Reklama
reklama

Z Klagenfurtu se podařilo dovézt pouze bod

Znojmo sahalo na ledě Klagenfurtu po výhře v základní hrací době, poté co po trefách Tomase a Puchera vedlo o gól, ale domácí tři minuty před koncem vyrovnali a v prodloužení zásluhou Ganahla brzy využili nabídnutou přesilovku. Orli přesto zůstávají na čele tabulky.

Znojmo na ledě Klagenfurtu v loňském čtvrtfinále play-off sehrálo dvě dramata, která rozhodovalo až prodloužení, a tento zápas se jim v mnohém podobal. Domácí vstoupili do utkání lépe. Stefan Geier ještě v páté minutě ztroskotal se svou šancí na Nechvátalově betonu, ale o čtyři minuty později sehrála první formace KAC ukázkově přečíslení tří na jednoho. Jamie Lundmark si vyměnil puk s Ganahlem a střelou k pravé tyči otevřel skóre.

Orli odpověděli vzápětí v přesilovce, poté co Pucher uvolnil Romana Tomase na pravém křídle, ten měl dost času srovnat si puk na čepeli a propálit brankáře Brücklera mezi betony. V závěru třetiny inkasoval Bača kromě osobního desetiminutového trestu také dvojitý menší a Znojmo se po přestávce muselo dlouho bránit. Zvládlo to se ctí, největší šanci lapil skvělý Nechvátal znovu Stefanu Geierovi. Domácí byli i díky pokračujícím přesilovkám aktivnější, jenže na pozorně bránící Orly nemohli najít recept.

Nepomohla jim ani dlouhá dvojnásobná výhoda při vyloučení Stehlíka a Rehuše v závěru druhé třetiny. Naopak, protesty Ganahla před odchodem do kabin poslaly do tří zase Klagenfurt a Orli chvíli po návratu sami zvedali ruce nad hlavu. Skákající kotouč vypadl Brücklerovi z výstroje a číhající Peter Pucher jej lehce dorazil do sítě. Mohlo být ještě veseleji, jenže Tomas ve stoprocentní šanci trefil jen břevno, Bača později v brejku zase tyč.

Vyrovnat mohl deset minut před koncem Lundmark z nařízeného trestného střílení, to ale neprovedl dobře a nechal vyniknout Nechvátala. Znojemský fantom byl se svým týmem blízko další výhře, jenže rostoucí tlak nakonec přinesl vyrovnání, když tři minuty před koncem propálil clonící hráče Jason DeSantis a jeho rána zapadla k tyči. Prodlužovalo se, ale ne dlouho. Vyloučení Tomase z konce třetí třetiny domácí záhy potrestali, poté co Lundmark našel před brankou volného Manuela Ganahla, a ten rozhodl o vítězství korutanského celku. Orli vezou domů bod.

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 9. Lundmark (Nordqvist, Ganahl), 57. DeSantis (Walker, Harand), 61. Ganahl (Lundmark, Koch) – 12. Tomas (Pucher, Kousalík), 41. Pucher (Tomas, Fiala). Rozhodčí: M. Nikolić, Zrnić – Johnstone, Zgonc. Vyloučení: 6:11, navíc Bača, Biro (oba ZNO) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 3116.Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Zdroj: HC Orli 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře