Reklama
reklama

První domácí výhra v sezóně! Orli převálcovali Linz

Domácí vstoupili do utkání fantasticky a právem se na konci první třetiny radovali ze čtyřbrankového náskoku. V průběhu druhého dějství pak hosté snížili, Orli však velmi rychle opět odskočili. Ani přes tlak ve třetí třetině se Rakušanům více jak druhý gól do Nechvátalovy svatyně dostat nepodařilo.

Již od prvních vteřin bylo jasné, kdo bude v zápase dominujícím týmem. Už ve druhé minutě totiž dostal skvělou přihrávku do levého kruhu Radek Číp, který bekhendovou střelou propasíroval puk za Jannyho záda. To byl ovšem jen začátek. O tři a půl minuty později ujel hostující obraně Roman Tomas, který nejen že v silovém souboji přetlačil tři bránící hráče, ale ještě dokázal vystřelit a vlastní ránu pak dorazit v letu do brány!

A to stále nebylo vše. Netrvalo ani dvě minuty, a Znojmo již vedlo tři nula. Michal Vodný tečoval Šulákovu pumelici od modré, a vstřelil tak svůj první gól v dresu Orlů! I nadále se domácímu celku nadmíru dařilo, Linz nebyl s to vymyslet kloudný recept na obranu Jihomoravanů stejně jako na útok. Češi nakonec svého soka tlačili tak dlouho, až se jim podařilo skórovat počtvrté. Radek Číp tečoval Da Costovu ránu a domácí byli na cestě za vítězstvím.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra značně ustálila, oba týmy byly podobně aktivní. Ačkoli Šeda hned v první minutě nastřelil tyč, na gól si slušně zaplněná Nevoga aréna musela počkat až do třicáté páté minuty. Frustrace hráčů Linze již byla znát, po několika nezdarech a menších potyčkách se jim přesto podařilo skórovat.Brett McLean vstřelil první gól svého týmu, když prostřelil Nechvátala z těsné blízkosti. Znojmu netrvalo dlouho nalézt odpověď na soupeřovo snížení, Patrik Novák po ideální Pucherově přihrávce do mezikruží neměl mnoho práce.

Závěrečná část zápasu nabídla v porovnání s ostatními nejméně atraktivní hokej. Linz zoufale bušil na znojemskou obranu, která semknuta držela řady proti nájezdům rakouského soka. I tak musel ještě orlí maskovaný muž jednou kapitulovat, když se v padesáté třetí minutě dostal k puku Dan DaSilva, který upravil skóre do jeho konečné podoby.

Třetiny: 4:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Číp (Wronka, Da Costa), 5. Tomas (Pucher), 7. Vodný (Šulák, Tomas), 17. Číp (Da Costa, Lattner), 38. Novák (Pucher, Hughesman) – 35. McLean (Dorion, Piche), 53. DaSilva (D´Aversa, McLean). Rozhodčí: Babić, Smetana – Nagy, Soos. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3017.Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře