Reklama
reklama

Znojmo mění s Mladou Boleslaví: Za Jarůška přichází Jiránek a Pojkar

Orli Znojmo se rozhodli přistoupit k výměně s Mladou Boleslaví. Z kádru lídra české první ligy přichází do mezinárodní EBEL na hostování do konce sezóny útočník Tomáš Jiránek a zatím na měsíční výpomoc obránce David Pojkar. Opačným směrem míří taktéž do konce sezóny útočník Richard Jarůšek.

Jarůšek se loni s 51 kanadskými body stal nejproduktivnějším hráčem Znojma, letos ale putoval sestavou a v 26 odehraných duelech nastřádal jen 12 bodů s nejhorší bilancí účasti na ledě (-7). „V žádném případě to není trest. Boleslav je kvalitní tým a my chceme Richardovi pomoct, aby se znovu našel. Ve Znojmě už je poměrně dlouho a letos to nebylo ono. Putoval sestavou nahoru a dolů, ale bez většího efektu," podotkl hlavní trenér Orlů Jiří Režnar.

Tomáš Jiránek patřil k oporám mladoboleslavského juniorského týmu a svými výkony si vysloužil pevné místo v A-týmu. Tam nejprve odehrál kompletní extraligovou sezónu, nyní pomáhá svému klubu v první lize. V letošní sezóně zaznamenal 10 gólů a dvě asistence. „Tomáš je agresivní a důrazný útočník, jeho styl hokeje je velmi podobný tomu, který se praktikuje v EBEL. Hledáme určité oživení týmu a právě v tomto by měl pomoci," věří Jiří Režnar.

Juniorský mistr světa z roku 2001 David Pojkar je odchovancem Slavie Praha. Mistrovskou sezónu 2002/03 strávil převážně v prvoligovém Berouně, následně už ale našel místo v play-off patřil k oporám Slavie. V sezóně 2006/07 přestoupil do Ústí nad Labem, kterému pomohl k historicky prvnímu postupu do extraligy. Sezonu 2011/12 odehrál částečně právě v Litvínově, zbytek strávil ve slovenské Skalici. Následoval přestup do Mladé Boleslavi, kde se stal stálicí zadních řad vítěze první ligy. „Je to zkušený a disciplinovaný obránce, který vyrostl pod Vláďou Růžičkou na Slavii. Při zranění Aleše Sovy jsme potřebovali kvalitního obránce, což David splňuje. Chystáme se ho využít i při přesilovkách," hodnotí Režnar.

„Oba hráči z Boleslavi se připojí k týmu již na pondělním tréninku. Ve středu budou poté připraveni naskočit do novoročního zápasu proti Fehérváru,“ řekl manažer Orlů Petr Veselý.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře