Reklama
reklama

Sezóna začíná! Orli hostí na Vinobraní rozjetou Vídeň

Sváteční atmosféra, zaplněné ochozy, špičkový soupeř a nová zápasová show. Začátek sezóny ve Znojmě mohl být jen těžko atraktivnější. Úvodní buly celé sezóny EBEL 2014/15 bude vhozeno v pátek 12. září v 17:00 ve Znojmě, kam zavítá účastník Ligy mistrů UPC Vienna Capitals. Buďte u toho!

UPC Vienna Capitals

Těžko byste letos v lize hledali většího favorita na zisk titulu než je Vídeň. Přestože loňská sezóna skončila pro Capitals nečekaně už ve čtvrtfinále, klub nepanikařil. Udržel většinu svých opor, tým doplnil o další hráče v ideálním hokejovém věku a pohled na jeho soupisku budí respekt. Obrana a brankář už tradičně patří mezi nejlepší v lize, útok plný dravých zámořských útočníků má potenciál.

A co lépe hovoří o kvalitě Vídně, než její dosavadní výkony v Lize mistrů. Rakouský celek zaskočil hokejový svět, vyhrál všechny čtyři zápasy a s 11 body vévodí skupině B před švédským Färjestadem, švýcarským Curychem a norskou Vålerengou.

Kouč Tom Pokel, který po zisku titulu v Bolzanu přesídlil na lavičku Vídně, ale stále vidí ve hře svého týmu rezervy. I to ukazuje vysoké ambice klubu. Spolehnout se může na kanadského gólmana Zabu, reprezentační obranu s Lakosem, Ibererem a zámořskými konstruktivními beky i na výborně poskládaný útok.

Talisman Capitals jménem Benoit Gratton už není jedinou hlavní hvězdou týmu, pozor si obrany soupeřů budou muset dát i na americké rychlíky Nagliche a Jessimana nebo kanadského bombarďáka Ferlanda.

 

Z kabiny Orlů

Znojemský tým se na start sezóny těší. V nových dresech by měl vyjet na led v kompletním složení, navíc posíleném o novou akvizici, obránce Tomáše Kloučka. Hráč se zkušenostmi z NHL a KHL tak dodává další zkušenost zadním řadám, které budou čelit útočné síle soupeře. V brance začne při trvajícím zranění Tomáše Tomka jako jednička Lukáš Cikánek.

„V útočné fázi a přesilovkách jsme stále silnější. Na úvod sezóny se moc těšíme. Stadion bude zaplněný a atmosféra skvělá,“ věří obránce Lubomír Štach. A má pravdu, na pokladnách zbývalo ve čtvrteční odpoledne přibližně 1200 vstupenek. Ty jsou stále v prodeji online, v 15:00 se poté otevřou také pokladny na zimním stadionu. Uvnitř stadionu bude možné mimo jiné koupit také vstupenky na Znojemské historické vinobraní, které v pátek a sobotu probíhá v ulicích města Znojma.

Doporučujeme přijít včas, vyhnout se frontám u vstupu a především si naplno užít předzápasovou show v novém kabátě, která startuje v 16:45.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře