Reklama
reklama

Vstup do sezóny se Orlům nevydařil, prohráli doma s Fehérvárem 2:4

Ihned v první dvacetiminutovce si hosté vytvořili dvoubrankový náskok. Domácím hráčům se sice podařilo vyrovnat, ale v závěrečné periodě po chybách v obraně znovu dvakrát inkasovali a tentokrát už srovnat nedokázali. Orli tak před zraky domácích fanoušků prohráli v prvním ostrém zápase 2:4.

1. kolo EBEL: HC Orli Znojmo - Sapa Fehérvár AV19 2:4 (0:1, 2:1, 0:2). Branky a nahrávky: 30. Blatný (Havlík), 33. Beroun (Beránek) – 19. Jackman (Yellow, Banham), 21. Banham (Yellow,Pozsgai), 50. Sarauer (Pozsgai, Banham), 54. Naglich (Mihály, Gawryletz). Rozhodčí: Erd, Sporer – Hütter, Nagy. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 2420. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

ORLI ZNOJMO: Čech – Štach, Thomas, Pavlikovský, Lattner, Sova, Bořuta, Magovac – Blatný, Fiala, Jarůšek – Procházka, Podešva, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Kilnar, Bartoš, Novák – Müller.
Sapa Fehérvár AV19: Bálizs – Pozsgai, Jackman, Kiss, Gawryletz, Hetényi, Tokaji, Orban, Sziranyi – Yellow Horn, Sarauer, Banham – Kovács, Naglich, Mihály – Benk, Sikorcin, Magosi – Németh, Nemes, Tóth.
 

Do úvodního zápasu sezóny vstoupilo Znojmo se snahou rychle se dostat do vedení. Trenér Režnar nasazoval do hry jen tři útoky a Orli si vytvářeli mírný tlak. Před branku soupeře se ale dostávali jen výjimečně. Největší šanci úvodu utkání měl Aleš Sova, který od modré čáry napálil pravou tyč Bálizsovy branky.

Zhruba po deseti minutách se Fehérvár dostal více do hry a začal hrozit před Čechem. A zatímco znojemské přesilovky nebyly efektivní, hosté svou druhou na konci třetiny využili. Richard Jackman vystřelil od modré a jeho ránu zastavila až síť za zády brankáře Čecha. Se Znojmem bylo ještě hůře půl minuty po přestávce. To Pozsgai našel před brankou volného Franka Banhama a kanadský střelec se z dobré pozice nemýlil.

Zaskočené Znojmo probudil až v půlce zápasu Zdeněk Blatný. Nová posila Znojma si šikovně stáhla letící puk na hůl a překonala padajícího brankáře. Orli se poté dostali do velkého tlaku. Podešva svou šanci nevyužil, o pár vteřin později už ale v brejku dvou na jednoho zaskočil Bálizse překvapivou střelou Jiří Beroun a bylo vyrovnáno.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, jenže jejich tlak kýženým třetím gólem neskončil a znojemský stadion deset minut před koncem dokonale zaskočil Andrew Sarauer, jenž po pravém křídle projel až před Čecha a bekhendem pod břevno strhl duel na stranu maďarského týmu. Pohromu pro domácí dokonal šest minut před koncem Adam Naglich, který využil rozhozené znojemské defenzivy a do odkryté branky pojistil náskok svého týmu. Na odpověď už se Orli nezmohli, a na úvod sezóny vyšli bodově naprázdno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře