Reklama
reklama

Z gólových hodů vyšla lépe Boleslav

Orli už od začátku zápasu trošku strádali. Ve třetí třetině ale chytili dech a podařilo se jim dotáhnout gólovou ztrátu. Hosté ovšem na své vedení nenechali dlouho čekat a vybudovaný náskok si drželi až do posledních vteřin zápasu.

Znojmo - Ml. Boleslav 5:7. Třetiny: 1:3, 1:1, 3:3.

Branky a nahrávky: 10. Havlík (TS), 26. Fiala (Abdul), 43. Číp (Bartoš), 45. Bořuta (Pucher), 58. Bořuta (Tomas, Grof) – 10. Pacovský (Trška), 12. Stříteský (Pabiška), 17. Látal (Květoň), 27. Jarůšek (Vrbata), 46. Lenc (Látal), 51. Lenc (Robar, Květoň), 52. Mikulík (Látal, Ovčačík). Vyloučení: 8:12. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1386. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:7, 5:7.

ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Drtina, Klimíček – Tomas, Fiala, Rehuš – Rosa, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Abdul – Podešva, Číp, Bartoš – Špaček, Novák.

BK Mladá Boleslav: Valent – Stříteský, Trška, Ovčačík, Kučný, Robar, Vidmar, Hruška – Musil, Pabiška, Pacovský, Mikulík, Bárta, Klimenta, Látal, Lenc, Květoň, Jarůšek, Vrbata, Kubica.

Utkání odstartovalo zajímavou příležitostí pro Znojmo, které si hned v prvních minutách vyzkoušelo početní výhodu pět na tři. Hodně nevydařená přesilovka předznamenala další průběh utkání. Orli měli problémy v rozehrávce, navíc až příliš často pouštěli Boleslav skrz svou defenzívu, což Bruslaři samozřejmě dokázali potrestat. První direkt přišel již v desáté minutě, kdy se po ráně z kruhu prosadil Dominik Pacovský. Znojemští během pár vteřin vyrovnali po trestném střílení Adama Havlíka. Ale to bylo na dlouhou dobu vše.

Druhý zásah do rozhozené znojemské obrany přidal Matěj Stříteský, který si zkušeně položil domácího beka a namířil pod lapačku Nechvátala. Ještě před sirénou se postaral o další gól do jihomoravské klece Martin Látal.

Znojmo vrátil na dostřel Ondřej Fiala, který poslal puk mezi betony Valenta. Radost na domácích tribunách ale netrvala dlouho. Uběhla minuta a exznojemský Richard Jarůšek vrátil střelou pod břevno dvougólové vedení Mladé Boleslavi. V polovině duelu pak střídal jeden trest druhý a hra se začala kouskovat, větších příležitostí jsme se již v prostřední části zápasu nedočkali.

Závěrečnou periodu načali Orli velkým tlakem, z něhož rezultovaly i dva góly, a tedy vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti střelou nad rameno překonal Valenta Radek Číp, v početní výhodě pak dorazil puk za brankovou čáru Antonín Bořuta.

Už to vypadalo, že Znojmo zavelelo k obratu, ale pak přišly další hrubky v obraně a Boleslav nezaváhala. Přesné přenesení hry od jedné tyče k druhé proměnil v gól Radan Lenc. Přesilovkou kombinaci zakončil z mezikruží opět Radan Lenc. A sedmý puk ve znojemské síti lovil za svými zády Nechvátal po ráně Milana Mikulíka, která zaplula do pravého horního rohu.

Domácí ještě dokázali alespoň upravit konečný výsledek necelé tři minuty před sirénou, kdy Antonín Bořuta svým druhým gólem v utkání ustanovil skóre na 5:7.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře