již nedorovnal. Velký podíl na vítězství měl především David Bartoš, který skóroval hned třikrát.

Svižný start duelu nabídl hned zkraje několik střeleckých příležitostí na obou stranách. Žádná se sice nedala zařadit do kategorie těch úplně vyložených, ale třeba Novákovo nahození před bránu po chybě Chioda v rozehrávce vypadalo slibně. Postupně začali více na pilu tlačit domácí, z čehož vyústilo i postrkování hráčů a hlavně přesilová výhoda na startu sedmé minuty. V ní nebezpečně dorážel z bezprostřední blízkosti Štachovu střelu Podešva, Šulák zase zkoušel tečovat Šenkeříkovu ránu, ale oba pokusy zůstaly bez gólové odezvy.

Z ničeho nic se ale krátce po neproměněné přesilovce slavilo před Nechvátalem. Po velmi nepřehledné situaci, v níž znojemský gólman ztratil puk z dohledu, jej ve změti těl před brankovištěm našel Jeff Ulmer a dotlačil do české klece. Z brejkové situace pak Šulák trefil jen brankovou konstrukci. Hra se rázem vyrovnala a Nechvátal musel čelit několika nepříjemným individuálním akcím soupeře. Přestože zůstala nevyužita i druhá znojemská početní výhoda, nulu na straně Orlů rázně umazal Antonín Bořuta a již ve hře pět na pět poslal krásnou ránu od modré čáry až za gólmanova záda.

Prostřední dějství načali domácí nejlepším možným způsobem. David Bartoš využil tlaku své formace a nechal Chioda jen máchnout naprázdno lapačkou a umístil kotouč do levého horního růžku. Znojemští hokejisté ale museli na chvíli zapomenout na ofenzívu a zabrat směrem dozadu, jelikož Číp inkasoval hned čtyřminutový trest. A Innsbruck udeřil v jeho samotném závěru. Odražený kotouč od zadního mantinelu dostrčil u pravé tyčky dobře postavený Tyler Spurgeon do české sítě.

Záhy dostalo přesilovku i Znojmo a tentokrát proměňovalo nekompromisně. Roman Tomas si krátce po buly převzal kotouč a švihem poslal kotouč do brány. Pár vteřin poté Orli odskočili poprvé v utkání do dvougólového trháku. Šulákovu střelu ještě tečoval David Bartoš na rameno gólmana, odkud se ouk odrazil až k pravé tyči Chiodovy klece. Skvělou pasáž duelu navíc podtrhl Nechvátal, jenž vychytal v samostatném úniku Ulmera. Brankáři se činili i v závěru třetiny, ten znojemský si dvakrát smlsl na bombách Schause, Chiodo si zase pohlídal Podešvovo nepříjemné nahození z ostrého úhlu.

Střeleckou chuť prokazovali Orli i v úvodu třetí části hry. David Bartoš se prosmýkl obranou Žraloků a sám před gólmanem volil přesné zakončení na lapačku, do levého horního rohu. Pro znojemského útočníka to byl již třetí přesný zásah v utkání. Přestože si Znojemští vybudovali solidní náskok, hra Innsbrucku byla nadále velmi ofenzivní. Své o tom ví Nechvátal, který si musel poradit s dotírajícím a nebezpečně dorážejícím Bishopem.

Velmi útočná podívaná pokračovala i nadále. Domácí kombinovali až do brány a nabízeli hezké situace. Innsbruck hrozil z brejků. Hru okořenil nástup Martina Bači, který si hned vysloužil provolávání od diváků nejen za pohlednou útočnou akci, ale i za tvrdou hru u mantinelů. Přestože se střelci na obou stranách snažili a několikrát visel gól ve vzduchu, další změna skóre již nepřišla.

Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Bořuta (Štach, Podešva), 23. Bartoš (Stehlík, Yellow Horn), 29. Tomas (Podešva, Štach), 30. Bartoš (Šulák, Šedivý), 42. Bartoš (Šenkeřík, Stehlík) – 10. Ulmer, 27. Spurgeon (Ross). Rozhodčí: Smetana, Jensen – Nagy, Reimer. Vyloučení: 4:10, navíc Liffiton (INS) a Ulmer (INS) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2651. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře