Reklama
reklama

Trápení hokejového vicemistra pokračuje

Hokejisté HC Orli Znojmo po loňském úspěchu v podobě titulu vicemistra EBEL z velké části obměnili hráčskou základnu. Nyní je klub, kromě českých a slovenských hokejistů, více mezinárodní, když za něj nastupují ještě hráči z Kanady, Rakouska, Polska a Holandska. Přípravná část sezóny, včetně náročných zápasů CHL proti mistrovi německé DEL a top týmu švýcarské NLA, se příliš nevydařila.

Poslední výhra se datuje na 11. srpna proti Zlínu. Tým od té doby musel vstřebat osm proher v řadě, včetně porážky od Komety Brno. Teprve dva poslední neúspěchy, doma proti Salzburgu (2:5) a výprask ve Villachu (6:0), se počítají do mistrovských zápasů EBEL. Většina fanoušků Orlů se ptá: Jak je možné, že tým, který v přípravě minulého roku zvládal zápasy s kvalitními evropskými týmy na jedničku a vyhrál z prvních osmi ligových zápasů sedm, má letos problémy nejen v přípravě, ale i v lize?

 Leckoho napadne úděl českých extraligových týmů, jako jsou Karlovy Vary, Litvínov, Třinec a Zlín, které získaly mistrovský titul a další rok se potácely v poslední třetině tabulky. Orli sice titul nezískali, ale účast ve finále zajistila dostatečnou pozornost odborníků a zvýšila zájem hokejových klubů v zahraničí i v ČR o hráče ze Znojma. Částečný odliv strůjců stříbrného úspěchu do jiných týmů a také velký přísun nových hráčů do Znojma nebyl nad řekou Dyjí dříve běžný. Přes papírově dobré předpoklady jednotlivých posil se zatím nedaří sehrát tým do podoby minulého roku. Všichni noví hráči v týmu v minulosti prokázali své kvality, jinak by se nedostali do úzkého výběru sportovního manažera Rostislava Dočekala, který v minulosti mnohokrát prokázal cit pro výběr kvalitních hráčů.

Last minute posila z Třince Tomáš Plíhal. Foto: HC Orli Znojmo

Prozatím tým působí nesehraně a neudrží si pozornost na výkon po celých šedesát minut hry. Dá se tedy očekávat, že se hokejisté Orlů ještě lépe sladí a po nejistém úvodu začnou předvádět, že Orli Znojmo patří mezi lepší evropské týmy? Hlavní trenér týmu Jiří Režnar ukázal v minulých třech sezónách, že je schopen provést tým excelentně přes základní část. V minulé sezóně mu navíc zdatně sekundoval asistent trenéra Miroslav Vybíral, se kterým převedl tým přes téměř ztracené čtvrtfinále s Dornbirnem do semifinále s Linzem a finále se Salzburgem.

Možná potrvá delší dobu, než se podaří Jiřímu Režnarovi, spolu s novým asistentem Jiřím Žůrkem, nastartovat mezinárodní orlí tým na vítěznou vlnu. Každý trenér to má vždy těžké po odchodu většího počtu kvalitních hráčů. Znojemští fanoušci mohou jen doufat, že je pouze otázkou času, kdy hráči získají sebedůvěru a začnou se více prosazovat. Ve Znojmě se téměř vždy hrál pohledný hokej, zejména potom v EBEL. Navíc od devadesátých let minulého století Znojmo nikdy nehrálo roli outsidera v žádné lize. Je tedy načase podpořit tým z jihu Moravy a přijít na nejbližší dva ligové domácí zápasy, které sehrají Orli proti atraktivním týmům.

V neděli 25. září v 17:30 se střetnou v pohledném utkání s italským Bolzanem.

V pátek 30. září v 18:30 uvidí diváci ve znojemské Nevoga aréně taktické derby s Vídní.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře