Reklama
reklama

Znojmo doma porazilo lídra tabulky

První a druhá třetina přinesly vždy po jednom gólu domácího týmu, za který skórovali Štach a Tomas. V závěrečném dějství padlo nejvíc branek, nejprve Znojmo díky Rehušovi odskočilo už na rozdíl tří gólů, Salzburg sice snížil, avšak Štach svou druhou brankou definitivně pojistil zasloužené vítězství svého mužstva.

Ještě před úvodním vhazování se na znojemském ledě aplaudovalo. Kapitán Jiří Beroun si ve sváteční večer připsal 500. zápas v dresu Orlů. A jeho tým také začal duel lépe. Již ve druhé minutě mohl před bránou tečovat nebezpečné nahození Tomas a Znojemští si i nadále počínali o poznání aktivněji. První menší nepříjemnost přišla s vyloučením Puchera, ale to zvládli bez výraznějších obtíží. Naopak s potíži musel počítat Salzburg, který jen stěží odolával znojemskému náporu. A odolával jen do 10. minuty, kdy dostal na modrou čáru nabitoLubomír Štach, sjel si níže mezi kruhy a dobře umístěnou střelou našel mezeru mezi betony Gračnara

Domácí i nadále přilévali do ohně a druhý gól visel doslova na vlásku. Až s nástupem čtrnácté minuty přišlo slibné střídání Býků, v němž se Rakušané nejdříve dostali do přečíslení a poté si také vybojovali faul. V početní výhodě si Nechvátal připsal hbitý zákrok vyrážečkou proti ráně Ferriera, jenž však v předbrankovém prostoru nezakončil zcela dle svých představ. První přesilovku si zahráli v závěru třetiny i Orli, ale sami měli při úniku Duncana po křídle co dělat.

Na startu prostředního dějství se se šancemi na obou stranách roztrhl pytel. V té největší se zjevil hostující Sterling, jenž zkoušel po přesné pobídce před bránu pálit z první. Nechvátal se ale včas přesunul a puk dokázal ztlumit. Znojemští si následně zahráli další početní výhodu, v níž tentokrát nebezpečně střílel od modré čáry Bořuta, z podobné pozice to zkoušel i Šulák, jehož pokus ještě následně dorážel Lattner.

Znojmo se vrátilo ke stylu hru ze začátku utkání a svého soupeře opět dostalo pod drtivý tlak. Šance Čípa či Yellow Horna postupně rozburácely publikum. Obrovská příležitost přišla i z hole Nováka, jenž v trochu nehokejové poloze poslal kotouč jen kousíček vedle pravé tyče. Z protiútoku se pak vyznamenal Nechvátal, který vychytal tváří v tvář Duncana. Po přistrčení Nechvátala se poté na trestnou lavici odporoučel Sterlíng a rýsovala se další znojemská přesilovka. A ta přinesla gólové vyústění. Roman Tomas se dočkal ideálního pasu do mezikruží, odkud nekompromisně zamířil do pravého horního růžku. Zbytek druhé části hry už se obešel bez gólu, nicméně atraktivní hokej byl stále na pořadu dne.

Závěrečná třetina nijak neslevila ze zajímavosti předchozích minut. Velkou šanci hostů ke snížení v ní spálil po slibném přečíslení Baltram, další hezkou přesilovkovou kombinaci pak přímo do hrudi Nechvátala zakončoval Ferriero. Orli ale dokázali s vypětím všech sil ustát nepříjemnou pasáž hry a sami z ničeho nic udeřili. Branislav Rehuš profitoval z přesné přihrávky Yellow Horna a výhodné brejkové pozice, po níž se skákavý kotouč dostal mezi Gračnarovými betony až do sítě.

Také poslední minuty klání se nesly v rychlém tempu, hosté se nadále snažili útočit, ale prim přeci jen hrálo Znojmo, nabuzené tříbrankovým vedením. O čtyři góly to mohlo být zásluhou Yellow Horna, ale ve vyložené šanci přestřelil již z velké části odkrytou klec. Salzburg ještě zdramatizoval vývoj duelu v přesilové hře, kterou lehkou tečí střely od modré čáry využil Daniel Welser. Rakušané to ještě dvě minuty před sirénou zkusili bez gólmana, ale Lubomír Štach těžil z vyhraného buly a vyhozením přes téměř celé kluziště poslal kotouč do prázdné brány.

Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 10. Štach (Pucher, Tomas), 32. Tomas (Pucher, Podešva), 47. Rehuš (Yellow Horn, Stehlík), 59. Štach (Lattner) – 57. Welser (Heinrich, Trattnig). Rozhodčí: Gebei, Siegel – Nagy, Soos.Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 2 717. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře