Reklama
reklama

Znojmo poslední zápas před reprezentační pauzou prohrálo

O vítězství Bolzana v sobotním zápase rozhodla druhá třetina, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Orli sice manko dvakrát snížili, přesto tentokrát odešli z ledu bez bodu.

Utkání se pro domácí už od začátku nevyvíjelo dobře. Hned v první minutě se prosadil po individuální akciStephen Saviano. Ten obkroužil znojemskou svatyni a bekhendem zasunul puk pod bezmocného Nechvátala. Orli hýřili aktivitou a tlačili se za vyrovnáním. První velká šance přišla v polovině první části. Po skvělé přihrávce Puchera napříč útočným pásmem rozezvonil Yellow Horn tyč. Na konci třetiny se ale dočkali. Rehuš skvěle našel před brankou Martina Podešvu, který rychlou a prudkou střelou rozvlnil hostující síť.

Druhá třetina odstartovala obrovskou příležitostí Znojma. Číp tvrdě vypálil, proti ale byl Čech ve službách italského týmu Jaroslav Hübl. Ani dorážky Tomase a Puchera nepropadly za jeho záda. Lišky využívaly všechny šance, které se jim naskytly. Poté, co se poprvé dostaly do útočného pásma, propasíroval kotouč za Nechvátala podruhé v utkání Stephen Saviano. Stejný hráč mohl později zkompletovat hattrick, jenomže minul.

To ovšem hosty nemuselo mrzet. Na tři jedna navyšoval v polovině zápasu Alexander Foster, od něhož se puk šťastně odrazil za strážce znojemské klece. Jihomoravané byli vývojem duelu očividně zaskočeni a nabídli svému rivalovi další tutovku. Nikdo z hráčů Bolzana však nestihl včas zareagovat a puk odražený od mantinelu doklepnout na místo určení.

Na Orlech byla vidět snaha o zvrácení stavu utkání, a tak vrhli všechny síly do útoku. Soupeř hrozil zejména z protiútoků. Slibnou akcí se prezentoval Palmieri, jehož samostatný únik zlikvidoval Patrik Nechvátal. Když už se zdálo, že se zápas jen dohrává, zaúřadoval Martin Bača, který dělovkou od modré snížil na 2:3. Z následující akce utnul Znojmu naději hráč celku z Jižního Tyrolska Marco Insam. O necelou minutu později bylo znovu sníženo na rozdíl jedné branky zásluhou Branislava Rehuše, jenž vystřelil z mezikruží a jeho dělovka zapadla přesně do horního růžku - 3:4. Minutu před koncem zápasu pak mohlo být vyrovnáno! Roman Tomas v přečíslení dva na jednoho netrefil prázdnou branku, stejný hráč pak minul i o několik sekund později. Ani při hře bez brankáře se Znojmu nepovedlo srovnat stav utkání, a tak si Bolzano odvezlo tři body.

Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 18. Podešva (Rehuš, Yellow Horn), 53. Bača (Stehlík, Yellow Horn), 57. Rehuš (Bořuta, Tomas) – 1. Saviano (DiCasmirro, Broda), 22. Saviano (DiCasmirro, Pope), 31. Foster (Gander), 56. Insam (Pope, Flemming). Rozhodčí: Gamper, Kellner – Loicht, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Využití:3:1. Diváci: 2496. Střely na branku: 52:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Zdroj: HC Orli 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře