Reklama
reklama

V derby znovu úspěšnější Znojmo

Těsné vedení z úvodu první části dokázali Orli držet až do poloviny třetí třetiny, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Další gól už nepadl, a potřetí za sebou tak ve vzájemném zápase o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých bylo Znojmo opět úspěšnější.

Již od prvních vteřin utkání bylo jasné, kdo bude na znojemském ledě dominovat v prvním dějství. Počáteční tlak se ale podařilo zužitkovat až v sedmé minutě, kdy se za domácí prosadil Jan Šeda, jenž za Orly odehrál jubilejní dvousté utkání. I nadále byli domácí aktivnějším celkem, v jedenácté minutě se mohl prosadit Číp, ale v rozhodující chvíli trefil pouze Zabův beton. Do konce úvodní dvacetiminutovky se toho již mnoho zajímavého nestalo, oba celky hrály vyrovnaně.

Druhé dějství oproti tomu nabídlo zcela odlišný hokej. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara uzamkli své obranné pásmo a nadělali Vídni mnoho problémů v ofenzivě, přitom sami několikrát zahrozili. Hned v úvodu prostřední periody si také znojemští hokejisté odbyli přesilovku pět na tři, ale početní výhodu nevyužili. V následujících minutách měli navrch hosté, jejich útok byl smrtící, ale organizovanou obranu Orlů ne a ne překonat.

Nejdřív se ve třicáté minutě utrhl Watkins, jehož střele na poslední chvíli zabránilo přeskočení puku přes čepel jeho hole. Následně dokonce ve třicáté čtvrté minutě Vídeň skórovala, ale sudí gól neuznal po zkontrolování videa, kde zjistil úmyslný kop do puku. Ke konci druhé dvacetiminutovky udeřilo i Znojmo, jenže ani Podešva, natož Pavlikovský nedokázali najít skulinu v Zabově výstroji.

V závěrečném dějství se opět chtěli ujmout vedoucí role domácí. Jenže Tomas, který měl odskočení na dvě branky na holi, vystřelil jen do klína hostujícího gólmana. Po této akci se Vídeň stále drala do útoku, hladověla po vyrovnání, které se jí ve čtyřicáté deváté minutě povedlo. Andreas Nödl našel puk v těsné blízkosti brány a z takové dálky se nemýlil. Vedení domácích měli na holi Podešva a Štach, ale ani oni nedokázali vsítit branku. Zápas tak dospěl k prodloužení, kde však ani jeden tým nebyl s to rozhodnout. Z toho plynoucí nájezdy rozhodlOndrej Šedivý, který vstřelil jedinou branku po čtyřech sériích.

Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Šeda (Šedivý, Jass), rozh. náj. Šedivý – 49. Nödl (Hartl). Rozhodčí: Babić, Gebei – Loicht, Nagy. Vyloučení: 7:5. Bez využití: Diváci: 3002. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře