Reklama
reklama

Těžký boj o vítězství s Lublaní převážili Orli na svoji stranu. Týmu se podařilo probojovat do první šestky

Orli měli zápas dobře rozehraný. Po čtyřiceti minutách vedli o dva góly, avšak soupeř zbraně nesložil a třemi slepenými zásahy skóre otočil. Domácím se však v závěru podařilo vyrovnat a v prodloužení vybojovat druhý bod, tolik podstatný pro šestou pozici.

Již v první minutě duelu si Orli vysloužili trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka ale Lublani vůbec nevyšla, dokonce se musela bránit přečíslení Šedy a Lattnera. I nadále byli domácí aktivnější, velkou šanci spálil již ve vyrovnaném počtu Tomas, jenž dostal nabito do mezikruží, s obrovským prostorem a kupou času ale nedokázal mířit přesně. Slovinský celek útočil převážně z brejkových situací, v jedné takové nepříjemně před Nechvátalem dorážel Pešut. Domácí diváky ještě nadzvedla kombinace Lattnera s Tomasem, jinak ale příliš hokejové krásy týmy nenabízely.

Znojmo se dostávalo častěji do zakončení, postrádalo však potřebný klid. Navíc v dobrém světle se předváděl gólman Frazee. Orli směrem dozadu neměli tolik práce, i proto tribuny vyděsil průnik K. Čepona, jenž se probil až před Nechvátala, kde naštěstí pro domácí minul. A když v samotném závěru trefil Podešva jen boční síť a Šulákova dělovka od modré mířila těsně nad břevno, skončila třetina bez gólu.

Děj zápasu neprošel velkou změnou ani po přestávce. Orli se snažili aktivněji útočit, hosté vycházeli především z defenzívy, ale na své šance pečlivě čekali. Čím dál více se dalo tušit, že úvodní gól bude mít obrovskou váhu. A oba týmy k němu měly blízko. Na straně Lublaně si před Nechvátala nebezpečně sjížděl Mušič, Znojemské se snažil rozradostnit ránou od modré Lakos nebo dorážkou Yellow Horn.

Po polovině klání si Znojmo vytvořilo souvislejší tlak, i díky přesilové hře. Domácí ale nadále předváděli festival zmařených příležitostí, tu největší měl na svědomí Pucher, jenž nedokázal zblízka přehodit beton brankáře. Na všechen ten zmar už se k obrovské radosti tribun nemohli dívat David Bartoš a Colton Yellow Horn, jenž po přečíslení zametl nabídnutý kotouč z první pod víko slovinské klece. Ještě neutichly dozvuky první vlny oslav a už to stadionem zahřmělo podruhé. Další pobídka Puchera zpoza brány dolétla na hůl Romana Tomase a následně až za záda Frazeeho.

Třetí třetinu se Orli snažili hlídat těžce získaný náskok. Dařilo se jim to až do času 46:30, kdy se nekompromisně natlačil před Nechvátala Žiga Pešut a procpal kotouč za brankovou čáru. Lublani narostla pomyslná křídla a záhy bylo vyrovnáno. Důrazná hra před brankovištěm se vyplatila také Niku Pemovi, jenž dokonale zaskočil celé Znojmo. Jihomoravanům nepomohl ani oddechový čas, a když si bez problémů najel až před Nechvátala Gal Koren, bylo postaráno o obrat. Šílené dvě a čtvrt minuty pro Orly!

Po krátkém vzpamatování se znojemští hokejisté vrátili k ofenzivnímu stylu hry. Ale jestliže po většinu zápasu bylo těžké prosadit se před svatyní Lublaně, tak nyní to bylo dvakrát složitější. Obrana Slovinců však přeci jen kapitulovala. Skvělý pas Yellow Horna našel zachránce Adama Hughesmana, který z úhlu napálil kotouč do sítě. Orli doslova prahli po tříbodovém vítězství, ale veškerá snaha a obrovská převaha nakonec nevedly k sladkému vyústění.

V prodloužení mohl rychle rozhodnout Langkow, ale v nájezdu netrefil bránu. Již ve hře tři na tři si únik po křídle vyzkoušel neúspěšně i Stehlík. Ale další bek Libor Šulák už to trefil! Nabral rychlost a skvostně se prodral až před Frazeeho, jemuž nedal šanci.

Třetiny: 0:0, 2:0, 1:3 - 1:0
Branky a nahrávky: 37. Yellow Horn (Bartoš, Hughesman), 38. Tomas (Pucher, Lattner), 56. Hughesman (Yellow Horn, Bartoš), 64. Šulák (Lakos) – 47. Pešut (Gabor, Čepon K.), 48. Pem (Langkow, Planko), 49. Koren (Zajc, Čepon M.). Rozhodčí: Babić, Trilar – Nagy, Žgonc. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2378. Střely na branku: 51:21. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Díky nové aplikaci „Jaderné elektrárny 3D“ teď může kdokoliv vyrazit do jaderky na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či...
17.10.2017 - 07:48
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
16.10.2017 - 16:00
Na Masarykově okruhu se šlapalo na kolech pro dobrou věc.
Zakončení motoristické sezóny doprovází na Masarykově okruhu v Brně řada akcí pro veřejnost. Na nedělním Dni otevřené dráhy mohli návštěvníci vyšlapat na charitativních kolech Nadace ČEZ finanční...
16.10.2017 - 14:00
Koupelna. Místo pro očistu a stále častěji i relaxaci po náročném dni. Dneska si lze vybrat z mnoha stylů koupelen, od nadčasového a jednoduchého skandinávského stylu, přes retro koupelny až po...
16.10.2017 - 08:46
Poničený volební stánek hnutí ANO.
Dva muži a jedna žena poškodili v noci ze soboty na neděli volební stánek hnutí ANO. Hlídka městské policie už trojici dopadla a nyní jim hrozí vězení.
16.10.2017 - 07:31
Vila Tugendhat je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který v roce 1928 vypracoval návrh stavby na zakázku manželů Tugendhatových. Od roku 1994 je...
15.10.2017 - 09:16
Komentáře