Reklama
reklama

Znojmo nadělilo býkům sedm gólů a domů si odváží vedení v sérii

Orli si v Salzburgu postupně vypracovali třígólové vedení, a i když soupeř na konci druhé části snížil, na dostřel se nedostal ani jednou. Šest branek pak přinesla závěrečná třetina, ve které byli znojemští hráči úspěšní hned ve čtyřech případech. Na jih Moravy si tak odváží cenné vítězství a druhý bod v sérii.

Start utkání patřil z velké části Salzburgu, který několikrát zaměstnal Jana Lukáše ve znojemské bráně. Největší práci měl zřejmě s kombinací Aquina a Ledina, ale ani tento pokus si nakonec cestu do sítě nenašel. Orlům se podařilo na chvíli vymanit ze sevření soupeře a trochu nečekaně udeřili. Po předávce se Štachem se bekhendem nad Riksmanův beton prosadil Peter Pucher. Red Bull se snažil hned odpovědět, a také k tomu dostal ideální šanci v podobě přesilovky pět na tři. Znojmo ale bez většího zaváhání nepříjemnou situaci skvěle ubránilo.

Krátce poté znojemským fanouškům zatrnulo při pohledu na Fialu, jehož museli spoluhráči z ledu odvést po nešťastném podklouznutí u mantinelu. Hostům se ale podařilo rychle otřepat a brzy si vysloužili premiérovou početní výhodu v zápase. Nejdříve ještě velkou šanci promarnil Bořuta, o pár vteřin později už ale opět zaúřadovala Pucherova útočná formace a Roman Tomas z kruhu namířil přesně k pravé tyči. Regulérnost gólu ještě potvrdil rozhodčí u videa. Velmi dobře sehrané úvodní dějství tak ovládli Orli.

Do prostřední části hry nastoupil i Fiala, který se oklepal po nepříjemné situaci z předchozí třetiny. A hned také putoval na trestnou lavici. V oslabení se povedl nevídaný kousek Trivinovi. Ten se dvakrát krátce po sobě dostal tváří v tvář Riksmanovi, ale gólman Rakušanů si na znojemského střelce počíhal. Na druhé straně pak před polovinou duelu nastřelil český bek ve službách Salzburgu Kutlák tyčku jihomoravské klece!

Hra nabízela jednu příležitost ke skórování za druhou a na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani jeden z gólmanů. Znojmo dostalo podobně jako jeho rival možnost přesilovky pět na tři a této příležitosti dokonale využilo. Jan Lattner těžil z tlaku znojemského útoku a z kruhu bekhendem nedal Riksmanovi šanci. Salzburg se dočkal snížení v samotném závěru třetiny, kdy si opět vynutil tlak a zle hostům zatápěl. Navíc si opět zahrál ve výhodě pět na tři, kterou přetavil v gól na průběžných 1:3 Brian Fahey.

Rozhodčí s tresty nešetřili ani ve třetí periodě. Již ve 44. minutě šli domácí opět do tří a Znojmo udělalo další krok za vítězstvím. Konkrétně Martin Podešva, jehož ideálně našel před bránou Yellow Horn, trefuje odkrytou část branky přesouvajícího se Riksmana. Také v další části třetiny se vylučovalo, z velké části na straně Orlů. Ti ale dobře bránili, navíc při Lukášovi stálo i štěstí jako u Hughesova nastřelení tyčky.

A když už se Znojemští dostali na druhou stranu kluziště, byl z toho pátý kotouč v rakouské síti! Pořádnou ránu do řad Salzburgu zasadil Corey Trivino, který zavezl puk do útočného pásma, nic zbytečně nevymýšlel a zacílil do horního růžku. Šest minut před vypršením základního hracího času šel český tým znovu do oslabení, následně se počet mužů na obou stranách vyrovnal a dalšího snížení se domácí dočkali po šikovné teči Bena Waltera. Salzburg to ještě zkusil bez gólmana, ale dočkal se jen snížení z hole Konstantina Komareka. Na víc už domácím nezbyl čas. Šestý gól poslal po samostatném úniku za záda Riksmana Ondrej Šedivý. Sedmý pak v samotném závěru přidal Radek Číp. Znojmo tak mohlo slavit nejen vítězství, ale i vedení v sérii.

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:4
Branky a nahrávky: 38. Fahey (Hughes, Duncan), 56. Walter (Viveiros), 59. Komarek (Heinrich, Aquino) – 6. Pucher (Štach, Fiala), 18. Tomas (Bořuta, Lakos), 36. Lattner (Bořuta, Pucher), 45. Podešva (Yellow Horn, Lakos), 54. Trivino (Štach), 59. Šedivý (Trivino, Yellow Horn), 60. Číp (Podešva, Bořuta). Rozhodčí:Gebei, M. Nikolić – Nagy, Pardatscher. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. Diváci: 3200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:46. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:7. Stav série: 1:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře