Reklama
reklama

Znojmo nadělilo býkům sedm gólů a domů si odváží vedení v sérii

Orli si v Salzburgu postupně vypracovali třígólové vedení, a i když soupeř na konci druhé části snížil, na dostřel se nedostal ani jednou. Šest branek pak přinesla závěrečná třetina, ve které byli znojemští hráči úspěšní hned ve čtyřech případech. Na jih Moravy si tak odváží cenné vítězství a druhý bod v sérii.

Start utkání patřil z velké části Salzburgu, který několikrát zaměstnal Jana Lukáše ve znojemské bráně. Největší práci měl zřejmě s kombinací Aquina a Ledina, ale ani tento pokus si nakonec cestu do sítě nenašel. Orlům se podařilo na chvíli vymanit ze sevření soupeře a trochu nečekaně udeřili. Po předávce se Štachem se bekhendem nad Riksmanův beton prosadil Peter Pucher. Red Bull se snažil hned odpovědět, a také k tomu dostal ideální šanci v podobě přesilovky pět na tři. Znojmo ale bez většího zaváhání nepříjemnou situaci skvěle ubránilo.

Krátce poté znojemským fanouškům zatrnulo při pohledu na Fialu, jehož museli spoluhráči z ledu odvést po nešťastném podklouznutí u mantinelu. Hostům se ale podařilo rychle otřepat a brzy si vysloužili premiérovou početní výhodu v zápase. Nejdříve ještě velkou šanci promarnil Bořuta, o pár vteřin později už ale opět zaúřadovala Pucherova útočná formace a Roman Tomas z kruhu namířil přesně k pravé tyči. Regulérnost gólu ještě potvrdil rozhodčí u videa. Velmi dobře sehrané úvodní dějství tak ovládli Orli.

Do prostřední části hry nastoupil i Fiala, který se oklepal po nepříjemné situaci z předchozí třetiny. A hned také putoval na trestnou lavici. V oslabení se povedl nevídaný kousek Trivinovi. Ten se dvakrát krátce po sobě dostal tváří v tvář Riksmanovi, ale gólman Rakušanů si na znojemského střelce počíhal. Na druhé straně pak před polovinou duelu nastřelil český bek ve službách Salzburgu Kutlák tyčku jihomoravské klece!

Hra nabízela jednu příležitost ke skórování za druhou a na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani jeden z gólmanů. Znojmo dostalo podobně jako jeho rival možnost přesilovky pět na tři a této příležitosti dokonale využilo. Jan Lattner těžil z tlaku znojemského útoku a z kruhu bekhendem nedal Riksmanovi šanci. Salzburg se dočkal snížení v samotném závěru třetiny, kdy si opět vynutil tlak a zle hostům zatápěl. Navíc si opět zahrál ve výhodě pět na tři, kterou přetavil v gól na průběžných 1:3 Brian Fahey.

Rozhodčí s tresty nešetřili ani ve třetí periodě. Již ve 44. minutě šli domácí opět do tří a Znojmo udělalo další krok za vítězstvím. Konkrétně Martin Podešva, jehož ideálně našel před bránou Yellow Horn, trefuje odkrytou část branky přesouvajícího se Riksmana. Také v další části třetiny se vylučovalo, z velké části na straně Orlů. Ti ale dobře bránili, navíc při Lukášovi stálo i štěstí jako u Hughesova nastřelení tyčky.

A když už se Znojemští dostali na druhou stranu kluziště, byl z toho pátý kotouč v rakouské síti! Pořádnou ránu do řad Salzburgu zasadil Corey Trivino, který zavezl puk do útočného pásma, nic zbytečně nevymýšlel a zacílil do horního růžku. Šest minut před vypršením základního hracího času šel český tým znovu do oslabení, následně se počet mužů na obou stranách vyrovnal a dalšího snížení se domácí dočkali po šikovné teči Bena Waltera. Salzburg to ještě zkusil bez gólmana, ale dočkal se jen snížení z hole Konstantina Komareka. Na víc už domácím nezbyl čas. Šestý gól poslal po samostatném úniku za záda Riksmana Ondrej Šedivý. Sedmý pak v samotném závěru přidal Radek Číp. Znojmo tak mohlo slavit nejen vítězství, ale i vedení v sérii.

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:4
Branky a nahrávky: 38. Fahey (Hughes, Duncan), 56. Walter (Viveiros), 59. Komarek (Heinrich, Aquino) – 6. Pucher (Štach, Fiala), 18. Tomas (Bořuta, Lakos), 36. Lattner (Bořuta, Pucher), 45. Podešva (Yellow Horn, Lakos), 54. Trivino (Štach), 59. Šedivý (Trivino, Yellow Horn), 60. Číp (Podešva, Bořuta). Rozhodčí:Gebei, M. Nikolić – Nagy, Pardatscher. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. Diváci: 3200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:46. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5, 3:7. Stav série: 1:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře