Reklama
reklama

V nadstavbě nestačilo Znojmo na Graz

Po vyrovnané, avšak bezgólové první třetině přišly branky ve druhé dvacetiminutovce. Graz se trefil rovnou dvakrát, na což dokázali Orli odpovědět až ve třetím dějství zásluhou Coltona Yellow Horna. V závěru zápasu se ale domácím podařilo vsítit třetí branku, čímž definitivně pohřbili naděje Jihomoravanů na body.

Do třetího zápasu nadstavby vstoupili lépe hosté. Již ve druhé minutě se ocitl v šanci Colton Yellow Horn, ale na jeho střelecký pokus dánský gólman ve službách Grazu Dahm dosáhl. Následně se ujali otěží domácí, když hned dvakrát ohrozili Schwarzovu bránu. Znojemský brankář vyšvihl dva perfektní zákroky proti McLeanovi. Nejdříve zneškodnil nebezpečnou dorážku, aby jen o chvíli později zlikvidoval samostatný únik v podání totožného hráče. Ani Orli ale nezůstali pozadu, únik Štěpána Csamangó ale skončil pouze Dahmovým zákrokem.

Druhé dějství vyznělo jednoznačně pro domácí hráče. Již v jeho úvodu se Graz dostal do vedení po využité přesilovce. Tak dlouho drželi rakouští hokejisté Znojmo v šachu, až se k dorážce střely od modré dostal Kyle Beach, na jehož doklepnutí byl Schwarz krátký. Obě strany pak předvedly několik dobrých akcí, ale ujala se až ta v podání domácího týmu. Thomas Pöck vzal iniciativu na vlastní bedra, sám vystřelil a svou střelu následně i dorazil za záda Schwarze.

Orli se v závěrečné třetině také prosadili. Štěpán Csamangó předvedl ukázkovou bojovnost, když v rohu kluziště získal kotouč, který pak přihrál ke vzdálenější tyči, kde byl postaven Colton Yellow Horn, na jehož doklepnutí neměl Dahm nárok. Jen o chvíli později mohlo aktivní duo Yellow Horn – Csamangó vyrovnat, ale druhý jmenovaný nedokázal po skvělé přihrávce sám vyzrát na reprezentačního gólmana Dánska.

Znojmo bylo i nadále aktivnější, za vyrovnáním se tlačilo všemi silami. Všechny pokusy, ať už to byla Šulákova klička v předbrankovém prostoru, McMonaglova kombinace s Yellow Hornem, Da Costova střela příklepem nebo znojemská střelnice během přesilové hry, všechny skončily na jednom muži – Sebastianu Dahmovi, jednoznačnému maskovanému hrdinovi zápasu. Velmi aktivní hosté nakonec sami inkasovali, odražený puk našel v mezikruží Oliver Setzinger, čímž ustanovil konečné skóre na tři jedna pro Graz.

Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 23. Beach (Brophey), 26. Pöck (Woger, Brophey), 55. Setzinger (Zusevics, McLean) – 45. Yellow Horn (Csamangó, Lakos). Rozhodčí: Babic, Nikolic K. – Kontschieder, Nemeth. Vyloučení:3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2281. Střely na branku: 39:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře