Reklama
reklama

Znojmo poprvé v nadstavbě nezískalo ani bod

Po týdnu se proti sobě v rámci nadstavbové části opět postavily dva týmy z absolutního čela tabulky. Znojmo sice jako první skórovalo zásluhou Podešvy, ale poté již góly sázel jen Salzburg. Ten tak Orlům oplatil předchozí prohru a upevnil si pozici lídra.

Duel prvního s druhým sliboval útočný hokej, ten byl také k vidění na ledě. Znojmo mohlo díky brzké přesilovce vstoupit do hry aktivněji a první velké šance měli na svých holích beci Lakos a Štach. Postupně se do příležitostí prokousávali i domácí, ale změna skóre přišla na straně Orlů. Martin Podešva těžil z dobrého napadání své formace a po Trivinově přihrávce měl u pravé tyče Gračnarovy klece snadnou práci.

Záhy ujížděl sám na Nechvátala Latusa, ale před znojemským gólmanem selhal v zakončení. Hosté se dostali pod tlak Salzburgu a měli se co otáčet ve svém obranném pásmu. Vyrovnání se ale již nedalo předejít. Brett Sterling si v další útočné akci svého týmu najel do mezikruží, odkud švihem poslal kotouč k tyči znojemské svatyně. V závěru třetiny si ještě Orli přidělali práci dvouminutovým trestem, který však tentokrát zůstal bez gólové odezvy.

Festival velkých šancí pokračoval i v prostředním dějství. Jen s tím obrovským rozdílem, že domácí je dokázali proměňovat. Otevřená vrátka ve znojemské obraně se pokoušel nejdříve potrestat Hughes, na jehož nájezd ještě Nechvátal výtečně reagoval, na dorážku Bretta Sterlinga již ale nedosáhl. Býci svůj náskok potvrdili o půl minuty později. Nejdříve Podešva zazdil možnost k vyrovnání před Gračnarem, z následného brejku pakDominique Heinrich našel mezeru mezi betony gólmana.

Trenér Režnar si vyžádal oddechový čas, čímž svůj tým částečně uklidnil. Orli ale museli nadále čelit nátlaku Salzburgu a před bránou bylo často poměrně dusno. Skvělý Nechvátal ale své barvy podržel, a tak mohli útočné choutky popustit i Znojemští. Na Šedivého švih i Lakosovu jedovku ale našel recept pozorný Gračnar.

Třetí třetinu odstartovalo Znojmo snahou pozměnit nepříznivé skóre. Štěstí ale Orlům vůbec nepřálo. A když už byl skvěle chytající Gračnar překonán Lattnerem, zastavila poskakující kotouč za brankářovými zády tyčka. Hosté navíc poměrně často inkasovali tresty, a tak měli spíše obranné povinnosti. V oslabení také počtvrté inkasovali. Velký závar před Nechvátalem dokázal proměnit v gól Dominique Heinrich. Tříbrankové manko již zajistilo rakouskému celku pohodlné vedení a také upevnění pozice lídra v tabulce.

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Sterling (Walter, Hughes), 26. Sterling (Heinrich, Hughes), 27. Heinrich (Kristler, Hochkofler), 50. Heinrich (Hughes, Kutlák) – 13. Podešva (Trivino). Rozhodčí: K. Nikolić, Piragić – Raković, Zgonc. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 2409. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání:0:1, 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře