Reklama
reklama

V derby znovu úspěšnější Znojmo

Těsné vedení z úvodu první části dokázali Orli držet až do poloviny třetí třetiny, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Další gól už nepadl, a potřetí za sebou tak ve vzájemném zápase o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých bylo Znojmo opět úspěšnější.

Již od prvních vteřin utkání bylo jasné, kdo bude na znojemském ledě dominovat v prvním dějství. Počáteční tlak se ale podařilo zužitkovat až v sedmé minutě, kdy se za domácí prosadil Jan Šeda, jenž za Orly odehrál jubilejní dvousté utkání. I nadále byli domácí aktivnějším celkem, v jedenácté minutě se mohl prosadit Číp, ale v rozhodující chvíli trefil pouze Zabův beton. Do konce úvodní dvacetiminutovky se toho již mnoho zajímavého nestalo, oba celky hrály vyrovnaně.

Druhé dějství oproti tomu nabídlo zcela odlišný hokej. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara uzamkli své obranné pásmo a nadělali Vídni mnoho problémů v ofenzivě, přitom sami několikrát zahrozili. Hned v úvodu prostřední periody si také znojemští hokejisté odbyli přesilovku pět na tři, ale početní výhodu nevyužili. V následujících minutách měli navrch hosté, jejich útok byl smrtící, ale organizovanou obranu Orlů ne a ne překonat.

Nejdřív se ve třicáté minutě utrhl Watkins, jehož střele na poslední chvíli zabránilo přeskočení puku přes čepel jeho hole. Následně dokonce ve třicáté čtvrté minutě Vídeň skórovala, ale sudí gól neuznal po zkontrolování videa, kde zjistil úmyslný kop do puku. Ke konci druhé dvacetiminutovky udeřilo i Znojmo, jenže ani Podešva, natož Pavlikovský nedokázali najít skulinu v Zabově výstroji.

V závěrečném dějství se opět chtěli ujmout vedoucí role domácí. Jenže Tomas, který měl odskočení na dvě branky na holi, vystřelil jen do klína hostujícího gólmana. Po této akci se Vídeň stále drala do útoku, hladověla po vyrovnání, které se jí ve čtyřicáté deváté minutě povedlo. Andreas Nödl našel puk v těsné blízkosti brány a z takové dálky se nemýlil. Vedení domácích měli na holi Podešva a Štach, ale ani oni nedokázali vsítit branku. Zápas tak dospěl k prodloužení, kde však ani jeden tým nebyl s to rozhodnout. Z toho plynoucí nájezdy rozhodlOndrej Šedivý, který vstřelil jedinou branku po čtyřech sériích.

Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Šeda (Šedivý, Jass), rozh. náj. Šedivý – 49. Nödl (Hartl). Rozhodčí: Babić, Gebei – Loicht, Nagy. Vyloučení: 7:5. Bez využití: Diváci: 3002. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře