Reklama
reklama

Ubojováno! Orlí síla zlomila Žraloka

Po bezbrankové první třetině se v té druhé hosté ujali po šťastné trefě vedení. To drželi až do závěrečné pětiminutovky, ve které se o vyrovnání postaral Tomas. Další gól už diváci neviděli, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž Orli rozhodli o bodu navíc.

Znojmo vstoupilo do utkání mnohem aktivněji než soupeř, tlačilo se do zakončení a po většinu úvodní třetiny mělo puk na svých hokejkách. Jenže v útočném pásmu se kombinace Orlů příliš nedařila, zčásti také kvůli těsnému přístupu hostujících hráčů, jejichž taktika byla zjevně zaměřena na defenzivu. V dobrých možnostech neuspěli Podešva, Fiala ani duo Tomas – Bartoš. Pět minut před koncem se tvrdou ranou prezentoval také obránce Jass, ani on ale mezi tři tyče nezamířil.

A tak přišel po přestávce trest. Z ojedinělé útočné akce přišel gól v síti Znojma, poté co Rossovo nahození od modré čáry dokázal ze vzduchu zády k brance tečovat Roland Kaspitz. Do svého bekhendu přitom dal tolik razance, že skákající kotouč zaplul přesně mezi betony brankáře Tomka. To byla studená sprcha pro znojemské snažení, které tentokrát postrádalo tolik potřebnou lehkost. Kotouče často přeskakovaly hokejky domácích hráčů v nejméně vhodné okamžiky.

Zápas se navíc na konci druhé třetiny rozdrobil kvůli sérii vyloučení i několika sporným situacím. Pozici na spodu valné hromady těl si po konfliktu s gólmanem hostů Adamem Munro vyzkoušel Martin Podešva, ani on ani jeho spoluhráči ale nedokázal ve zbytku hrací doby druhé třetiny překonat poctivě pracující obranu hostů.

Zmar v útočné činnosti pokračoval i ve třetí části hry. Roman Tomas hned v úvodu z bezprostřední blízkosti přestřelil odkrytou klec Innsbrucku, další šanci nevyužil ani Lattner. Když už se síť v brance Innsbrucku zavlnila, bylo to v 54. minutě po Podešvově zásahu vysokou holí. A tak ten pravý výbuch radosti vypukl až čtyři minuty před koncem, kdy z boje ve středním pásmu rezultoval únik Romana Tomase, jenž si položil brankáře, zamířil přesně a vyrovnal.

Euforie na znojemském stadionu vlila energii do žil i hokejistům na ledě a samotný závěr duelu se nesl čistě ve znojemské režii. Gól ale nepřinesl, stejně jako prodloužení, ve kterém si oba celky vyzkoušely přesilovou hru čtyři na tři. O majiteli druhého bodu tak rozhodly až nájezdy, ve kterých se ve znojemských barvách prosadili Tomas a Podešva, zatímco Tomáš Tomek vychytal Valdixe i Ulmera. Vítězství tak zůstalo na jihu Moravy.

Ohlasy trénerů

Jiří Režnar (Znojmo): My jsme přesně věděli, s čím sem Innsbruck přijede, přesně jsme i věděli, co na ně hrát. Často se dostávali do přečíslení, touhle taktikou vyhráli i minulý zápas proti Klagenfurtu. Nakonec jsme se s tím ale poprali, i v prodloužení jsme věřili, že nám to vyjde. Nakonec jsme je udolali v nájezdech. Trochu vyhrocený sice zápas byl, ale hráče se podařilo uklidnit.

 

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 56. Tomas (Šeda, Jass), rozh. náj. Tomas – 26. Kaspitz (Saringer, Ross). Rozhodčí:Dremelj, Siegel – Hribar, Wassmer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2869. Střely na branku:34:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

ORLI ZNOJMO: Tomek – Grof, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Jass, Klimíček – Tomas, Rehuš, Bartoš – Podešva, Pucher, Havlík – Číp, Šeda, Novák – Lattner, Fiala, Abdul – Špaček.

HC TWK Innsbruck: Munro – Björk, Pittl, Pedevilla, VanBallegooie, Saringer, Ross, Steinacher – Huber, Beech, Ulmer – Schramm, Valdix, Siddall – Hörtnagl, Olsson, Mössmer – Höller, Kaspitz, Frischmann.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře