Reklama
reklama

Znojmo nadělilo Dornbirnu další gólovou nadílku

Znojemští fanoušci se znovu dočkali gólových hodů. Orli v prvních dvou třetinách vstřelili po dvou brankách a dostali se do vedení 4:1. V zárečné části se prosadili hned ve čtyřech případech a Buldokům tak opět značně znechutili návrat domů. Z celkových osmi zásahů jich pět vstřelili v početní výhodě.

Ve značně osekané sestavě a s Janem Lattnerem v obraně se Orli utkali s Dornbirnem. V úvodních minutách hry byly aktivní oba celky, buldoci možná domácí tým přehrávali. To se ukázalo již v první minutě, kdy hostující Mairitsch orazítkoval břevno Tomkovy klece. Ani Orli se nenechali zahanbit, v páté minutě byl blízko gólu Pucher, ale v rozhodující chvíli mu utekl kotouč. Oba celky hýřily aktivitou, první skórující celek ale bylo Znojmo. V desáté minutě se během přesilovky k touši na modré dostal Lubomír Štach, jenž ranou překonal Lawsona. Dornbirn se snažil okamžitě otočit, ale jeho tlak uvadal až do osmnácté minuty, kdy vstřelil opět přesilovkový gól Pavel Rosa.

Druhé dějství načali Orli stejně aktivně jako to první. Již dvě a čtvrt minuty po prvním vhazování se radoval ze vstřeleného gólu Branislav Rehuš, jenž nekompromisní ranou z mezikruží propálil brankáře Dornbirnu. Hosté se však chopili iniciativy, když se odmítli smířit s třígolovým vedením Znojma. Jonathan D’Aversa využil přesilovku, když předvedl pohlednou střelu k levé tyči Tomkovy brány. Orli si ale rychle vedení o tři góly vybojovali zpět, když Jindřich Abdul překvapil Lawsona střelou k nepokryté tyči. Do konce druhé dvacetiminutovky se sice oba týmy snažily, ale gól už nepadl.

To třetí třetina přinesla velmi brzký gól. Roman Tomas obkroužil v přesilové hře brankoviště a poslal puk podél levé tyče do sítě. O pár vteřin později nastřelil Antonín Bořuta tyčku a začínalo to vypadat na znojemskou exhibici. Tu trochu zchladil James Arniel, který se dokázal prosadit proti přesile Orlů a zamířil naprosto přesně mezi Tomkovy betony. Orli ale nic neponechali náhodě a vzápětí kontrovali. Ondřej Fiala se z bezprostřední blízkosti prosadil před Lawsonem.

Ale pozor! Gólové hody pokračovaly i nadále. Z velké části jim pomohla i nervozita Buldoků, kteří čím dál častěji nesmyslně faulovali. A opět se ukázalo, že orlí přesilovka je v této fázi soutěže prostě nejlepší. Bomba z vrcholu kruhu v podání Romana Tomase nenašla překážku, která by jí zabránila v průchodu za záda Lawsona. V 53. minutě Znojmo dokázalo, že bravurně ovládá i početní výhodu pět na tři. Nejproduktivnější bek ligy Jakub Grof se napřáhl a puk skončil pod víkem dornbirnské klece.

Emoce i nadále hrály velmi výraznou roli, závěr opepřil i pěstní souboj Pavla Rosy s Di Benedettem, při němž český útočník svého rivala povalil na led. Kosmetickou úpravu výsledku ještě zařídil právě Justin Di Benedetto, jenž našel prostor nad lapačkou Tomka. Oslavám už ale nemohlo nic zabránit. A přestože se konec nesl v hodně divokém duchu, dva body po zásluze zůstaly na jihu Moravy.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Dnes rozhodla taktika. Dornbirn přijel do Znojma zranit naše hráče. Když tým prohrává, musí se tomu postavit čelem. Oni hráli hokej deset minut, pak zjistili, že tahají za kratší konec a uchýlili se k takovým věcem, jako jsou sekání a píchání do našich hráčů. Rozhodčí si to ale výborně pohlídali. My jsme hráli svoji hru a soupeře jsme trestali v přesilovkách.

Třetiny: 2:0, 2:1, 4:2
Branky a nahrávky: 10. Štach (Havlík, Podešva), 18. Rosa (Bořuta, Rehuš), 23. Rehuš (Rosa, Klimíček), 32. Abdul (Nemčík), 41. Tomas (Rosa, Bořuta), 47. Fiala (Štach, Šeda), 50. Tomas (Lattner, Rosa), 53. Grof (Štach, Havlík) – 29. D´Aversa (Grabher Meier, D´Alvise), 44. Arniel, 58. Benedetto (Bombach, Sertich). Rozhodčí: Babić, Smetana – Kaspar, Nemeth. Vyloučení: 4:12, navíc Rosa (ZNO) 5 min. - Di Benedetto, Arniel 5 min. a Exelby (všichni DOR) na 5 + do konce. Využití: 5:2. Diváci: 2 513. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3.

ORLI ZNOJMO: Tomek – Lattner, Bořuta, Štach, Grof, Klimíček, Nemčík – Šeda, Fiala, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.

Dornbirner Eishockey Club: Lawson – Exelby, D´Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Di Benedetto, Feichtner, Desbiens – Petrik, Bohmbach, Mairitsch – Samardzic, Häußle, Putnik.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře