Reklama
reklama

Účastník KHL Amur Chabarovsk přijede v srpnu na přípravný kemp do Znojma

Účastník KHL Amur Chabarovsk zvolil za místo svého srpnového evropského soustředění Znojmo. Na začátku srpna bude na jihu Moravy pobývat téměř dva týdny a v neděli 10. srpna od 18:00 sehraje s Orly přípravné utkání.

Celek z Chabarovsku, šestisettisícového města ležícího v jihovýchodním Rusku jen dvacet kilometrů od čínských hranic, patří mezi tradiční ruské hokejové bašty. V roce 2008 patřil k zakládajícím členům KHL a i přes nevýhodnou polohu je hokej v Chabarovsku nesmírně populární. Zápasy navštěvuje stabilně více jak 7000 diváků, pátý nejlepší průměr celé ligy.

Uplynulá sezóna se ale Amuru nepovedla. Tým opustily některé opory včetně produktivního českého útočníka Jakuba Petružálka a výsledkem byla poslední příčka v tabulce východní konference. Na aktuální soupisce doplňuje převážně ruský kádr dvojice Finů a slovenské útočné trio Špirko, Haščák, Miklík, které přišlo v průběhu jarních měsíců z jiných klubů KHL.

Hráči i realizační tým pod vedením kouče Jurije Leonova se budou ve Znojmě připravovat od 2. do 14. srpna. „Podařilo se nám s Chabarovskem dojednat, že své evropské soustředění stráví právě u nás. Ukazuje se, že jsme schopni nabídnout špičkovým týmům kvalitní zázemí a podmínky k přípravě,“ řekl manažer Orlů Znojmo Petr Veselý.

„Pro Znojmo bude tato událost skvělou reklamou. Díky získaným kontaktům se navíc budeme snažit v příštích letech spolupráci s kluby KHL ještě rozšířit, což by mělo pro město i pozitivní ekonomický dopad," dodal Veselý.

V průběhu kempu se Chabarovsk na znojemském ledě utká nejprve v pátek 8. srpna s extraligovým Mountfieldem HK a o dva dny později v neděli 10. srpna také s Orly Znojmo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře