Reklama
reklama

Trenér Režnar: Trápí nás málo produktivní střelba a výborní gólmani soupeřů

Trenér týmu HC Orli Znojmo Jiří Režnar poskytl novinám CENTRUMnews před další částí EBEL rozhovor.

Proč jste si vybrali na doplnění mančaftu dva mladoboleslavské hráče Tomáše Jiránka a Davida Pojkara?

S Mladou Boleslaví máme dobré vztahy a před začátkem sezóny měli zájem o Richarda Jarůška. Na začátku jsme na to moc neslyšeli, ale Richard potom v průběhu roku putoval sestavou. Nemohli jsme mu najít místo. Střelecky se trápil. Už tady hrál juniorku, několik let potom za A-tým. Pro takového hráče je nejlepším impulsem zkusit jiný klub a nové spoluhráče. Proto jsme to udělali a domluvili se na hostování do konce sezony. Na výběr jsme tam měli tři mladé hráče. Pro nás byl ideální útočník Tomáš Jiránek, protože je to důrazný a velký hráč, který dobře bruslí. Je to pro Tomáše určitě náročnější, protože má první angažmá jinde než v Boleslavi. V prvním zápase to, co jsme od něho potřebovali, tak odehrál dobře. Navíc jsme získali do obrany Davida Pojkara, zkušeného hráče, který prošel Slávií pod Vláďou Ružičkou. Navíc je David disciplinovaný hráč a dává do toho srdíčko. Pro nás to byla jasná volba. Včera své kvality prokázal.

Tomáš Jiránek zůstává na hostování do konce sezony. David Pojkar je tu na jeden měsíc. Chtěli byste Davida, aby zůstal také až do konce?

Po tom měsíci uvidíme, jak se s Boleslaví domluvíme na pokračování. My Davida tady určitě chceme. Záleží na tom, jak budou mít zraněné hráče. Pokud Bruslaře čeká baráž, můžou Davida ještě potřebovat.

Jak to vypadá s brankářem Jakubem Čechem? Vrátí se do sestavy?

Zatím zůstává v Martině. Byla by škoda, když lze až do konce tohoto měsíce točit hráče, aby tady už byl a nechytal. V Martině chytá a to je pro něj i pro nás lepší. Jinak Kubu můžeme stáhnout kdykoliv.

Zhodnoťte prosím poslední zápas s Fehérvárem, který byl nakonec vítězný.

Dívali jsme se na několik zápasů, které hráli v poslední době. Venku hráli dozadu, doma zase aktivně. Připravili jsme se na obě varianty. Hráči to zvládli. Trochu se trápíme střelecky. Máme hodně dobrých příležitostí. Rovněž v posledních zápasech proti nám chytali výborní gólmani, kteří toho za záda pustí minimum. V této části soutěže rozhoduje každý bod.

Proč jste dali příležitost Filipu Landsmanovi?  Je to kvůli nepovedenému zápasu s Innsbruckem, kde chytal Sasu Hovi?

Ano, je to kvůli zápasu s Innsbruckem. Sasu Hovi odchytal výborné zápasy. V posledních třech zápasech se tam vždycky vloudila nějaká ta chybička, která byla rozhodující. To se prostě stane. Sasu si odpočine. V bráně bude Filip.

Při včerejším zápasu si tam trenér Marty Raymond vzal oddychový čas dosti brzy. Byl to taktický a odpočinkový time out nebo připravoval trenér Fehérváru nějakou lumpárnu, za což byl už letos vyloučen na několik zápasů?

Myslím si, že to bylo spíše taktické. Hráli na tři pětky a potřebovali si odpočinout. Samozřejmě jsem naše hráče upozorňoval, že půjdou více do těla a možná se pokusí vyprovokovat nějakou šarvátku, aby se mohli více zvednout. Byli jsme na to připraveni.

 Chystají se ještě další změny v týmu?

Zvažuje se příchod dvou hráčů, ale to je ještě hodně otevřené. Může a nemusí k tomu dojít. Teď tady máme dva útočníky navíc, jednoho obránce navíc. Teoreticky, když se nám někdo zraní, tak jsme vykrytí. Spíše teď budeme pracovat v tomto složení mančaftu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře