Reklama
reklama

Znojmo si s Bolzanem vyřídilo účet, na Moravu veze dva body

Tři využité přesilovky přinesly znojemským hokejistům dvoubodový zisk v italském Bolzanu. K vítězství domohl velkou měrou i gólman Patrik Nechvátal, který si odbyl svoji premiéru v mezinárodní EBEL. O branky se postarali Rosa, Štach, Tomas a Havlík.
Bolzano - Znojmo 2:4. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 13. Schofield (Nesbitt, Cullen), 48. Zanette (Cullen, Egger) – 10. Rosa (Tomas, Rehuš), 22. Štach (Grof, Havlík), 44. Tomas (Rosa, Rehuš), 60. Havlík (Pucher). Rozhodčí: Nikolic K., Smetana – Johnston, Johnstone. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 1114. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Lee, Galvins, McMonagle, Crowley, Frank – Keller, Cullen, Nesbitt – Pance, Bernard, Gander – de Simone, Schofield, Insam – Zanette, Zisser, Zanoski – Sisca.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Grof, Štach, Nemčík, Klimíček – Beroun, Bartoš, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Fiala, Novák.
 

Na italském ledě bylo rušno již od prvních minut. Ty byly poznamenány prohřešky na obou stranách. Nejprve nevyužilo svoji výhodu Znojmo, ovšem úspěšnější nebyl ani soupeř a to na trestné lavici seděli hned dva hostující hráči. Až v desáté minutě dostal přesnou přihrávku Pavel Rosa a pohotovou střelou poprvé překonal Hübla. Netrvalo to dlouho a Rick Schofield odpověděl také během přesilovky.

První domácí branka sezóny Lišky nakopla a čím dál více se tlačily před gólmana Nechvátala. Paradoxně to ale byli znovu hosté, kdo skóroval. Během výhody se dostal k dorážce Lubomír Štach, jenž poslal puk podruhé za domácího gólmana. Následně nastřelil tyčku znojemské klece Galvins a skvělý zákrok vytáhl Nechvátal proti Zisserovi, který se pokusil zakončit zpoza branky.

Tři minuty před druhou sirénou kontrolovali hlavní sudí video po pokusu Bernarda, ale důkazní materiál potvrdil nastřelení tyčky. Ve čtyřiačtyřicáté minutě hráli Orli znovu přesilovou hru, Roman Tomas obdržel přesnou přihrávku do mezikruží a poslal kotouč nad lapačku Hübla.

Odpověď však přišla záhy. Odražený kotouč objevil ve znojemském brankovišti Paul Zanette a snížil manko svých barev. Schylovalo se k velkému dramatu a bylo ještě hůře, když na trestnou lavici usedli dva znojemští hráči a Bolzano odvolalo gólmana. Hosté ale tuto situaci s přehledem ustáli a necelou minutu před sirénou poslal puk mezi prázdné tyče Adam Havlík.

Orli tak Liškám vrátili porážku z minulého týdne a přispali si to tabulky důležité dva body.

Zdroj: www.hcznojmo.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře