Reklama
reklama

Znojmo si s Bolzanem vyřídilo účet, na Moravu veze dva body

Tři využité přesilovky přinesly znojemským hokejistům dvoubodový zisk v italském Bolzanu. K vítězství domohl velkou měrou i gólman Patrik Nechvátal, který si odbyl svoji premiéru v mezinárodní EBEL. O branky se postarali Rosa, Štach, Tomas a Havlík.
Bolzano - Znojmo 2:4. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 13. Schofield (Nesbitt, Cullen), 48. Zanette (Cullen, Egger) – 10. Rosa (Tomas, Rehuš), 22. Štach (Grof, Havlík), 44. Tomas (Rosa, Rehuš), 60. Havlík (Pucher). Rozhodčí: Nikolic K., Smetana – Johnston, Johnstone. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. Diváci: 1114. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Lee, Galvins, McMonagle, Crowley, Frank – Keller, Cullen, Nesbitt – Pance, Bernard, Gander – de Simone, Schofield, Insam – Zanette, Zisser, Zanoski – Sisca.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Grof, Štach, Nemčík, Klimíček – Beroun, Bartoš, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Fiala, Novák.
 

Na italském ledě bylo rušno již od prvních minut. Ty byly poznamenány prohřešky na obou stranách. Nejprve nevyužilo svoji výhodu Znojmo, ovšem úspěšnější nebyl ani soupeř a to na trestné lavici seděli hned dva hostující hráči. Až v desáté minutě dostal přesnou přihrávku Pavel Rosa a pohotovou střelou poprvé překonal Hübla. Netrvalo to dlouho a Rick Schofield odpověděl také během přesilovky.

První domácí branka sezóny Lišky nakopla a čím dál více se tlačily před gólmana Nechvátala. Paradoxně to ale byli znovu hosté, kdo skóroval. Během výhody se dostal k dorážce Lubomír Štach, jenž poslal puk podruhé za domácího gólmana. Následně nastřelil tyčku znojemské klece Galvins a skvělý zákrok vytáhl Nechvátal proti Zisserovi, který se pokusil zakončit zpoza branky.

Tři minuty před druhou sirénou kontrolovali hlavní sudí video po pokusu Bernarda, ale důkazní materiál potvrdil nastřelení tyčky. Ve čtyřiačtyřicáté minutě hráli Orli znovu přesilovou hru, Roman Tomas obdržel přesnou přihrávku do mezikruží a poslal kotouč nad lapačku Hübla.

Odpověď však přišla záhy. Odražený kotouč objevil ve znojemském brankovišti Paul Zanette a snížil manko svých barev. Schylovalo se k velkému dramatu a bylo ještě hůře, když na trestnou lavici usedli dva znojemští hráči a Bolzano odvolalo gólmana. Hosté ale tuto situaci s přehledem ustáli a necelou minutu před sirénou poslal puk mezi prázdné tyče Adam Havlík.

Orli tak Liškám vrátili porážku z minulého týdne a přispali si to tabulky důležité dva body.

Zdroj: www.hcznojmo.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře