Reklama
reklama

Spanilá jízda pokračuje! Orli vyhráli popáté v řadě, přemohli Bolzano

Orli vybojovali další výhru! Tentokrát na ledě Lišek z Bolzana, kde dvakrát prohrávali. Nejdříve vyrovnával Podešva, poté Kolarz. Domácí se již ve třetí třetině gólově neprosadili, Znojmo naopak dvakrát skórovalo z hole Lattnera a Puchera. Svěřenci Jiřího Režnara v tabulce přeskočili Villach, nyní jsou na páté příčce.

Bolzano - Znojmo 2:4. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2. Branky a nahrávky: 16. Sharp (Zisser, Piche), 33. Piche z trestného střílení – 28. Podešva (Thomas, Šeda), 33. Kolarz (Müller, Šeda), 51. Lattner, 60. Pucher (Podešva). Rozhodčí: Piragić, Trilar – Rakovic, Reutz. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

HC Bolzano: Hell – Egger, Nicoletti, Piche, Oberdörfer, Miglioranzi, Frank, A. Esposito, Wunderer – Santorelli, Sharp, Strömberg – Beaudoin, Whitfield, Pance – J. Esposito, Schofield, Gander – Zisser, Bernard, Insam.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Bořuta, Kolarz, Thomas, Štach, Pojkar, Müller, Theimer, Magovac – Lattner, Bartoš, Šeda – Špaček, Pucher, Podešva – Novák, Fiala, Procházka – Beránek, Finsterle, Nováček.

Ve značně pozměněné sestavě nastoupili Orli do vzájemného utkání s Bolzanem, které bylo přesunuto z prosince po vzájemné dohodě obou klubů. Ze základní sestavy chybělo pět hráčů – Blatný, Havlík, Jiránek, Beroun a Pavlikovský. Do sestavy se tak vešli i tři junioři, obránce Theimer a útočníci Nováček se Špačkem. První polovina prvního dějství byla značně vyrovnaná, ve skvělé šanci se ocitl pouze Scofield, který ale z bezprostřední blízkosti vystřelil pozdě. Trefil tak pouze Hoviho. Již o pět minut později ale domácí přece jen skórovali. Macgregor Sharp vhodně tečoval puk před Hovim, čímž otevřel skóre zápasu.

Na začátku druhého dějství si Orli odbyli téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, během níž soupeři pěkně zatopili. Gól však nepadl a málem skórovali hosté. Hovi se dopustil chyby za brankou, když se pokoušel rozehrát. Nahrál ale jen Pancemu, který málem skóroval nebýt Hoviho kvapného přesunu zpět do brankoviště. Poté se ujali slova Orli. Martin Podešva protlačil puk za Hellova záda. Z trestného střílení sice ještě naposledy udal vedení Bolzanu Sebastien Piche, ale to bylo ze strany Lišek vše.

Jen deset vteřin po návratu z trestné lavice se totiž dostal k puku Michal Kolarz, který s ním ihned vyrazil k Hellově brance. Obránci Bolzana si totiž nerozuměli, a tak znojemského obránce navracejícího se z lavice hanby nikdo nebránil. Třetí nejproduktivnější obránce Orlů neváhal a brankáře hostů překonal.

V závěrečné dvacetiminutovce už úřadovali znojemští hokejisté. Nevyužili sice dvě přesilovky, které jim Lišky nabídly, ale bohatě si vše vynahradili ve hře pěti na pět. Jan Lattner potrestal další chybu domácí obrany, kterých bylo nezvykle hodně, čímž poprvé v zápase připsal vedení Orlům. Lišky se ještě snažily skóre zkorigovat a vyrovnat, skvělá obrana hostů však jakékoli šance mařila již na počátku. Bolzano v samém závěru zápasu zkusilo hru bez brankáře, to se ale prosadil Peter Pucher do prázdné brány.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře