Reklama
reklama

Rekordní návštěva dohnala Znojmo za vítězstvím

Hosté sice otevřeli skóre utkání jako první, Orli se ale nezalekli, Rehuš vyrovnal a Roman Tomas následně zajistil Znojmu vedení. Vídeň v závěru vyrovnala, o vítězi tak musely rozhodovat samosatné nájezdy. Tomasova střela nakonec zajistila, že bonusový bod zůstane na domácím ledě.

Parádní hokej předváděly oba týmy před rekordní návštěvou na znojemském zimním stadionu. Více než čtyři tisíce diváků a televizní kamery stanice SPORT 5 viděly pravé hokejové derby se vším všudy. Jako první se radovali již ve třetí minutě hosté, kteří dokázali přelstít defenzívu Orlů a Kristopher Foucault zavěsil pod horní tyčku. Ale ani domácí nechtěli zůstat pozadu, nebezpečně zahrozil tvrdou ránou Klimíček, po souhře Puchera a Havlíka musel znovu zasahovat Zaba.

Vídeňští opět trochu pozlobili v početní výhodě na konci třetiny, ale Holt se nenechal překvapit ani Fraserovým nahozením. Do kabin tak hosté odcházeli s jednogólovým náskokem.

Na startu prostředního dějství se museli Orli znovu bránit při vyloučení Havlíka, ale právě v oslabení paradoxně velmi nebezpečně zahrozili. Zaba měl co dělat proti znojemskému přečíslení a zakončení Klimíčka. Před polovinou duelu si trestnou lavici poprvé osahali i hosté a domácí dokázali, že přesilové hry jsou stále jejich silnou stránkou. Silný tlak na vídeňskou bránu proměnil ve vyrovnávací gól po několika dorážkách Branislav Rehuš.

Orli mohli jít vzápětí do vedení, ale Tomasův blafák Zabu nepřekvapil. Své přečíslení dva na jednoho o chvíli později zahodili i Pucher s Klimíčkem. Na druhé straně zase musel Holt vytasit efektní zákrok proti střele Petera.

Za nerozhodného stavu tak obě mužstva vstupovala i do třetí části hry. Dlouho se čekalo na chyby, a ty přicházely hlavně ze strany hostů, kteří někdy až zbytečně faulovali a rozhodčí byli nekompromisní. Další početní výhodu Znojma tak dokázal v jejím samotném závěru zúročit Roman Tomas. Ten se nemohl dívat na melu před vídeňskou klecí, kde doráželo několik jeho spoluhráčů, počkal si na ten správný odraz puku a bez pardonu jej napálil do z velké části odkryté klece.

Hubený náskok dokázali Znojemští držet až do 57. minuty, kdy znojemská obrana trochu zazmatkovala před Holtem a z mezikruží dostal příležitost zakončit Rafael Rotter. Další změna skóre již nepřišla, zápas se tak přehoupl do prodloužení.

V něm si týmy pečlivě plnily své defenzivní povinnosti a vyložených příležitostí jsme se nedočkali. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V nich Orli nedali soupeři šanci, v první sérii se trefil Roman Tomas a jeho gól potvrdil ještě v dalším nájezdu Šedivý. Vídeňští střelci na Holta nevyzráli.

Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 30. Rehuš (Tomas, Pavlikovský), 48. Tomas (Pavlikovský, Rehuš), rozh. náj. Tomas – 3. Foucault, 57. Rotter (Nödl, Sylvester). Rozhodčí: Dremelj, Nikolić – Dreier, Ettlmayr. Vyloučení: 4:7, navíc Schiechl (VIE) - 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 4106. Střely na branku: 44:34. Průběh utkání:0:1, 2:1, 2:2, 3:2 .

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře