Reklama
reklama

Sezóna začíná! Orli hostí na Vinobraní rozjetou Vídeň

Sváteční atmosféra, zaplněné ochozy, špičkový soupeř a nová zápasová show. Začátek sezóny ve Znojmě mohl být jen těžko atraktivnější. Úvodní buly celé sezóny EBEL 2014/15 bude vhozeno v pátek 12. září v 17:00 ve Znojmě, kam zavítá účastník Ligy mistrů UPC Vienna Capitals. Buďte u toho!

UPC Vienna Capitals

Těžko byste letos v lize hledali většího favorita na zisk titulu než je Vídeň. Přestože loňská sezóna skončila pro Capitals nečekaně už ve čtvrtfinále, klub nepanikařil. Udržel většinu svých opor, tým doplnil o další hráče v ideálním hokejovém věku a pohled na jeho soupisku budí respekt. Obrana a brankář už tradičně patří mezi nejlepší v lize, útok plný dravých zámořských útočníků má potenciál.

A co lépe hovoří o kvalitě Vídně, než její dosavadní výkony v Lize mistrů. Rakouský celek zaskočil hokejový svět, vyhrál všechny čtyři zápasy a s 11 body vévodí skupině B před švédským Färjestadem, švýcarským Curychem a norskou Vålerengou.

Kouč Tom Pokel, který po zisku titulu v Bolzanu přesídlil na lavičku Vídně, ale stále vidí ve hře svého týmu rezervy. I to ukazuje vysoké ambice klubu. Spolehnout se může na kanadského gólmana Zabu, reprezentační obranu s Lakosem, Ibererem a zámořskými konstruktivními beky i na výborně poskládaný útok.

Talisman Capitals jménem Benoit Gratton už není jedinou hlavní hvězdou týmu, pozor si obrany soupeřů budou muset dát i na americké rychlíky Nagliche a Jessimana nebo kanadského bombarďáka Ferlanda.

 

Z kabiny Orlů

Znojemský tým se na start sezóny těší. V nových dresech by měl vyjet na led v kompletním složení, navíc posíleném o novou akvizici, obránce Tomáše Kloučka. Hráč se zkušenostmi z NHL a KHL tak dodává další zkušenost zadním řadám, které budou čelit útočné síle soupeře. V brance začne při trvajícím zranění Tomáše Tomka jako jednička Lukáš Cikánek.

„V útočné fázi a přesilovkách jsme stále silnější. Na úvod sezóny se moc těšíme. Stadion bude zaplněný a atmosféra skvělá,“ věří obránce Lubomír Štach. A má pravdu, na pokladnách zbývalo ve čtvrteční odpoledne přibližně 1200 vstupenek. Ty jsou stále v prodeji online, v 15:00 se poté otevřou také pokladny na zimním stadionu. Uvnitř stadionu bude možné mimo jiné koupit také vstupenky na Znojemské historické vinobraní, které v pátek a sobotu probíhá v ulicích města Znojma.

Doporučujeme přijít včas, vyhnout se frontám u vstupu a především si naplno užít předzápasovou show v novém kabátě, která startuje v 16:45.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Komentáře