Reklama
reklama

Změny v obraně: přichází Kolarz, zpět do Zlína míří Horák

Obránce Oldřich Horák byl po měsíčním působení ve Znojmě povolán zpět do kádru svého mateřského klubu, extraligového Zlína. Místo něj přichází do Znojma Michael Kolarz. Šestadvacetiletý bek Mountfieldu HK působil v české i slovenské extralize, ve Finsku i zámořských soutěžích.

Horák by se po 11 zápasech za Orly, v nichž si připsal 5 kanadských bodů, měl začlenit do extraligového kádru beranů. „Je to šikovný kluk, který tu odehrál dobré zápasy. Po boku Richarda Pavlikovského se navíc měl od koho učit. Myslím si, že to pro něj byla dobrá průprava pro extraligu, kterou ve Zlíně může bez problémů hrát," hodnotí jeho působení trenér Jiří Režnar.

Nově příchozí Michael Kolarz je vítkovickým odchovancem a bývalým mládežnickým reprezentantem. V roce 2004 odešel do Kanady, kde v týmu Kingston Frontenacs odehrál tři sezóny v elitní juniorské Ontario Hockey League. Na přelomu let 2006 a 2007 reprezentoval na MS juniorů ve Švédsku, kde Češi skončili na pátém místě.

Po návratu do Česka působil v Havířově, Kadani a Českých Budějovicích, dvě sezóny strávil ve slovenské extralize v dresu Žiliny. V sezóně 2012/13 patřil ke stabilním členům extraligového týmu Českých Budějovic, za něž odehrál 41 utkání.

Po přesunu extraligy do Hradce Králové začal probíhající sezónu v prvoligovém Havířově. „Bude se teď muset rychle přeorientovat a zvyknout si na hokej v mnohem vyšším tempu, ale věřím, že to nebude problém," říká trenér Jiří Režnar. „Nastoupí už v pátek ve Fehérváru a uvidíme, jak se s tím popere."

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře