Reklama
reklama

Znojmo si s Bolzanem vyřídilo účet, na Moravu veze dva body

Tři využité přesilovky přinesly znojemským hokejistům dvoubodový zisk v italském Bolzanu. K vítězství domohl velkou měrou i gólman Patrik Nechvátal, který si odbyl svoji premiéru v mezinárodní EBEL. O branky se postarali Rosa, Štach, Tomas a Havlík.
Bolzano - Znojmo 2:4. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 13. Schofield (Nesbitt, Cullen), 48. Zanette (Cullen, Egger) – 10. Rosa (Tomas, Rehuš), 22. Štach (Grof, Havlík), 44. Tomas (Rosa, Rehuš), 60. Havlík (Pucher). Rozhodčí: Nikolic K., Smetana – Johnston, Johnstone. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 1114. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Lee, Galvins, McMonagle, Crowley, Frank – Keller, Cullen, Nesbitt – Pance, Bernard, Gander – de Simone, Schofield, Insam – Zanette, Zisser, Zanoski – Sisca.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Grof, Štach, Nemčík, Klimíček – Beroun, Bartoš, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Fiala, Novák.
 

Na italském ledě bylo rušno již od prvních minut. Ty byly poznamenány prohřešky na obou stranách. Nejprve nevyužilo svoji výhodu Znojmo, ovšem úspěšnější nebyl ani soupeř a to na trestné lavici seděli hned dva hostující hráči. Až v desáté minutě dostal přesnou přihrávku Pavel Rosa a pohotovou střelou poprvé překonal Hübla. Netrvalo to dlouho a Rick Schofield odpověděl také během přesilovky.

První domácí branka sezóny Lišky nakopla a čím dál více se tlačily před gólmana Nechvátala. Paradoxně to ale byli znovu hosté, kdo skóroval. Během výhody se dostal k dorážce Lubomír Štach, jenž poslal puk podruhé za domácího gólmana. Následně nastřelil tyčku znojemské klece Galvins a skvělý zákrok vytáhl Nechvátal proti Zisserovi, který se pokusil zakončit zpoza branky.

Tři minuty před druhou sirénou kontrolovali hlavní sudí video po pokusu Bernarda, ale důkazní materiál potvrdil nastřelení tyčky. Ve čtyřiačtyřicáté minutě hráli Orli znovu přesilovou hru, Roman Tomas obdržel přesnou přihrávku do mezikruží a poslal kotouč nad lapačku Hübla.

Odpověď však přišla záhy. Odražený kotouč objevil ve znojemském brankovišti Paul Zanette a snížil manko svých barev. Schylovalo se k velkému dramatu a bylo ještě hůře, když na trestnou lavici usedli dva znojemští hráči a Bolzano odvolalo gólmana. Hosté ale tuto situaci s přehledem ustáli a necelou minutu před sirénou poslal puk mezi prázdné tyče Adam Havlík.

Orli tak Liškám vrátili porážku z minulého týdne a přispali si to tabulky důležité dva body.

Zdroj: www.hcznojmo.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře