Reklama
reklama

Znojmo letos poprvé poráží Villach a přiblížilo se elitní šestce

Utkání rozhodla první třetina, ve které Orli hned dvakrát překonali hostujícího brankáře. Villach sice na začátku třetího dějství snížil, avšak domácí těsný náskok uhájili a v závěru své vítězství ještě pečetili.

Velmi důležitý zápas v souboji o postup do první šestky odstartovali Orli skvělým způsobem. Svou dravostí vyburcovali tribuny již v úvodních minutách ke skandovanému potlesku. A brzy i k oslavám gólu! Znojemské přečíslení Podešvy a Marka Špačka skončilo díky trochu šťastnému odrazu za brankovou čárou Villachu. Domácí poté bez výrazných potíží zvládli oslabení, v plném počtu hráčů na ledě ale byli nuceni zatáhnout za záchranou brzdu. Nechvátal se musel tváří v tvář postavit Lockemu, o chvíli později se nenechal vyvést z klidu ani z mezikruží zakončujícím Platzerem.

Hra se odvíjela ve velmi svižném tempu a po kritické fázi se Orli dostali zpět k útočení, za zmínku jistě stojí Lattnerova dělovka po vyhraném buly. K aktivitě dopomohla i početní výhoda v druhé půli třetiny. V ní oku diváka polahodila krásná přesilovková kombinace, při níž Horn našel křižnou přihrávkou neobsazeného Marka Györiho, jenž poslal kotouč pod horní tyčku Royovy klece. Znojemští se v samotném závěru popasovali i s druhým oslabením, a do šaten tak mohli odcházet se slibným náskokem.

Ani po odpočinku týmy nechtěly nikterak slevit z nastoleného tempa. Hra nabízela slibné momenty na obou stranách, ale gólmani byli neoblomní. Roy perfektně ustál Hornovu střelu z bezprostřední blízkosti, Nechvátal vychytal i Verliće, jenž dostal namazáno na hůl od soupeře. Chybičky se ale pomalu kupily na obou stranách, z jedné z nich těžil Urbas a při samostatném úniku orazítkoval tyčku znojemské brány. Navíc pro svůj celek získal přesilovku. Tu tentokrát Villach sehrál výborně, ale obětavě bránící Orly nepřekonal. V posledních vteřinách třetiny ještě zaúřadovala Pucherova formace, která byla neuvěřitelně blízko gólu, avšak odkrytou klec netrefil slovenský centr ani následně Podešva.

Třetí část hry naopak začala pro Znojmo katastroficky. Jihomoravské mužstvo dohrávalo oslabení a čelilo obrovskému tlaku, z něhož dokázal protlačit puk za Nechvátalova záda Olivier Latendresse. Ihned po snížení šli navíc Orli opět do čtyř. Tentokrát už situaci ve svém obranném pásmu zvládli lépe. Ale po chvíli přišly k nevoli domácích další dvě trestné minuty. Vyrovnání měl na holi Urbas, ale v rychlosti nasměroval kotouč jen mimo znojemské tři tyče. Villach si šel za změnou skóre i při hře pět na pět a domácí se čím dál častěji ocitali v situaci bránících.

S ubývajícím časem se začala hra nepěkně kouskovat a napětí gradovalo. Rozhodnout mohl sedm minut před sirénou Csamangó, ale před odkrytou bránou promáchl kotouč. Za obrovského aplausu tribun se sudí rozhodli trestat i na straně Villachu, Znojmu tak vyplynula důležitá početní výhoda. V ní sice nijak výrazně soupeře neohrozili, ale otupili jeho nápor. Navíc po přesilovce pelášil sám na bránu Šulák, který však nedokázal přesně zakončit. Opuštěné klece Villachu dokázal využít v poslední minutce Štěpán Csamangó a rozhodl o třech bodech pro Znojmo.

Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Špaček (Podešva, Pucher), 14. Györi (Yellow Horn, Lakos), 60. Csamangó – 42. Latendresse (Locke, Hunter). Rozhodčí: Siegel, Smetana – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0.Diváci: 2540. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Zdroj: HC Orli

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře