Reklama
reklama

Rekord! Znojmo nadělilo Dornbirnu deset branek

Jako první se sice prosadil rakouský tým, ovšem poté úřadovali na ledové ploše už jen Orli. Celkem svému soupeři nasázeli rekordních deset gólů, což se jim v EBEL podařilo vůbec poprvé. Druhý gól Buldoků přinesl jen kosmetickou úpravu.
Znojmo - Dornbirn 10:2. Třetiny: 1:1, 7:1, 2:0.
Branky a nahrávky: 19. Rosa (Tomas, Rehuš), 27. Šeda (Lattner, Bořuta), 28. Bača, 28. Pucher (Havlík, Podešva), 32. Grof (Pucher), 34. Rehuš (Lattner, Rosa), 36. Rosa (Tomas, Bača), 39. Rehuš (Tomas, Rosa), 44. Lattner (Pucher), 47. Abdul (Šeda, Lattner) – 14. D´Alvise (Di Benedetto, D´Aversa), 33. D´Alvise (Grabher Meier). Rozhodčí: Dremelj, Smetana – Ettlmayr, Wassmer. Vyloučení: 5:11, navíc Nemčík (ZNO) 5 + 10 min. - Exelby 10 min., Petrik (oba DOR) 5 min. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2354. Střely na branku: 52:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 10:2.
ORLI ZNOJMO: Tomek (33. Nechvátal) – Sova, Bořuta, Nemčík, Bača, Štach, Grof, Klimíček – Lattner, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.
Dornbirner Eishockey Club: Madlener (33. – 40. Lawson) – Exelby, D´Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Jeitziner, Samardzic – Bombach, Arniel, Di Benedetto – D´Alvise, Miller, Grabher Meier – Petrik, Mairitsch, Desbiens – Häußle, Feichtner, Putnik.
 

Již od úvodních minut jsme byli svědky svižného hokeje, jedna šance střídala druhou a na ledě se bylo na co dívat. Svou premiéru před domácími fanoušky začal gólman Tomáš Tomek pěkně zostra a brzy si připisoval první zákroky. Včas vyrazil střelu D´Aversona, betony měl na svém místě i při pokusu Millera. Do zajímavé příležitosti si na druhé straně najížděl Abdul, ale byl nedovoleně zastaven a pro Orly tak přišla přesilovková šance. Ani jeden střelecký pokus se však neujal, i když postupně pálil Grof, Lattner i Rosa.

S příchodem dvanácté minuty se situace obrátila a v převaze jednoho muže v poli se ocitl Dornbirn. Ten už nezaváhal a v posledních vteřinách výhody překonal znojemského gólmana po bleskovém přečíslení střelou nad vyrážečku Chris D´Alvise. Domácí hráče ale inkasovaný gól nezlomil a dál se snažili o útočný hokej. Záhy si vysloužili další přesilovou hru, a tu tentokrát přetavil ve vyrovnání Pavel Rosa, jenž zajel do skrumáže před bránou a doklepl puk za záda přesouvajícího se Madlenera.

Prostřední dějství se z počátku neslo v podobně vyrovnaném duchu. Šance se opět objevovaly na obou stranách a vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká urputná bitva. Vše se ale změnilo zkraje 27. minuty. Nahození Jana Šedy před bránu si bruslí tečoval do vlastní klece hráč Dornbirnu. O necelou minutku později si najel od mantinelu k dornbirnské kleci Martin Bača a opět překvapil Madlenera. A po dalších dvaceti vteřinách se Orli radovali počtvrté. Vyraženého kotouče si v souboji před brankovištěm všiml Peter Pucher a bleskově jej uklidil za záda rakouského gólmana.

Ale pozor! Brankové hody pokračovaly i nadále. V početní výhodě zaúřadoval Jakub Grof a jeho dělovka krátce po buly z vrcholu kruhu zaplula až do klece Buldoků. Následně ale udeřilo i na druhé straně kluziště, a to dokonce v oslabení. Chris D´Alvise unikl pozornosti domácích bránících hráčů a z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za záda Tomka. Ten po druhém inkasovaném gólu odešel střídat a přenechal své místo Patriku Nechvátalovi.

Podobně se gólmani prohodili i na střídačce Dornbirnu. V čase 33:16 zaregistroval odražený puk před svatyní Rakušanů Branislav Rehuš a napálil jej do odkryté části brány. Po šestém gólu již Madlener odjel na lavičku a do hry pustil Nathana Lawsona. Ten si udržel čistý štít jen dvě minutky a už byl nucen inkasovat při početní výhodě Orlů pět na tři, kterou po krásné kombinaci bezezbytku využil Pavel Rosa. Osmý zářez na pažbě Buldoků udělal Branislav Rehuš, který se v utkání prosadil již podruhé.

Do třetí třetiny již opět nastoupil v kleci Madlener a snažil se vystavit stopku znojemským útočným choutkám. Ty ani nyní neustávaly a již ve 44. minutě se nádherným gólem pod víko blýskl Jan Lattner. Publikum začalo vyvolávat magickou desítku a ani ta na sebe nenechala dlouho čekat. Prvním gólem v A-týmu Orlů a zároveň v seniorském výběru dosáhl desátého zásahu v dornbirnské svatyni Jindřich Abdul.

V závěrečné desetiminutovce si ještě Buldoci vysloužili hned čtyři menší tresty, Orli už ale měli splněno, nikam se nehrnuli a vychutnávali si skandovaný potlesk fanoušků i mexické vlny, které obíhaly spokojenými ochozy.

Zdroj: www.hcorli.cz

 
Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře