Reklama
reklama

Účastník KHL Amur Chabarovsk přijede v srpnu na přípravný kemp do Znojma

Účastník KHL Amur Chabarovsk zvolil za místo svého srpnového evropského soustředění Znojmo. Na začátku srpna bude na jihu Moravy pobývat téměř dva týdny a v neděli 10. srpna od 18:00 sehraje s Orly přípravné utkání.

Celek z Chabarovsku, šestisettisícového města ležícího v jihovýchodním Rusku jen dvacet kilometrů od čínských hranic, patří mezi tradiční ruské hokejové bašty. V roce 2008 patřil k zakládajícím členům KHL a i přes nevýhodnou polohu je hokej v Chabarovsku nesmírně populární. Zápasy navštěvuje stabilně více jak 7000 diváků, pátý nejlepší průměr celé ligy.

Uplynulá sezóna se ale Amuru nepovedla. Tým opustily některé opory včetně produktivního českého útočníka Jakuba Petružálka a výsledkem byla poslední příčka v tabulce východní konference. Na aktuální soupisce doplňuje převážně ruský kádr dvojice Finů a slovenské útočné trio Špirko, Haščák, Miklík, které přišlo v průběhu jarních měsíců z jiných klubů KHL.

Hráči i realizační tým pod vedením kouče Jurije Leonova se budou ve Znojmě připravovat od 2. do 14. srpna. „Podařilo se nám s Chabarovskem dojednat, že své evropské soustředění stráví právě u nás. Ukazuje se, že jsme schopni nabídnout špičkovým týmům kvalitní zázemí a podmínky k přípravě,“ řekl manažer Orlů Znojmo Petr Veselý.

„Pro Znojmo bude tato událost skvělou reklamou. Díky získaným kontaktům se navíc budeme snažit v příštích letech spolupráci s kluby KHL ještě rozšířit, což by mělo pro město i pozitivní ekonomický dopad," dodal Veselý.

V průběhu kempu se Chabarovsk na znojemském ledě utká nejprve v pátek 8. srpna s extraligovým Mountfieldem HK a o dva dny později v neděli 10. srpna také s Orly Znojmo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře