Reklama
reklama

Znojmo letos poprvé poráží Villach a přiblížilo se elitní šestce

Utkání rozhodla první třetina, ve které Orli hned dvakrát překonali hostujícího brankáře. Villach sice na začátku třetího dějství snížil, avšak domácí těsný náskok uhájili a v závěru své vítězství ještě pečetili.

Velmi důležitý zápas v souboji o postup do první šestky odstartovali Orli skvělým způsobem. Svou dravostí vyburcovali tribuny již v úvodních minutách ke skandovanému potlesku. A brzy i k oslavám gólu! Znojemské přečíslení Podešvy a Marka Špačka skončilo díky trochu šťastnému odrazu za brankovou čárou Villachu. Domácí poté bez výrazných potíží zvládli oslabení, v plném počtu hráčů na ledě ale byli nuceni zatáhnout za záchranou brzdu. Nechvátal se musel tváří v tvář postavit Lockemu, o chvíli později se nenechal vyvést z klidu ani z mezikruží zakončujícím Platzerem.

Hra se odvíjela ve velmi svižném tempu a po kritické fázi se Orli dostali zpět k útočení, za zmínku jistě stojí Lattnerova dělovka po vyhraném buly. K aktivitě dopomohla i početní výhoda v druhé půli třetiny. V ní oku diváka polahodila krásná přesilovková kombinace, při níž Horn našel křižnou přihrávkou neobsazeného Marka Györiho, jenž poslal kotouč pod horní tyčku Royovy klece. Znojemští se v samotném závěru popasovali i s druhým oslabením, a do šaten tak mohli odcházet se slibným náskokem.

Ani po odpočinku týmy nechtěly nikterak slevit z nastoleného tempa. Hra nabízela slibné momenty na obou stranách, ale gólmani byli neoblomní. Roy perfektně ustál Hornovu střelu z bezprostřední blízkosti, Nechvátal vychytal i Verliće, jenž dostal namazáno na hůl od soupeře. Chybičky se ale pomalu kupily na obou stranách, z jedné z nich těžil Urbas a při samostatném úniku orazítkoval tyčku znojemské brány. Navíc pro svůj celek získal přesilovku. Tu tentokrát Villach sehrál výborně, ale obětavě bránící Orly nepřekonal. V posledních vteřinách třetiny ještě zaúřadovala Pucherova formace, která byla neuvěřitelně blízko gólu, avšak odkrytou klec netrefil slovenský centr ani následně Podešva.

Třetí část hry naopak začala pro Znojmo katastroficky. Jihomoravské mužstvo dohrávalo oslabení a čelilo obrovskému tlaku, z něhož dokázal protlačit puk za Nechvátalova záda Olivier Latendresse. Ihned po snížení šli navíc Orli opět do čtyř. Tentokrát už situaci ve svém obranném pásmu zvládli lépe. Ale po chvíli přišly k nevoli domácích další dvě trestné minuty. Vyrovnání měl na holi Urbas, ale v rychlosti nasměroval kotouč jen mimo znojemské tři tyče. Villach si šel za změnou skóre i při hře pět na pět a domácí se čím dál častěji ocitali v situaci bránících.

S ubývajícím časem se začala hra nepěkně kouskovat a napětí gradovalo. Rozhodnout mohl sedm minut před sirénou Csamangó, ale před odkrytou bránou promáchl kotouč. Za obrovského aplausu tribun se sudí rozhodli trestat i na straně Villachu, Znojmu tak vyplynula důležitá početní výhoda. V ní sice nijak výrazně soupeře neohrozili, ale otupili jeho nápor. Navíc po přesilovce pelášil sám na bránu Šulák, který však nedokázal přesně zakončit. Opuštěné klece Villachu dokázal využít v poslední minutce Štěpán Csamangó a rozhodl o třech bodech pro Znojmo.

Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Špaček (Podešva, Pucher), 14. Györi (Yellow Horn, Lakos), 60. Csamangó – 42. Latendresse (Locke, Hunter). Rozhodčí: Siegel, Smetana – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0.Diváci: 2540. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Zdroj: HC Orli

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře