Reklama
reklama

Znojmo posílí finský brankář Richard Ullberg. Má měsíc na zkoušku

Severskou posilu do brankoviště vítají Orli Znojmo, český účastník v mezinárodní Erste Bank Eishockey Lize. Je jí brankář Richard Ullberg, čerstvě dvacetiletý mládežnický reprezentant se zkušenostmi z finské nejvyšší soutěže i zámoří. „Je to mladý a šikovný brankář, na kterého máme vynikající reference," upozorňuje hlavní trenér Orlů Jiří Režnar. Ullberg přichází na jih Moravy prozatím formou měsíční zkoušky.

Rodák z městečka Sipoo severovýchodně od Helsinek přestoupil v sedmnácti letech do týmu SaiPa Lappeenranta, kde hned v nadcházející sezóně 2011/12 odchytal 23 zápasů ve finské nejvyšší soutěži s úspěšností zákroků přesahující 90 procent. V loňské sezóně nejprve pendloval mezi prvním týmem a juniorkou Lappeenranty i druhou finskou ligou, až v lednu 2013 odešel do zámoří. Tam za Green Bay Gamblers v nejvyšší americké juniorské soutěži USHL odehrál 14 utkání.

 

Ullberg má i reprezentační zkušenosti, na jaře 2011 hrál za Finsko na mistrovství světa do 18 let v Německu, o rok později na juniorském šampionátu v Kanadě plnil roli třetího brankáře.

 

Ve Znojmě rozšíří brankářskou ekipu, v níž se kromě něj nachází ještě Filip Landsman a Jakub Čech. „Richard už přicestoval do Znojma, mluvili jsme spolu a od pondělí bude s týmem trénovat. Máme vyrovnanou trojici gólmanů. O místo se spolu poperou," říká Režnar.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře