Reklama
reklama

Znojmo mění s Mladou Boleslaví: Za Jarůška přichází Jiránek a Pojkar

Orli Znojmo se rozhodli přistoupit k výměně s Mladou Boleslaví. Z kádru lídra české první ligy přichází do mezinárodní EBEL na hostování do konce sezóny útočník Tomáš Jiránek a zatím na měsíční výpomoc obránce David Pojkar. Opačným směrem míří taktéž do konce sezóny útočník Richard Jarůšek.

Jarůšek se loni s 51 kanadskými body stal nejproduktivnějším hráčem Znojma, letos ale putoval sestavou a v 26 odehraných duelech nastřádal jen 12 bodů s nejhorší bilancí účasti na ledě (-7). „V žádném případě to není trest. Boleslav je kvalitní tým a my chceme Richardovi pomoct, aby se znovu našel. Ve Znojmě už je poměrně dlouho a letos to nebylo ono. Putoval sestavou nahoru a dolů, ale bez většího efektu," podotkl hlavní trenér Orlů Jiří Režnar.

Tomáš Jiránek patřil k oporám mladoboleslavského juniorského týmu a svými výkony si vysloužil pevné místo v A-týmu. Tam nejprve odehrál kompletní extraligovou sezónu, nyní pomáhá svému klubu v první lize. V letošní sezóně zaznamenal 10 gólů a dvě asistence. „Tomáš je agresivní a důrazný útočník, jeho styl hokeje je velmi podobný tomu, který se praktikuje v EBEL. Hledáme určité oživení týmu a právě v tomto by měl pomoci," věří Jiří Režnar.

Juniorský mistr světa z roku 2001 David Pojkar je odchovancem Slavie Praha. Mistrovskou sezónu 2002/03 strávil převážně v prvoligovém Berouně, následně už ale našel místo v play-off patřil k oporám Slavie. V sezóně 2006/07 přestoupil do Ústí nad Labem, kterému pomohl k historicky prvnímu postupu do extraligy. Sezonu 2011/12 odehrál částečně právě v Litvínově, zbytek strávil ve slovenské Skalici. Následoval přestup do Mladé Boleslavi, kde se stal stálicí zadních řad vítěze první ligy. „Je to zkušený a disciplinovaný obránce, který vyrostl pod Vláďou Růžičkou na Slavii. Při zranění Aleše Sovy jsme potřebovali kvalitního obránce, což David splňuje. Chystáme se ho využít i při přesilovkách," hodnotí Režnar.

„Oba hráči z Boleslavi se připojí k týmu již na pondělním tréninku. Ve středu budou poté připraveni naskočit do novoročního zápasu proti Fehérváru,“ řekl manažer Orlů Petr Veselý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře