Reklama
reklama

Změny v obraně: přichází Kolarz, zpět do Zlína míří Horák

Obránce Oldřich Horák byl po měsíčním působení ve Znojmě povolán zpět do kádru svého mateřského klubu, extraligového Zlína. Místo něj přichází do Znojma Michael Kolarz. Šestadvacetiletý bek Mountfieldu HK působil v české i slovenské extralize, ve Finsku i zámořských soutěžích.

Horák by se po 11 zápasech za Orly, v nichž si připsal 5 kanadských bodů, měl začlenit do extraligového kádru beranů. „Je to šikovný kluk, který tu odehrál dobré zápasy. Po boku Richarda Pavlikovského se navíc měl od koho učit. Myslím si, že to pro něj byla dobrá průprava pro extraligu, kterou ve Zlíně může bez problémů hrát," hodnotí jeho působení trenér Jiří Režnar.

Nově příchozí Michael Kolarz je vítkovickým odchovancem a bývalým mládežnickým reprezentantem. V roce 2004 odešel do Kanady, kde v týmu Kingston Frontenacs odehrál tři sezóny v elitní juniorské Ontario Hockey League. Na přelomu let 2006 a 2007 reprezentoval na MS juniorů ve Švédsku, kde Češi skončili na pátém místě.

Po návratu do Česka působil v Havířově, Kadani a Českých Budějovicích, dvě sezóny strávil ve slovenské extralize v dresu Žiliny. V sezóně 2012/13 patřil ke stabilním členům extraligového týmu Českých Budějovic, za něž odehrál 41 utkání.

Po přesunu extraligy do Hradce Králové začal probíhající sezónu v prvoligovém Havířově. „Bude se teď muset rychle přeorientovat a zvyknout si na hokej v mnohem vyšším tempu, ale věřím, že to nebude problém," říká trenér Jiří Režnar. „Nastoupí už v pátek ve Fehérváru a uvidíme, jak se s tím popere."

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře