Reklama
reklama

Vstup do sezóny se Orlům nevydařil, prohráli doma s Fehérvárem 2:4

Ihned v první dvacetiminutovce si hosté vytvořili dvoubrankový náskok. Domácím hráčům se sice podařilo vyrovnat, ale v závěrečné periodě po chybách v obraně znovu dvakrát inkasovali a tentokrát už srovnat nedokázali. Orli tak před zraky domácích fanoušků prohráli v prvním ostrém zápase 2:4.

1. kolo EBEL: HC Orli Znojmo - Sapa Fehérvár AV19 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Branky a nahrávky: 30. Blatný (Havlík), 33. Beroun (Beránek) – 19. Jackman (Yellow, Banham), 21. Banham (Yellow,Pozsgai), 50. Sarauer (Pozsgai, Banham), 54. Naglich (Mihály, Gawryletz). Rozhodčí: Erd, Sporer – Hütter, Nagy. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 2420. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

ORLI ZNOJMO: Čech – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Procházka, Podešva, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák – Müller.
Sapa Fehérvár AV19: Bálizs – Pozsgai, Jackman, Kiss, Gawryletz, Hetényi, Tokaji, Orban, Sziranyi – Yellow Horn, Sarauer, Banham – Kovács, Naglich, Mihály – Benk, Sikorcin, Magosi – Németh, Nemes, Tóth.
 

Do úvodního zápasu sezóny vstoupilo Znojmo se snahou rychle se dostat do vedení. Trenér Režnar nasazoval do hry jen tři útoky a Orli si vytvářeli mírný tlak. Před branku soupeře se ale dostávali jen výjimečně. Největší šanci úvodu utkání měl Aleš Sova, který od modré čáry napálil pravou tyč Bálizsovy branky.

Zhruba po deseti minutách se Fehérvár dostal více do hry a začal hrozit před Čechem. A zatímco znojemské přesilovky nebyly efektivní, hosté svou druhou na konci třetiny využili. Richard Jackman vystřelil od modré a jeho ránu zastavila až síť za zády brankáře Čecha. Se Znojmem bylo ještě hůře půl minuty po přestávce. To Pozsgai našel před brankou volného Franka Banhama a kanadský střelec se z dobré pozice nemýlil.

Zaskočené Znojmo probudil až v půlce zápasu Zdeněk Blatný. Nová posila Znojma si šikovně stáhla letící puk na hůl a překonala padajícího brankáře. Orli se poté dostali do velkého tlaku. Podešva svou šanci nevyužil, o pár vteřin později už ale v brejku dvou na jednoho zaskočil Bálizse překvapivou střelou Jiří Beroun a bylo vyrovnáno.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, jenže jejich tlak kýženým třetím gólem neskončil a znojemský stadion deset minut před koncem dokonale zaskočil Andrew Sarauer, jenž po pravém křídle projel až před Čecha a bekhendem pod břevno strhl duel na stranu maďarského týmu. Pohromu pro domácí dokonal šest minut před koncem Adam Naglich, který využil rozhozené znojemské defenzivy a do odkryté branky pojistil náskok svého týmu. Na odpověď už se Orli nezmohli, a na úvod sezóny vyšli bodově naprázdno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře