Reklama
reklama

Vítězství z říše snů! Orli porazili Vídeň podruhé za sebou

Fantastické! Znojemští hokejisté odehráli bez čtyř minut téměř celou třetinu ve čtyřech, přesto se jim podařilo zdolat podruhé během devíti dnů vídeňské Capitals a s jistotou je tak přeskočí v ligové tabulce. O góly se postarali Jiří Beroun, Milan Procházka a Petr Beránek.

Vídeň - Znojmo 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 11. Fraser (Fortier, Gratton), 45. Rotter (Fortier, Fraser) – 20. Beroun, 26. Procházka (Havlík, Fiala), 44. Beránek (Havlík, Fiala). Rozhodčí: Warschaw, Kellner – Nagy, Sooβ. Vyloučení: 2:9, navíc Fortier (VIE) a Müller (ZNO) 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4 250. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

UPC Vienna Capitals: Zaba – Klimbacher, Fletcher, Veideman, Schlacher, Fraser, Schweda, Peter, Nador – Olsson, Schiechl, Ferland – Fortier, Gratton, Rotter – Sylvester, Oullette, Seidl – Puschnik, Fischer, Hartl.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Müller, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Jarůšek, Blatný, Beránek – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Bartoš – Podešva, Pucher, Novák.

Orli nastoupili do utkání proti neoblíbenému soupeři s Hovim v brance, který měl již od začátku plné ruce práce. Domácí si vytvořili slibný tlak a ze všech koutů útočného pásma se snažili překonat finského gólmana. Jako první se spálil Oullette, jehož střelu z mezikruží znojemský brankář vykryl. Znojmu ale postupně docházely síly a v desáté minutě se rozvlnila síť hostující svatyně po střele Jamieho Frasera, který využil přesilovou hru, a zajistil tak svému týmu průběžné vedení. Situace na ledě se vyhrotila až k bitce mezi znojemským obráncem Janem Müllerem a Francoise Fortierem. Oba hříšníci tak putovali na trestnou lavici za hrubost. Hra se poté otočila ve prospěch hostů, když Jiří Beroun svižnou střelou překonal vídeňského Zabu. Týmy tak nakonec odcházely do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Vídeňští se v úvodu druhé dvacetiminutovky snažili strhnout vedení opět na svoji stranu, ale byli to právě hosté, kteří se znovu radovali z branky. Adam Havlík připravil Milanu Procházkovi krásnou příležitost. Druhý jmenovaný pohotovou dorážkou poslal kotouč za záda domácího gólmana. I přes to, že Znojmo bylo poznamenáno častými vyloučeními, domácím se vyrovnat nepodařilo. Naopak Orli se znovu ke konci třetiny dostávali dopředu. Jejich další šance na úspěch ale skončili spolu se zazněním závěrečné sirény.

Druhé vyloučení ze strany domácích přišlo až ve třetí třetině a Orli svoji výhodu dokázali ihned využít. Petr Beránek zvýšil náskok svého týmu na rozdíl dvou branek, a to přesnou střelou ke vzdálenější tyčce Zabovy klece. Radost Znojemským ale zkazil Rafael Rotter, který překonal Sasu Hoviho, a Vídni tak stačila jen jediná střela na vyrovnání. Znojmo poté dostalo tvrdou ránu v podobě trestu dvě plus dvě minuty pro Jarůška za hru vysokou holí. Domácí se chopili své šance a na Hoviho létala jedna střela za druhou. Několikrát také zazvonila tyčka hostující klece. Vídní ale nepomohla ani hra bez brankáře, a Orli si tak připisují plný počet bodů za zasloužené vítězství 3:2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře