Reklama
reklama

Velká stíhací jízda na body proti Villachu nestačila

Orli ze Znojma nestačili v souboji létajících dravců na ty z Villachu. Rozhodlo o tom už prvních pět minut, kdy hosté třikrát skórovali a také díky mnoha přesilovkám náskok udrželi až do konce. Znojmo v závěru předvedlo úchvatnou stíhací jízdu, vyrovnat už ale nestačilo.

Znojmo - Villach 4:5 (0:3, 1:2, 3:0). Branky a nahrávky: 25. Štach (Pavlikovský, Bartoš), 45. Beroun (Štach, Finsterle), 59. Pavlikovský (Podešva), 60. Sova (Müller, Finsterle) – 1. Peintner (Hotham, McBride), 3. Unterluggauer (Pewal, Ryan), 5. McBride (Hotham, Ryan), 35. Ryan (Hughes, Unterluggauer), 39. Unterluggauer (Jarrett, Hughes). Rozhodčí: Nikolić, Siegel – Schauer, Smeibidlo. Vyloučení: 5:8, navíc Havlík (ZNO) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2082. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5.

ORLI ZNOJMO: Hovi (3. Landsman) – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Müller, Bořuta, Sova, Magovac – Beránek, Blatný, Finsterle – Podešva, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Jarůšek – Pucher, Bartoš.

EC Villacher SV: Lamoureux – Unterluggauer, Jarrett, Altmann, Hotham, Bacher, Brunner, Steiner – Pewal, Ryan, Hughes – Fraser, McBride, Peintner – Nageler, Forney, Petrik – Platzer, Göhringer, Rauchenwald.

Vše, s čím Znojmo vstupovalo do souboje o třetí místo tabulky, rozprášil samotný úvod. Už po 26 vteřinách Markus Peintner jemnou tečí Hothamovy střely od modré otevřel skóre a o dvě minuty později vyhnal Sasu Hoviho z brány Gerhard Unterluggauer, jenž si sjel z pozice obránce trestuhodně sám až před branku a proměnil Pewalovu přihrávku z rohu kluziště ve druhý gól. Ani Filip Landsman ale hororový start nezastavil, když Hothamovo nahození od modré vyrazil před sebe a Brock McBride v čase 4:05 posunul skóre na hrozivých 3:0 pro hosty.

Až poté Znojemští vyrovnali hru a začali se tlačit dopředu, nabuzený Villach ovšem zápas do přestávky s přehledem kontroloval. Po pauze už se Znojmo prosadilo. Lubomír Štach využil zakrytého výhledu brankáře a trefil se svým prvním gólem sezóny od modré přesně do horního růžku. Poté však zápas s novým nábojem na dlouhé minuty rozkouskovala čtveřice v pruhovaném.

Po několika sporných momentech oba týmy znervózněly a za zákrok v souboji ve středním pásmu byl Havlíkovi ve 30. minutě uložen trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Následně dostal dvě minuty také Bořuta a dvojnásobnou výhodu hosté elegantně zužitkovali, když na konci rychlé kombinace stál nejlepší střelec EBEL Derek Ryan. Stejná situace se opakovala o dvě minuty později, kdy si k sobě během 10 vteřin přisedli Blatný a Beroun, což značně podráždilo domácí příznivce.

Kvůli problému s ledem poslali sudí týmy podruhé do kabin o dvě minuty dříve proti plánu, a druhá výhoda Villachu pět na tři se tak dohrávala po přestávce. Jarrett v ní připravil palebnou pozici Gerhardu Unterluggauerovi, a ten příklepem z první překonal Landsmana.

Stav 1:5 nedával Znojmu naději na zvrat, to se přesto nevzdalo. Jiří Beroun sice střelou ke vzdálenější tyči ve 45. minutě snížil, následně se však dlouhé minuty hrálo bez nebezpečných akcí. Až minutu a půl před koncem se Richard Pavlikovský opřel do puku a trefil přesně horní roh.

Trenér Režnar si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Znojmo si vytvořilo ohromný tlak, a ten také využilo. Po snížení na 4:5 díky nahození Aleše Sovy od levého mantinelu ale na časomíře zbývalo posledních sedm vteřin. Přesto ještě hosty polil studený pot, když skvěle rozehranou akci ihned po buly zakončoval sám před Lamoureuxem Blatný, jenže bekhendem těsně minul. V orlím souboji se tak nakonec mohli radovat hosté, kteří se vítězstvím posunuli na druhé místo tabulky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře