Reklama
reklama

Účastník KHL Amur Chabarovsk přijede v srpnu na přípravný kemp do Znojma

Účastník KHL Amur Chabarovsk zvolil za místo svého srpnového evropského soustředění Znojmo. Na začátku srpna bude na jihu Moravy pobývat téměř dva týdny a v neděli 10. srpna od 18:00 sehraje s Orly přípravné utkání.

Celek z Chabarovsku, šestisettisícového města ležícího v jihovýchodním Rusku jen dvacet kilometrů od čínských hranic, patří mezi tradiční ruské hokejové bašty. V roce 2008 patřil k zakládajícím členům KHL a i přes nevýhodnou polohu je hokej v Chabarovsku nesmírně populární. Zápasy navštěvuje stabilně více jak 7000 diváků, pátý nejlepší průměr celé ligy.

Uplynulá sezóna se ale Amuru nepovedla. Tým opustily některé opory včetně produktivního českého útočníka Jakuba Petružálka a výsledkem byla poslední příčka v tabulce východní konference. Na aktuální soupisce doplňuje převážně ruský kádr dvojice Finů a slovenské útočné trio Špirko, Haščák, Miklík, které přišlo v průběhu jarních měsíců z jiných klubů KHL.

Hráči i realizační tým pod vedením kouče Jurije Leonova se budou ve Znojmě připravovat od 2. do 14. srpna. „Podařilo se nám s Chabarovskem dojednat, že své evropské soustředění stráví právě u nás. Ukazuje se, že jsme schopni nabídnout špičkovým týmům kvalitní zázemí a podmínky k přípravě,“ řekl manažer Orlů Znojmo Petr Veselý.

„Pro Znojmo bude tato událost skvělou reklamou. Díky získaným kontaktům se navíc budeme snažit v příštích letech spolupráci s kluby KHL ještě rozšířit, což by mělo pro město i pozitivní ekonomický dopad," dodal Veselý.

V průběhu kempu se Chabarovsk na znojemském ledě utká nejprve v pátek 8. srpna s extraligovým Mountfieldem HK a o dva dny později v neděli 10. srpna také s Orly Znojmo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře