Reklama
reklama

Znojmo muselo v Dornbirnu střídat gólmany. Samo ani jednou neskórovalo

Orlům se nepodařilo získat ve svůj prospěch ani druhý čtvrtfinálový zápas. Na ledě Dornbirnu postupně inkasovali pět branek a sami se nedokázali prosadit ani jednou. Série se tak v úterý přesouvá na jih Moravy za nepříznivého stavu 0:2.

Dornbirn se domácímu publiku uvedl akcí hned ve třetí minutě. V přečíslení dva na jednoho se octl Sylvestr, ale Nechvátal si s jeho střelou poradil. O tři minuty později se od modré napřáhl Crawford, do trajektorie puku vložil hůl Kyle Greentree a puk skončil znojemskému brankáři za zády. Orli odpověděli zvýšenou aktivitou. Svými pokusy však neuspěli Pucher ani Číp.

Následně Rakušané nevyužili přesilovou hru a úspěšnější nebyli ani při dalším nebezpečném tažení na Nechvátala. V devatenácté minutě spálil velkou šanci Bořuta, jenž zůstal zcela volný před Hardym, ale trefil pouze brankářovo rameno. Na druhé straně unikl do brejku Crawford, ovšem taktéž znojemský strážce svatyně si s pukem věděl rady a zastavil jej betonem.

Ve druhé dvacetiminutovce si svěřenci trenéra Jiřího Režnara zahráli první přesilovku. K tvrdé střele se po kombinaci propracoval Šulák, Hardy ovšem znovu stál včas na svém místě. Inkasovali naopak znovu Orli. A to hned dvakrát během necelých dvou minut. Nejprve se prosadil po kontroverzním zákroku na Lakose Mark Zagrapan a následně vyhnal Nechvátala z klece střelou z kruhu Jonathan D´Aversa.

Mezi tyče tak poprvé v play-off nastoupil Jan Lukáš. Snížení mohl zařídit Šedivý, jenž z bezprostřední blízkosti dorážel Lattnerovu střelu, ale kotouči se za rakouskou brankovou čáru prostě nechtělo. Znojmo naopak nechávalo častá okénka v obraně. Lukáš nejprve bravurním zákrokem zneškodnil osamoceného Arniela i D´Alvise, ovšem na trefu Andrewa MacKenzieho byl již krátký.

Do třetí části tedy vstupovali Orli se čtyřbrankovým mankem. To brzy ještě navýšil Stefan Häussle. Ten se obtočil kolem Lukáše a zasunul puk do sítě. Poté se Dornbirnu nabídla dlouhá přesilovka pět na tři, kterou využít nedokázal. Úspěšný nebyl ani Livingston, jenž využil dalšího zaváhání defenzívy hostů. Zbývající minuty přinesly již jen po jednom vyloučení na obou stranách a utkání tak dospělo do zdárného konce pro domácí Dornbirn, který navýšil vedení v sérii na 2:0. Orli budou bojovat o snížení v úterý na domácím ledě.

Třetiny: 1:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 6. Greentree (Crawford, Siddall), 27. Zagrapan (Grabher Meier, MacKenzie), 29. D´Aversa (Häussle, Achermann), 38. MacKenzie (Greentree, Sylvester), 46. Häussle (Crawford, Macierzynski). Rozhodčí: Trilar, Zrnić – Hofstätter, Raković. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4300.Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 5:0.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře