Reklama
reklama

Znojmo nadělilo Dornbirnu další gólovou nadílku

Znojemští fanoušci se znovu dočkali gólových hodů. Orli v prvních dvou třetinách vstřelili po dvou brankách a dostali se do vedení 4:1. V zárečné části se prosadili hned ve čtyřech případech a Buldokům tak opět značně znechutili návrat domů. Z celkových osmi zásahů jich pět vstřelili v početní výhodě.

Ve značně osekané sestavě a s Janem Lattnerem v obraně se Orli utkali s Dornbirnem. V úvodních minutách hry byly aktivní oba celky, buldoci možná domácí tým přehrávali. To se ukázalo již v první minutě, kdy hostující Mairitsch orazítkoval břevno Tomkovy klece. Ani Orli se nenechali zahanbit, v páté minutě byl blízko gólu Pucher, ale v rozhodující chvíli mu utekl kotouč. Oba celky hýřily aktivitou, první skórující celek ale bylo Znojmo. V desáté minutě se během přesilovky k touši na modré dostal Lubomír Štach, jenž ranou překonal Lawsona. Dornbirn se snažil okamžitě otočit, ale jeho tlak uvadal až do osmnácté minuty, kdy vstřelil opět přesilovkový gól Pavel Rosa.

Druhé dějství načali Orli stejně aktivně jako to první. Již dvě a čtvrt minuty po prvním vhazování se radoval ze vstřeleného gólu Branislav Rehuš, jenž nekompromisní ranou z mezikruží propálil brankáře Dornbirnu. Hosté se však chopili iniciativy, když se odmítli smířit s třígolovým vedením Znojma. Jonathan D’Aversa využil přesilovku, když předvedl pohlednou střelu k levé tyči Tomkovy brány. Orli si ale rychle vedení o tři góly vybojovali zpět, když Jindřich Abdul překvapil Lawsona střelou k nepokryté tyči. Do konce druhé dvacetiminutovky se sice oba týmy snažily, ale gól už nepadl.

To třetí třetina přinesla velmi brzký gól. Roman Tomas obkroužil v přesilové hře brankoviště a poslal puk podél levé tyče do sítě. O pár vteřin později nastřelil Antonín Bořuta tyčku a začínalo to vypadat na znojemskou exhibici. Tu trochu zchladil James Arniel, který se dokázal prosadit proti přesile Orlů a zamířil naprosto přesně mezi Tomkovy betony. Orli ale nic neponechali náhodě a vzápětí kontrovali. Ondřej Fiala se z bezprostřední blízkosti prosadil před Lawsonem.

Ale pozor! Gólové hody pokračovaly i nadále. Z velké části jim pomohla i nervozita Buldoků, kteří čím dál častěji nesmyslně faulovali. A opět se ukázalo, že orlí přesilovka je v této fázi soutěže prostě nejlepší. Bomba z vrcholu kruhu v podání Romana Tomase nenašla překážku, která by jí zabránila v průchodu za záda Lawsona. V 53. minutě Znojmo dokázalo, že bravurně ovládá i početní výhodu pět na tři. Nejproduktivnější bek ligy Jakub Grof se napřáhl a puk skončil pod víkem dornbirnské klece.

Emoce i nadále hrály velmi výraznou roli, závěr opepřil i pěstní souboj Pavla Rosy s Di Benedettem, při němž český útočník svého rivala povalil na led. Kosmetickou úpravu výsledku ještě zařídil právě Justin Di Benedetto, jenž našel prostor nad lapačkou Tomka. Oslavám už ale nemohlo nic zabránit. A přestože se konec nesl v hodně divokém duchu, dva body po zásluze zůstaly na jihu Moravy.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): Dnes rozhodla taktika. Dornbirn přijel do Znojma zranit naše hráče. Když tým prohrává, musí se tomu postavit čelem. Oni hráli hokej deset minut, pak zjistili, že tahají za kratší konec a uchýlili se k takovým věcem, jako jsou sekání a píchání do našich hráčů. Rozhodčí si to ale výborně pohlídali. My jsme hráli svoji hru a soupeře jsme trestali v přesilovkách.

Třetiny: 2:0, 2:1, 4:2
Branky a nahrávky: 10. Štach (Havlík, Podešva), 18. Rosa (Bořuta, Rehuš), 23. Rehuš (Rosa, Klimíček), 32. Abdul (Nemčík), 41. Tomas (Rosa, Bořuta), 47. Fiala (Štach, Šeda), 50. Tomas (Lattner, Rosa), 53. Grof (Štach, Havlík) – 29. D´Aversa (Grabher Meier, D´Alvise), 44. Arniel, 58. Benedetto (Bombach, Sertich). Rozhodčí: Babić, Smetana – Kaspar, Nemeth. Vyloučení: 4:12, navíc Rosa (ZNO) 5 min. - Di Benedetto, Arniel 5 min. a Exelby (všichni DOR) na 5 + do konce. Využití: 5:2. Diváci: 2 513. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3.

ORLI ZNOJMO: Tomek – Lattner, Bořuta, Štach, Grof, Klimíček, Nemčík – Šeda, Fiala, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.

Dornbirner Eishockey Club: Lawson – Exelby, D´Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Di Benedetto, Feichtner, Desbiens – Petrik, Bohmbach, Mairitsch – Samardzic, Häußle, Putnik.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře