Reklama
reklama

Sezóna začíná! Orli hostí na Vinobraní rozjetou Vídeň

Sváteční atmosféra, zaplněné ochozy, špičkový soupeř a nová zápasová show. Začátek sezóny ve Znojmě mohl být jen těžko atraktivnější. Úvodní buly celé sezóny EBEL 2014/15 bude vhozeno v pátek 12. září v 17:00 ve Znojmě, kam zavítá účastník Ligy mistrů UPC Vienna Capitals. Buďte u toho!

UPC Vienna Capitals

Těžko byste letos v lize hledali většího favorita na zisk titulu než je Vídeň. Přestože loňská sezóna skončila pro Capitals nečekaně už ve čtvrtfinále, klub nepanikařil. Udržel většinu svých opor, tým doplnil o další hráče v ideálním hokejovém věku a pohled na jeho soupisku budí respekt. Obrana a brankář už tradičně patří mezi nejlepší v lize, útok plný dravých zámořských útočníků má potenciál.

A co lépe hovoří o kvalitě Vídně, než její dosavadní výkony v Lize mistrů. Rakouský celek zaskočil hokejový svět, vyhrál všechny čtyři zápasy a s 11 body vévodí skupině B před švédským Färjestadem, švýcarským Curychem a norskou Vålerengou.

Kouč Tom Pokel, který po zisku titulu v Bolzanu přesídlil na lavičku Vídně, ale stále vidí ve hře svého týmu rezervy. I to ukazuje vysoké ambice klubu. Spolehnout se může na kanadského gólmana Zabu, reprezentační obranu s Lakosem, Ibererem a zámořskými konstruktivními beky i na výborně poskládaný útok.

Talisman Capitals jménem Benoit Gratton už není jedinou hlavní hvězdou týmu, pozor si obrany soupeřů budou muset dát i na americké rychlíky Nagliche a Jessimana nebo kanadského bombarďáka Ferlanda.

 

Z kabiny Orlů

Znojemský tým se na start sezóny těší. V nových dresech by měl vyjet na led v kompletním složení, navíc posíleném o novou akvizici, obránce Tomáše Kloučka. Hráč se zkušenostmi z NHL a KHL tak dodává další zkušenost zadním řadám, které budou čelit útočné síle soupeře. V brance začne při trvajícím zranění Tomáše Tomka jako jednička Lukáš Cikánek.

„V útočné fázi a přesilovkách jsme stále silnější. Na úvod sezóny se moc těšíme. Stadion bude zaplněný a atmosféra skvělá,“ věří obránce Lubomír Štach. A má pravdu, na pokladnách zbývalo ve čtvrteční odpoledne přibližně 1200 vstupenek. Ty jsou stále v prodeji online, v 15:00 se poté otevřou také pokladny na zimním stadionu. Uvnitř stadionu bude možné mimo jiné koupit také vstupenky na Znojemské historické vinobraní, které v pátek a sobotu probíhá v ulicích města Znojma.

Doporučujeme přijít včas, vyhnout se frontám u vstupu a především si naplno užít předzápasovou show v novém kabátě, která startuje v 16:45.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře