Reklama
reklama

Zápas jako na houpačce, o třech bodech pro Znojmo rozhodlo trestné střílení

Orli sice v patnácté minutě prohrávali už o dva góly, avšak zbraně nesložili. Čtyřmi brankami v řadě zápas otočili. Ani Bolzano však nezahálelo a stav ještě před koncem vyrovnalo. O majiteli tří bodů rozhodl v osmapadesáté minutě z trestného střílení Šulák.

První třetina patřila hostujícímu celku. Ten aktivně bruslil, napadal a v útočném pásmu působil Znojmu velké problémy. Ganderovu střelu ve čtvrté minutě ještě zastavil Nechvátalův beton, ale přesné ráně volného Nicka Palmieriho z mezikruží o minutu později vystavila stopku až síť domácí klece. Hübl v brance Bolzana na druhé straně neměl příliš práce, jedinou větší možnost Orlů v první dvacetiminutovce nevyužil Tomas. Italský celek byl efektivnější a v 15. minutě po příklepu Brendana Bella od modré čáry vedl už 2:0.

Orlům pomohla zpět do zápasu dvojnásobná přesilovka v samotném závěru první třetiny. Dvě vteřiny před jejím vypršením se před brankou nejlépe zorientoval Ondrej Šedivý a procedil puk skrz Hüblovu výstroj za brankovou čáru. To domácí nakoplo, po přestávce vyrovnali hru a postupně si vypracovávali více a více šancí. Lattnerův pokus zastavil Hübl, proti Šedivého ráně se postavila tyč. O vyrovnání se ve 34. minutě postaral navrátilec do sestavy David Bartoš, který se dostal k dorážce Birovy střely a zblízka zavěsil pod břevno.

Úvod třetí části pak Znojmo jednoznačně opanovalo. Lubomír Štach si nejprve sjel před branku a dorazil Tomasův pokus za záda bezmocného Hübla, o dvě minuty později zakončil rychlý brejk přesnou ranou z pravého křídla Patrik Novák. Rozlet Orlů zabrzdilo Šulákovo vyloučení, po němž využil přesilovku svou druhou trefou v zápase Nick Palmieri a rázem bylo před znojemskou bránou velké horko.

Tři a půl minuty před koncem uplatnil důraz na brankovišti Jerry Pollastrone, přehodil dorážkou roztaženého Nechvátala a srovnal skóre. Hosté byli na koni, jenže vzápětí trestuhodně chybovali ve středním pásmu, Šulákův únik museli hasit faulem a následné trestné střílení Libor Šulák s přehledem proměnil. Jásot opět solidně zaplněného stadionu už neuhasil ani nápor Bolzana v poslední minutě, naopak do prázdné branky se prosadil Ondrej Šedivý a definitivně rozhodl o majiteli tří bodů.

Třetiny: 1:2, 1:0, 4:2
Branky a nahrávky: 20. Šedivý (Biro, Yellow Horn), 34. Bartoš (Biro, Šedivý), 42. Štach (Tomas, Lakos), 45. Novák (Tomas, Pucher), 58. Šulák z trest. stř., 60. Šedivý (Trivino, Yellow Horn) – 5. Palmieri (Foster), 15. Bell (Flemming, Broda), 49. Palmieri (Oberdörfer, Egger), 57. Pollastrone (Egger, Gander). Rozhodčí:Babic, Gebei – Kaspar, Soós. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. Diváci: 2975. Střely na branku: 29:31.Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:4, 6:4.

 

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře