Reklama
reklama

Změny v obraně: přichází Kolarz, zpět do Zlína míří Horák

Obránce Oldřich Horák byl po měsíčním působení ve Znojmě povolán zpět do kádru svého mateřského klubu, extraligového Zlína. Místo něj přichází do Znojma Michael Kolarz. Šestadvacetiletý bek Mountfieldu HK působil v české i slovenské extralize, ve Finsku i zámořských soutěžích.

Horák by se po 11 zápasech za Orly, v nichž si připsal 5 kanadských bodů, měl začlenit do extraligového kádru beranů. „Je to šikovný kluk, který tu odehrál dobré zápasy. Po boku Richarda Pavlikovského se navíc měl od koho učit. Myslím si, že to pro něj byla dobrá průprava pro extraligu, kterou ve Zlíně může bez problémů hrát," hodnotí jeho působení trenér Jiří Režnar.

Nově příchozí Michael Kolarz je vítkovickým odchovancem a bývalým mládežnickým reprezentantem. V roce 2004 odešel do Kanady, kde v týmu Kingston Frontenacs odehrál tři sezóny v elitní juniorské Ontario Hockey League. Na přelomu let 2006 a 2007 reprezentoval na MS juniorů ve Švédsku, kde Češi skončili na pátém místě.

Po návratu do Česka působil v Havířově, Kadani a Českých Budějovicích, dvě sezóny strávil ve slovenské extralize v dresu Žiliny. V sezóně 2012/13 patřil ke stabilním členům extraligového týmu Českých Budějovic, za něž odehrál 41 utkání.

Po přesunu extraligy do Hradce Králové začal probíhající sezónu v prvoligovém Havířově. „Bude se teď muset rychle přeorientovat a zvyknout si na hokej v mnohem vyšším tempu, ale věřím, že to nebude problém," říká trenér Jiří Režnar. „Nastoupí už v pátek ve Fehérváru a uvidíme, jak se s tím popere."

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře