Reklama
reklama

Trenér Režnar: Trápí nás málo produktivní střelba a výborní gólmani soupeřů

Trenér týmu HC Orli Znojmo Jiří Režnar poskytl novinám CENTRUMnews před další částí EBEL rozhovor.

Proč jste si vybrali na doplnění mančaftu dva mladoboleslavské hráče Tomáše Jiránka a Davida Pojkara?

S Mladou Boleslaví máme dobré vztahy a před začátkem sezóny měli zájem o Richarda Jarůška. Na začátku jsme na to moc neslyšeli, ale Richard potom v průběhu roku putoval sestavou. Nemohli jsme mu najít místo. Střelecky se trápil. Už tady hrál juniorku, několik let potom za A-tým. Pro takového hráče je nejlepším impulsem zkusit jiný klub a nové spoluhráče. Proto jsme to udělali a domluvili se na hostování do konce sezony. Na výběr jsme tam měli tři mladé hráče. Pro nás byl ideální útočník Tomáš Jiránek, protože je to důrazný a velký hráč, který dobře bruslí. Je to pro Tomáše určitě náročnější, protože má první angažmá jinde než v Boleslavi. V prvním zápase to, co jsme od něho potřebovali, tak odehrál dobře. Navíc jsme získali do obrany Davida Pojkara, zkušeného hráče, který prošel Slávií pod Vláďou Ružičkou. Navíc je David disciplinovaný hráč a dává do toho srdíčko. Pro nás to byla jasná volba. Včera své kvality prokázal.

Tomáš Jiránek zůstává na hostování do konce sezony. David Pojkar je tu na jeden měsíc. Chtěli byste Davida, aby zůstal také až do konce?

Po tom měsíci uvidíme, jak se s Boleslaví domluvíme na pokračování. My Davida tady určitě chceme. Záleží na tom, jak budou mít zraněné hráče. Pokud Bruslaře čeká baráž, můžou Davida ještě potřebovat.

Jak to vypadá s brankářem Jakubem Čechem? Vrátí se do sestavy?

Zatím zůstává v Martině. Byla by škoda, když lze až do konce tohoto měsíce točit hráče, aby tady už byl a nechytal. V Martině chytá a to je pro něj i pro nás lepší. Jinak Kubu můžeme stáhnout kdykoliv.

Zhodnoťte prosím poslední zápas s Fehérvárem, který byl nakonec vítězný.

Dívali jsme se na několik zápasů, které hráli v poslední době. Venku hráli dozadu, doma zase aktivně. Připravili jsme se na obě varianty. Hráči to zvládli. Trochu se trápíme střelecky. Máme hodně dobrých příležitostí. Rovněž v posledních zápasech proti nám chytali výborní gólmani, kteří toho za záda pustí minimum. V této části soutěže rozhoduje každý bod.

Proč jste dali příležitost Filipu Landsmanovi?  Je to kvůli nepovedenému zápasu s Innsbruckem, kde chytal Sasu Hovi?

Ano, je to kvůli zápasu s Innsbruckem. Sasu Hovi odchytal výborné zápasy. V posledních třech zápasech se tam vždycky vloudila nějaká ta chybička, která byla rozhodující. To se prostě stane. Sasu si odpočine. V bráně bude Filip.

Při včerejším zápasu si tam trenér Marty Raymond vzal oddychový čas dosti brzy. Byl to taktický a odpočinkový time out nebo připravoval trenér Fehérváru nějakou lumpárnu, za což byl už letos vyloučen na několik zápasů?

Myslím si, že to bylo spíše taktické. Hráli na tři pětky a potřebovali si odpočinout. Samozřejmě jsem naše hráče upozorňoval, že půjdou více do těla a možná se pokusí vyprovokovat nějakou šarvátku, aby se mohli více zvednout. Byli jsme na to připraveni.

 Chystají se ještě další změny v týmu?

Zvažuje se příchod dvou hráčů, ale to je ještě hodně otevřené. Může a nemusí k tomu dojít. Teď tady máme dva útočníky navíc, jednoho obránce navíc. Teoreticky, když se nám někdo zraní, tak jsme vykrytí. Spíše teď budeme pracovat v tomto složení mančaftu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře