Reklama
reklama

Ze Salzburgu vezou Orli dva body

Ani pátek třináctého nezastavil Orly v záměru získat první body hokejové sezony 2013/2014. Znojemští hráči si dokázali vytvořit tříbrankový náskok, ze kterého sice soupeř ukrojil dva dílky, na víc mu však již nezbylo sil. Pojistku v podobě čtvrtého gólu do prázdné klece Býků zařídil Jan Lattner.

Salzburg - Znojmo 2:4 (0:1, 0:1, 2:2). Branky a nahrávky: 47. Cullen (Motzko, Latusa), 56. Boivin (Welser) – 15. Novák (Bartoš, Lattner), 36. Havlík (Šeda), 41. Havlík (Šeda), 60. Lattner. Rozhodčí: Dremelj, Falkner – Loicht, Raković. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2 850. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

EC Red Bull Salzburg: Brückler – Lynch, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin – Latusa, Cullen, Motzko – Raffl, Wahl, Keith – Welser, Meckler, Brucker – Obrist, Hofer, Konradsheim.

ORLI ZNOJMO: Ullberg – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Procházka, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák.

Na ledě Salzburgu se Orli uvedli již v osmnácté vteřině prvním vyloučením, z něhož však domácí hráči nedokázali profitovat. Oba týmy se postupně dostávaly do tempa a prověřily gólmany soupeře, tedy zkušeného Brücklera a mladého finského maskovaného muže ve znojemské kleci Richarda Ullberga. Ve velké šanci se ocitl hostující Jarůšek, který sám před brankářem minul klec. Jako první se rozsvítilo brankové světlo za zády bývalého rakouského reprezentanta, jehož po přečíslení prostřelil svým prvním gólem v lize Patrik Novák, jenž puk poslal bekhendem do horního růžku.

Do druhé třetiny vlétli v početní výhodě hostující hokejisté, ale ani oni tuto převahu nevyužili. V obrovské znojemské šanci se před polovinou zápasu ocitli Jiří Beroun a o chvíli později i Martin Podešva. Ani jeden však v sólovém úniku na brankáře neuspěl. Na druhé straně se dobře uvedl Ullberg proti střele Boivina. Domácí si vytvořili souvislejší tlak a Orli hrozili převážně z brejků. S blížícím se koncem prostřední dvacetiminutovky se však opět ujali slova hosté a Adam Havlík po dalším samostatném průniku do salzburgské obrany navýšil vedení svých barev.

S nástupem třetího dějství se opět blýskl útočník Adam Havlík, jenž po kombinaci se Šedou zasunul puk v čase 40:42 do odkryté Brücklerovy svatyně. Ani domácí Býci však nechtěli sklonit hlavy před svými přemožiteli tak lehce. Mark Cullen snížil přesnou trefou pod horní tyč a na rozdíl jednoho gólu dotáhl průběžné skóre střelou od modré čáry Michael Boivin.

Domácí ještě v závěru utkání vyrukovali s hrou bez gólmana a k tlaku jim pomohlo také vyloučení znojemského zadáka Thomase. Orli však udrželi své vedení, navíc několik vteřin před koncem podtrhl výhru Jihomoravanů ránou do prázdné brány Jan Lattner.

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře