Reklama
reklama

Velká stíhací jízda na body proti Villachu nestačila

Orli ze Znojma nestačili v souboji létajících dravců na ty z Villachu. Rozhodlo o tom už prvních pět minut, kdy hosté třikrát skórovali a také díky mnoha přesilovkám náskok udrželi až do konce. Znojmo v závěru předvedlo úchvatnou stíhací jízdu, vyrovnat už ale nestačilo.

Znojmo - Villach 4:5 (0:3, 1:2, 3:0). Branky a nahrávky: 25. Štach (Pavlikovský, Bartoš), 45. Beroun (Štach, Finsterle), 59. Pavlikovský (Podešva), 60. Sova (Müller, Finsterle) – 1. Peintner (Hotham, McBride), 3. Unterluggauer (Pewal, Ryan), 5. McBride (Hotham, Ryan), 35. Ryan (Hughes, Unterluggauer), 39. Unterluggauer (Jarrett, Hughes). Rozhodčí: Nikolić, Siegel – Schauer, Smeibidlo. Vyloučení: 5:8, navíc Havlík (ZNO) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2082. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 4:5.

ORLI ZNOJMO: Hovi (3. Landsman) – Pavlikovský, Kolarz, Štach, Müller, Bořuta, Sova, Magovac – Beránek, Blatný, Finsterle – Podešva, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Jarůšek – Pucher, Bartoš.

EC Villacher SV: Lamoureux – Unterluggauer, Jarrett, Altmann, Hotham, Bacher, Brunner, Steiner – Pewal, Ryan, Hughes – Fraser, McBride, Peintner – Nageler, Forney, Petrik – Platzer, Göhringer, Rauchenwald.

Vše, s čím Znojmo vstupovalo do souboje o třetí místo tabulky, rozprášil samotný úvod. Už po 26 vteřinách Markus Peintner jemnou tečí Hothamovy střely od modré otevřel skóre a o dvě minuty později vyhnal Sasu Hoviho z brány Gerhard Unterluggauer, jenž si sjel z pozice obránce trestuhodně sám až před branku a proměnil Pewalovu přihrávku z rohu kluziště ve druhý gól. Ani Filip Landsman ale hororový start nezastavil, když Hothamovo nahození od modré vyrazil před sebe a Brock McBride v čase 4:05 posunul skóre na hrozivých 3:0 pro hosty.

Až poté Znojemští vyrovnali hru a začali se tlačit dopředu, nabuzený Villach ovšem zápas do přestávky s přehledem kontroloval. Po pauze už se Znojmo prosadilo. Lubomír Štach využil zakrytého výhledu brankáře a trefil se svým prvním gólem sezóny od modré přesně do horního růžku. Poté však zápas s novým nábojem na dlouhé minuty rozkouskovala čtveřice v pruhovaném.

Po několika sporných momentech oba týmy znervózněly a za zákrok v souboji ve středním pásmu byl Havlíkovi ve 30. minutě uložen trest do konce utkání za bodnutí špičkou hole. Následně dostal dvě minuty také Bořuta a dvojnásobnou výhodu hosté elegantně zužitkovali, když na konci rychlé kombinace stál nejlepší střelec EBEL Derek Ryan. Stejná situace se opakovala o dvě minuty později, kdy si k sobě během 10 vteřin přisedli Blatný a Beroun, což značně podráždilo domácí příznivce.

Kvůli problému s ledem poslali sudí týmy podruhé do kabin o dvě minuty dříve proti plánu, a druhá výhoda Villachu pět na tři se tak dohrávala po přestávce. Jarrett v ní připravil palebnou pozici Gerhardu Unterluggauerovi, a ten příklepem z první překonal Landsmana.

Stav 1:5 nedával Znojmu naději na zvrat, to se přesto nevzdalo. Jiří Beroun sice střelou ke vzdálenější tyči ve 45. minutě snížil, následně se však dlouhé minuty hrálo bez nebezpečných akcí. Až minutu a půl před koncem se Richard Pavlikovský opřel do puku a trefil přesně horní roh.

Trenér Režnar si vzal oddechový čas a odvolal brankáře. Znojmo si vytvořilo ohromný tlak, a ten také využilo. Po snížení na 4:5 díky nahození Aleše Sovy od levého mantinelu ale na časomíře zbývalo posledních sedm vteřin. Přesto ještě hosty polil studený pot, když skvěle rozehranou akci ihned po buly zakončoval sám před Lamoureuxem Blatný, jenže bekhendem těsně minul. V orlím souboji se tak nakonec mohli radovat hosté, kteří se vítězstvím posunuli na druhé místo tabulky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře