Reklama
reklama

Znojemští Orli bijí na brány play off

Už to v minulých týdnech vypadalo, že Orli opustí pátou pozici a budou se pohybovat na samé hraně přímého postupu do vyřazovacích bojů. Dvěma domácími vítězstvími si Orli pojistili 5. příčku. V současné době potřebují hokejisté Znojma, ve zbývajících čtyřech zápasech základní části, nasbírat alespoň čtyři body, aby měli účast v elitní šestce jistou.

Co se událo…

Poslední hokejový víkend se Orlům zdařil, když přehráli Žraloky z Innsbrucku v poměru 3:0 a v nedělním derby s týmem Vienna Capitals slavili další vítězství po nájezdech. Dramatický průběh zápasu vysílala v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5. Padl současně divácký rekord, když zápas s Vídní navštívilo ve Znojmě 4106 diváků, což je po osmi letech nejvyšší divácká účast.

Co se ještě stane…

Orli ještě před víkendem odcestují do Slovinska, kde si musí v pátek 23. ledna poradit s Lublaní, která se i letos nachází na posledním místě. Je nutno dodat, že bodová ztráta týmu Olimpija Ljubljana na své rivaly je minimální, v porovnání s minulou sezonou. Orli se slovinským týmem dvakrát vyhráli v základní hrací době a jednou prohráli po samostatných nájezdech. V neděli 25. ledna se hokejisté s Orlem ve znaku objeví na ledě neoblíbeného Grazu. Letos jsou sice znojemští hokejisté proti týmu 99ers úspěšnější, když ze tří zápasů odešli dvakrát s výhrou, jenže ve Štýrském „bunkru“ se Orlům podařilo za poslední  čtyři sezóny vyhrát pouze dvakrát. Orli nutně potřebují získat body, a proto musí v posledních zápasech vše fungovat na sto procent. Na poslední domácí zápas základní části přivítá Znojmo kvalitního soupeře z Villachu. Orli drží, ze tří vzájemných střetnutí, pouze jedno vítězství. Postupem sezóny šel tým z Korutan výkonnostně nahoru a nyní je, na čtvrtém místě, tabulkovým sousedem znojemského týmu. Obě mužstva s Orlem na dresech se tak střetnout v orlím derby, které vypukne na znojemském zimním stadionu v pátek 30. ledna. Poslední zápas základní části se odehraje v maďarském Fehérváru v neděli 1. února. Zatím se povedlo znojemským Orlům porazit Čerty ve všech třech utkáních. Byla to ovšem vítězství těsná. Ve výborné atmosféře Gábor Ocskaj Ice Hall, kam se vydá i početná skupina znojemských fanoušků, budou hokejistéb Fehérváru silným soupeřem. Orli Znojmo teď musí splnit náročný úkol. Tím úkolem je sbírat body i na venkovních zápasech. Pokud to Orli splní, mohou se v předkole skupiny A střetnou o co nejvýhodnější pozici pro play off.

 

Obohatí EBEL příští rok týmy z KHL?

HC Slovan Bratislava a KHL Medveščak Zagreb. To jsou v posledních dnech často  skloňované týmy, které sice v současné době hrají ruskou KHL, ale dle rakouského hokejového serveru hockey-news. info se spekuluje o přechodu obou klubů do mezinárodní rakouské EBEL. Vzhledem k nelehké ekonomické situaci v některých klubech KHL, sankcím vůči Rusku a postoji některých představitelů KHL, kteří se snaží podporovat zejména domácí týmy, nemusí být situace pro zahraniční kluby brzy udržitelná. Slovenský tým se s jistotou nechce vrátit do slovenské extraligy a EBEL může být, v případě neúspěšných jednání v rámci KHL, vítanou alternativou. Chorvatský klub Medveščak již EBEL ligu hrál a z těchto dvou týmů je pravděpodobnějším kandidátem na příchod do středoevropské ligy EBEL. Zda se tak stane, bude rozhodnuto v dubnu. Nejen pro fanoušky Znojma by to bylo úžasné oživení. Vstup obou klubů by přinesl další nárůst návštěvnosti ligy. Mohlo by to pomoci ke zkvalitnění a zpestření soutěže EBEL, kde je stále otevřená možnost, aby ji hrálo 14 týmů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře