Reklama
reklama

Z gólových hodů vyšla lépe Boleslav

Orli už od začátku zápasu trošku strádali. Ve třetí třetině ale chytili dech a podařilo se jim dotáhnout gólovou ztrátu. Hosté ovšem na své vedení nenechali dlouho čekat a vybudovaný náskok si drželi až do posledních vteřin zápasu.

Znojmo - Ml. Boleslav 5:7. Třetiny: 1:3, 1:1, 3:3.

Branky a nahrávky: 10. Havlík (TS), 26. Fiala (Abdul), 43. Číp (Bartoš), 45. Bořuta (Pucher), 58. Bořuta (Tomas, Grof) – 10. Pacovský (Trška), 12. Stříteský (Pabiška), 17. Látal (Květoň), 27. Jarůšek (Vrbata), 46. Lenc (Látal), 51. Lenc (Robar, Květoň), 52. Mikulík (Látal, Ovčačík). Vyloučení: 8:12. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1386. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:7, 5:7.

ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Grof, Bořuta, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Drtina, Klimíček – Tomas, Fiala, Rehuš – Rosa, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Abdul – Podešva, Číp, Bartoš – Špaček, Novák.

BK Mladá Boleslav: Valent – Stříteský, Trška, Ovčačík, Kučný, Robar, Vidmar, Hruška – Musil, Pabiška, Pacovský, Mikulík, Bárta, Klimenta, Látal, Lenc, Květoň, Jarůšek, Vrbata, Kubica.

Utkání odstartovalo zajímavou příležitostí pro Znojmo, které si hned v prvních minutách vyzkoušelo početní výhodu pět na tři. Hodně nevydařená přesilovka předznamenala další průběh utkání. Orli měli problémy v rozehrávce, navíc až příliš často pouštěli Boleslav skrz svou defenzívu, což Bruslaři samozřejmě dokázali potrestat. První direkt přišel již v desáté minutě, kdy se po ráně z kruhu prosadil Dominik Pacovský. Znojemští během pár vteřin vyrovnali po trestném střílení Adama Havlíka. Ale to bylo na dlouhou dobu vše.

Druhý zásah do rozhozené znojemské obrany přidal Matěj Stříteský, který si zkušeně položil domácího beka a namířil pod lapačku Nechvátala. Ještě před sirénou se postaral o další gól do jihomoravské klece Martin Látal.

Znojmo vrátil na dostřel Ondřej Fiala, který poslal puk mezi betony Valenta. Radost na domácích tribunách ale netrvala dlouho. Uběhla minuta a exznojemský Richard Jarůšek vrátil střelou pod břevno dvougólové vedení Mladé Boleslavi. V polovině duelu pak střídal jeden trest druhý a hra se začala kouskovat, větších příležitostí jsme se již v prostřední části zápasu nedočkali.

Závěrečnou periodu načali Orli velkým tlakem, z něhož rezultovaly i dva góly, a tedy vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti střelou nad rameno překonal Valenta Radek Číp, v početní výhodě pak dorazil puk za brankovou čáru Antonín Bořuta.

Už to vypadalo, že Znojmo zavelelo k obratu, ale pak přišly další hrubky v obraně a Boleslav nezaváhala. Přesné přenesení hry od jedné tyče k druhé proměnil v gól Radan Lenc. Přesilovkou kombinaci zakončil z mezikruží opět Radan Lenc. A sedmý puk ve znojemské síti lovil za svými zády Nechvátal po ráně Milana Mikulíka, která zaplula do pravého horního rohu.

Domácí ještě dokázali alespoň upravit konečný výsledek necelé tři minuty před sirénou, kdy Antonín Bořuta svým druhým gólem v utkání ustanovil skóre na 5:7.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Komentáře