Reklama
reklama

První zápas v novém roce nepřinesl Orlům body

Úvodní třetina prvního zápasu Orlů v roce 2017 byla pořádně divoká. Svěřenci trenéra Šimíčka sice dvakrát skórovali z hole Stehlíka a Bartoše, domácí však vstřelili hned čtyři branky. V následujících dvou dvacetiminutovkách si Linz připsal ještě další tři góly, Znojmo tak podruhé v řadě odchází poraženo.

Před vyprodanou Keine Sorgen arénou se Orli utkali s oblíbeným soupeřem, se kterým letos dvakrát doma vyhráli a jednou na rakouském ledě prohráli. Linz do utkání vtrhl jako uragán, již ve třetí minutě se domácí tým dostal do vedení. Ryan Potulny našel kotouč v mezikruží a rychlou ranou překvapil Schwarze. Po dvou dalších gólových šancích, kdy mimo jiné mohl opět udeřit Potulny, se Linz dostal ke zvýšení vedení. Brett McLean stál na konci skvělé kombinace, v zakončení měl lehkou práci před odkrytou znojemskou bránou.

Po druhém gólu se dostali do hry také hosté, po krátké souhře si Jakub Stehlík vyjel s kotoučem mezi kruhy a dělovkou snížil na rozdíl jedné branky. Linz ovšem nezpanikařil a jen o pár minut později využil Rick Schofield přesilovou hru prudkou ranou z kruhu. Ani po třetím zářezu rakouský tým nepolevil, množství šancí ale přetavil v gól po dlouhých sedmi minutách, kdy Joel Broda svou individuální akcí vyhnal z brány znojemského gólmana.

V prvním dějství už Orli prohrávali 1:4, přesto se ale nevzdali. Dvě minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky využil přesilovou hru David Bartoš, který tečoval Yellow Hornovu střelu. V prostřední části zápasu se snažili znojemští hráči srovnat, ale ani Špaček ani Šulák z trestného střílení nedokázali prosadit. Po Šulákově nájezdu tak opět zaúřadovali domácí, jen necelých třicet vteřin trvalo, než Linz opět zvýšil vedení zásluhou Dana DaSilvy. Pátý zásah domácí nabudil k ještě větší aktivitě, kterou těsně před koncem druhé třetiny korunoval gólem z kruhu Sebastien Piché.

Poslední část hry ve valné většině svého trvání odrážel dění druhé dvacetiminutovky. Orli se snažili skórovat, přesto to byli domácí hráči, kdo měl navrch. Jedinou větší šanci vytvořil Šulák, jehož projektil ale zamířil na Ouzasův beton. Skóre tak nakonec ještě upravil Linz, když dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby překvapil Nechvátala střelou z mezikruží svou druhou brankou v zápase Rick Schofield.

Třetiny: 4:2, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Potulny, 7. McLean (DaSilva, Piche), 11. Schofield (Hofer, Broda), 17. Broda (Potulny), 30. DaSilva (Lebler), 38. Piché (DaSilva, Lebler), 58. Schofield (DaSilva, D´Aversa) – 7. Stehlík (Pucher, Lattner), 19. Bartoš (Yellow Horn, Lakos). Rozhodčí: Gruber, Trilar - Rakovic, Verworner.Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 4700. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře