Reklama
reklama

Znojmo poprvé v nadstavbě nezískalo ani bod

Po týdnu se proti sobě v rámci nadstavbové části opět postavily dva týmy z absolutního čela tabulky. Znojmo sice jako první skórovalo zásluhou Podešvy, ale poté již góly sázel jen Salzburg. Ten tak Orlům oplatil předchozí prohru a upevnil si pozici lídra.

Duel prvního s druhým sliboval útočný hokej, ten byl také k vidění na ledě. Znojmo mohlo díky brzké přesilovce vstoupit do hry aktivněji a první velké šance měli na svých holích beci Lakos a Štach. Postupně se do příležitostí prokousávali i domácí, ale změna skóre přišla na straně Orlů. Martin Podešva těžil z dobrého napadání své formace a po Trivinově přihrávce měl u pravé tyče Gračnarovy klece snadnou práci.

Záhy ujížděl sám na Nechvátala Latusa, ale před znojemským gólmanem selhal v zakončení. Hosté se dostali pod tlak Salzburgu a měli se co otáčet ve svém obranném pásmu. Vyrovnání se ale již nedalo předejít. Brett Sterling si v další útočné akci svého týmu najel do mezikruží, odkud švihem poslal kotouč k tyči znojemské svatyně. V závěru třetiny si ještě Orli přidělali práci dvouminutovým trestem, který však tentokrát zůstal bez gólové odezvy.

Festival velkých šancí pokračoval i v prostředním dějství. Jen s tím obrovským rozdílem, že domácí je dokázali proměňovat. Otevřená vrátka ve znojemské obraně se pokoušel nejdříve potrestat Hughes, na jehož nájezd ještě Nechvátal výtečně reagoval, na dorážku Bretta Sterlinga již ale nedosáhl. Býci svůj náskok potvrdili o půl minuty později. Nejdříve Podešva zazdil možnost k vyrovnání před Gračnarem, z následného brejku pakDominique Heinrich našel mezeru mezi betony gólmana.

Trenér Režnar si vyžádal oddechový čas, čímž svůj tým částečně uklidnil. Orli ale museli nadále čelit nátlaku Salzburgu a před bránou bylo často poměrně dusno. Skvělý Nechvátal ale své barvy podržel, a tak mohli útočné choutky popustit i Znojemští. Na Šedivého švih i Lakosovu jedovku ale našel recept pozorný Gračnar.

Třetí třetinu odstartovalo Znojmo snahou pozměnit nepříznivé skóre. Štěstí ale Orlům vůbec nepřálo. A když už byl skvěle chytající Gračnar překonán Lattnerem, zastavila poskakující kotouč za brankářovými zády tyčka. Hosté navíc poměrně často inkasovali tresty, a tak měli spíše obranné povinnosti. V oslabení také počtvrté inkasovali. Velký závar před Nechvátalem dokázal proměnit v gól Dominique Heinrich. Tříbrankové manko již zajistilo rakouskému celku pohodlné vedení a také upevnění pozice lídra v tabulce.

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 18. Sterling (Walter, Hughes), 26. Sterling (Heinrich, Hughes), 27. Heinrich (Kristler, Hochkofler), 50. Heinrich (Hughes, Kutlák) – 13. Podešva (Trivino). Rozhodčí: K. Nikolić, Piragić – Raković, Zgonc. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 2409. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání:0:1, 4:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře