Reklama
reklama

Ubojováno! Orlí síla zlomila Žraloka

Po bezbrankové první třetině se v té druhé hosté ujali po šťastné trefě vedení. To drželi až do závěrečné pětiminutovky, ve které se o vyrovnání postaral Tomas. Další gól už diváci neviděli, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž Orli rozhodli o bodu navíc.

Znojmo vstoupilo do utkání mnohem aktivněji než soupeř, tlačilo se do zakončení a po většinu úvodní třetiny mělo puk na svých hokejkách. Jenže v útočném pásmu se kombinace Orlů příliš nedařila, zčásti také kvůli těsnému přístupu hostujících hráčů, jejichž taktika byla zjevně zaměřena na defenzivu. V dobrých možnostech neuspěli Podešva, Fiala ani duo Tomas – Bartoš. Pět minut před koncem se tvrdou ranou prezentoval také obránce Jass, ani on ale mezi tři tyče nezamířil.

A tak přišel po přestávce trest. Z ojedinělé útočné akce přišel gól v síti Znojma, poté co Rossovo nahození od modré čáry dokázal ze vzduchu zády k brance tečovat Roland Kaspitz. Do svého bekhendu přitom dal tolik razance, že skákající kotouč zaplul přesně mezi betony brankáře Tomka. To byla studená sprcha pro znojemské snažení, které tentokrát postrádalo tolik potřebnou lehkost. Kotouče často přeskakovaly hokejky domácích hráčů v nejméně vhodné okamžiky.

Zápas se navíc na konci druhé třetiny rozdrobil kvůli sérii vyloučení i několika sporným situacím. Pozici na spodu valné hromady těl si po konfliktu s gólmanem hostů Adamem Munro vyzkoušel Martin Podešva, ani on ani jeho spoluhráči ale nedokázal ve zbytku hrací doby druhé třetiny překonat poctivě pracující obranu hostů.

Zmar v útočné činnosti pokračoval i ve třetí části hry. Roman Tomas hned v úvodu z bezprostřední blízkosti přestřelil odkrytou klec Innsbrucku, další šanci nevyužil ani Lattner. Když už se síť v brance Innsbrucku zavlnila, bylo to v 54. minutě po Podešvově zásahu vysokou holí. A tak ten pravý výbuch radosti vypukl až čtyři minuty před koncem, kdy z boje ve středním pásmu rezultoval únik Romana Tomase, jenž si položil brankáře, zamířil přesně a vyrovnal.

Euforie na znojemském stadionu vlila energii do žil i hokejistům na ledě a samotný závěr duelu se nesl čistě ve znojemské režii. Gól ale nepřinesl, stejně jako prodloužení, ve kterém si oba celky vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři. O majiteli druhého bodu tak rozhodly až nájezdy, ve kterých se ve znojemských barvách prosadili Tomas a Podešva, zatímco Tomáš Tomek vychytal Valdixe i Ulmera. Vítězství tak zůstalo na jihu Moravy.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): My jsme přesně věděli, s čím sem Innsbruck přijede, přesně jsme i věděli, co na ně hrát. Často se dostávali do přečíslení, touhle taktikou vyhráli i minulý zápas proti Klagenfurtu. Nakonec jsme se s tím ale poprali, i v prodloužení jsme věřili, že nám to vyjde. Nakonec jsme je udolali v nájezdech. Trochu vyhrocený sice zápas byl, ale hráče se podařilo uklidnit.

 

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 56. Tomas (Šeda, Jass), rozh. náj. Tomas – 26. Kaspitz (Saringer, Ross). Rozhodčí:Dremelj, Siegel – Hribar, Wassmer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2869. Střely na branku:34:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

ORLI ZNOJMO: Tomek – Grof, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Jass, Klimíček – Tomas, Rehuš, Bartoš – Podešva, Pucher, Havlík – Číp, Šeda, Novák – Lattner, Fiala, Abdul – Špaček.

HC TWK Innsbruck: Munro – Björk, Pittl, Pedevilla, VanBallegooie, Saringer, Ross, Steinacher – Huber, Beech, Ulmer – Schramm, Valdix, Siddall – Hörtnagl, Olsson, Mössmer – Höller, Kaspitz, Frischmann.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře