Reklama
reklama

Trenér Režnar: Trápí nás málo produktivní střelba a výborní gólmani soupeřů

Trenér týmu HC Orli Znojmo Jiří Režnar poskytl novinám CENTRUMnews před další částí EBEL rozhovor.

Proč jste si vybrali na doplnění mančaftu dva mladoboleslavské hráče Tomáše Jiránka a Davida Pojkara?

S Mladou Boleslaví máme dobré vztahy a před začátkem sezóny měli zájem o Richarda Jarůška. Na začátku jsme na to moc neslyšeli, ale Richard potom v průběhu roku putoval sestavou. Nemohli jsme mu najít místo. Střelecky se trápil. Už tady hrál juniorku, několik let potom za A-tým. Pro takového hráče je nejlepším impulsem zkusit jiný klub a nové spoluhráče. Proto jsme to udělali a domluvili se na hostování do konce sezony. Na výběr jsme tam měli tři mladé hráče. Pro nás byl ideální útočník Tomáš Jiránek, protože je to důrazný a velký hráč, který dobře bruslí. Je to pro Tomáše určitě náročnější, protože má první angažmá jinde než v Boleslavi. V prvním zápase to, co jsme od něho potřebovali, tak odehrál dobře. Navíc jsme získali do obrany Davida Pojkara, zkušeného hráče, který prošel Slávií pod Vláďou Ružičkou. Navíc je David disciplinovaný hráč a dává do toho srdíčko. Pro nás to byla jasná volba. Včera své kvality prokázal.

Tomáš Jiránek zůstává na hostování do konce sezony. David Pojkar je tu na jeden měsíc. Chtěli byste Davida, aby zůstal také až do konce?

Po tom měsíci uvidíme, jak se s Boleslaví domluvíme na pokračování. My Davida tady určitě chceme. Záleží na tom, jak budou mít zraněné hráče. Pokud Bruslaře čeká baráž, můžou Davida ještě potřebovat.

Jak to vypadá s brankářem Jakubem Čechem? Vrátí se do sestavy?

Zatím zůstává v Martině. Byla by škoda, když lze až do konce tohoto měsíce točit hráče, aby tady už byl a nechytal. V Martině chytá a to je pro něj i pro nás lepší. Jinak Kubu můžeme stáhnout kdykoliv.

Zhodnoťte prosím poslední zápas s Fehérvárem, který byl nakonec vítězný.

Dívali jsme se na několik zápasů, které hráli v poslední době. Venku hráli dozadu, doma zase aktivně. Připravili jsme se na obě varianty. Hráči to zvládli. Trochu se trápíme střelecky. Máme hodně dobrých příležitostí. Rovněž v posledních zápasech proti nám chytali výborní gólmani, kteří toho za záda pustí minimum. V této části soutěže rozhoduje každý bod.

Proč jste dali příležitost Filipu Landsmanovi?  Je to kvůli nepovedenému zápasu s Innsbruckem, kde chytal Sasu Hovi?

Ano, je to kvůli zápasu s Innsbruckem. Sasu Hovi odchytal výborné zápasy. V posledních třech zápasech se tam vždycky vloudila nějaká ta chybička, která byla rozhodující. To se prostě stane. Sasu si odpočine. V bráně bude Filip.

Při včerejším zápasu si tam trenér Marty Raymond vzal oddychový čas dosti brzy. Byl to taktický a odpočinkový time out nebo připravoval trenér Fehérváru nějakou lumpárnu, za což byl už letos vyloučen na několik zápasů?

Myslím si, že to bylo spíše taktické. Hráli na tři pětky a potřebovali si odpočinout. Samozřejmě jsem naše hráče upozorňoval, že půjdou více do těla a možná se pokusí vyprovokovat nějakou šarvátku, aby se mohli více zvednout. Byli jsme na to připraveni.

 Chystají se ještě další změny v týmu?

Zvažuje se příchod dvou hráčů, ale to je ještě hodně otevřené. Může a nemusí k tomu dojít. Teď tady máme dva útočníky navíc, jednoho obránce navíc. Teoreticky, když se nám někdo zraní, tak jsme vykrytí. Spíše teď budeme pracovat v tomto složení mančaftu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře