Reklama
reklama

Znojemští střelci nenašli cíl, v Mladé Boleslavi neskórovali

Bez Jana Lattnera a Martina Bači, ale s Lukášem Cikánkem v brankovišti se znojemští hokejisté rozjeli na mladoboleslavský led. Domácím pak stačilo úvodních sedm minut k tomu, aby získali dvougólové vedení, které zůstalo na ukazateli skóre až do závěrečné sirény.

Ml. Boleslav - Znojmo 2:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0.

Branky a nahrávky: 4. Bárta (Pacovský), 7. Pacovský (Výborný, Vrbata). Rozhodčí: Souček, Wagner – Cafourek, Prokop. Vyloučení: 5:6, navíc Žabka (MBL) a Tomas (ZNO) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 990. Průběh utkání: 2:0.

BK Mladá Boleslav: Rittich – Hruška, Trška, Ovčačík, Stříteský, Robar, Vidmar, Kučný, Žabka – Pacovský, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Květoň, Mikulík, Bárta – Hyka, Musil, Lenc.

ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Sova, Nemčík, Drtina – Tomas, Fiala, Podešva – Rosa, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Rehuš – Číp, Abdul.

Zápas s týmem, jenž hraje rakouskou mezinárodní Erste Bank Eishockey ligu, začal především ve středním pásmu. Následně se ale do šancí dostávaly oba týmy. Největší šanci zápasu měl hned ve 3.minutě Mikulík, jehož však Cikánek ještě stačil vychytat. Na osamoceného Michala Bártu, který měl dost času na vymyšlení, kam s pukem a poslal puk do prázdné branky Lukáše Cikánka.

Boleslavští byli i nadále aktivní a dostali možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Skvělou přihrávku od Výborného využil Dominik Pacovský, jenž chladnokrevně vstřelil branku do rohu hostující branky. Jako lev se o chvíli později hnal do útočného pásma dnes velmi aktivní Dominik Pacovský, kterému očividně spolupráce s kapitánem Davidem Výborným a Lukášem Pabiškou svědčí. Tentokrát si však tyto dva borce znojemská obrana pohlídala. Jan Šeda si poté počkal na špatnou rozehrávku Bruslařů, aby prověřil domácího Davida Ritticha. Střela mu však mnoho vrásek nenadělala. David Květoň měl velkou šanci, když na něj zívala prázdná branka, jenže jeho střela byla zblokována. Zbytek třetiny už tolik atraktivní nebyl a hra byla poznamenána několika nepřesnostmi.

Druhou třetinu začali Orli trochu lépe. V úvodu měl dobrou šanci exboleslavský Roman Tomas, jeho střelu ale David Rittich pokryl. Dalším, kdo prověřil domácího brankáře, byl Martin Podešva. Stejně jako jeho kolega však mířil pouze do mladoboleslavského hráče s číslem 77. Velkou šanci si připsal Ondřej Fiala, ale boleslavský gólman mu také nedal šanci. O chvíli později se snažil vyniknout Tomáš Hyka, střela byla ale mířená pouze do betonu. Tentýž hráč se mohl o chvíli později dostat do samostatného úniku, Orli však tuto příležitost domácích včas uhasili. Úplně sám zůstal před Cikánkem Tomáš Hyka, jeho dělovka šla ale pouze do gólmana.

V následné souhře Davidů Výborného a Vrbaty vyslal druhý jmenovaný další dělovou ránu, ale i tu Cikánek s vypětím sil polapil. Když o chvíli později nahrával David Výborný Tomáši Hykovi, jenž mohl vsítit gól do prázdné klece hostí, boleslavský útočník trestuhodně minul. O několik minut později se trend otočil a do tří šli pro změnu Bruslaři. Razantní střelou se prezentoval znojemský Pavel Rosa, poté nahrával Grof Bořutovi, ale ani jeden z Orlů recept na Ritticha nenašli a ten tak držel i po dvou třetinách čisté konto.

Orli vstoupili do třetí třetiny trochu razantnější hrou v útočném pásmu a domácí obrana se měla co ohánět, aby hráčům z města okurek stačila. Vážnější šanci měl až při přesilovce Orlů Štach, dnes bezchybný Rittich i tuto ráno chytil. O chvíli později se snažil několikrát dorážet Martin Podešva, bylo to však jen do gólmana. Velkou šanci měl Dominik Pacovský, v jehož prospěch bylo nařízeno trestné střílení. Boleslavské číslo 21 zkusilo na Cikánka kličku a následně si ho chtěl obhodit. Jeho úmysly ale gólman ve službách Orlů přečetl a puk si pohlídal. Po neproměněném nájezdu se do útoku vrhli opět Znojemští, Peter Pucher mohl nahrávat svému spoluhráči. Místo toho to ale zkusil sám a jeho střela nebyla pro Ritticha výraznějším ohrožením.

Další příležitost se naskytla opět Dominiku Pacovskému, jenž byl v obdobné šanci jako předtím faulován před Cikánkem. Svůj nájezd chtěl proměnit střelou pod lapačku, jenže k jeho smůle měl i tento počin Lukáš Cikánek přečtený. V útočné hře poté pokračovali opět hosté, Podešva vyslal na branku kotouč a ten poskakoval jen těsně před brankovou čarou. Hostujícího gólmana neohrozila ani Lencova střela od modré, kterou musel ale schovat do své lapačky. V závěru měli Bruslaři ještě mnoho velkých šancí při přesilové hře, ale ani střely Mikulíka či Kučného na výsledku, který se zrodil již v 7. minutě, nic nezměnily.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře