Reklama
reklama

První domácí výhra v sezóně! Orli převálcovali Linz

Domácí vstoupili do utkání fantasticky a právem se na konci první třetiny radovali ze čtyřbrankového náskoku. V průběhu druhého dějství pak hosté snížili, Orli však velmi rychle opět odskočili. Ani přes tlak ve třetí třetině se Rakušanům více jak druhý gól do Nechvátalovy svatyně dostat nepodařilo.

Již od prvních vteřin bylo jasné, kdo bude v zápase dominujícím týmem. Už ve druhé minutě totiž dostal skvělou přihrávku do levého kruhu Radek Číp, který bekhendovou střelou propasíroval puk za Jannyho záda. To byl ovšem jen začátek. O tři a půl minuty později ujel hostující obraně Roman Tomas, který nejen že v silovém souboji přetlačil tři bránící hráče, ale ještě dokázal vystřelit a vlastní ránu pak dorazit v letu do brány!

A to stále nebylo vše. Netrvalo ani dvě minuty, a Znojmo již vedlo tři nula. Michal Vodný tečoval Šulákovu pumelici od modré, a vstřelil tak svůj první gól v dresu Orlů! I nadále se domácímu celku nadmíru dařilo, Linz nebyl s to vymyslet kloudný recept na obranu Jihomoravanů stejně jako na útok. Češi nakonec svého soka tlačili tak dlouho, až se jim podařilo skórovat počtvrté. Radek Číp tečoval Da Costovu ránu a domácí byli na cestě za vítězstvím.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra značně ustálila, oba týmy byly podobně aktivní. Ačkoli Šeda hned v první minutě nastřelil tyč, na gól si slušně zaplněná Nevoga aréna musela počkat až do třicáté páté minuty. Frustrace hráčů Linze již byla znát, po několika nezdarech a menších potyčkách se jim přesto podařilo skórovat.Brett McLean vstřelil první gól svého týmu, když prostřelil Nechvátala z těsné blízkosti. Znojmu netrvalo dlouho nalézt odpověď na soupeřovo snížení, Patrik Novák po ideální Pucherově přihrávce do mezikruží neměl mnoho práce.

Závěrečná část zápasu nabídla v porovnání s ostatními nejméně atraktivní hokej. Linz zoufale bušil na znojemskou obranu, která semknuta držela řady proti nájezdům rakouského soka. I tak musel ještě orlí maskovaný muž jednou kapitulovat, když se v padesáté třetí minutě dostal k puku Dan DaSilva, který upravil skóre do jeho konečné podoby.

Třetiny: 4:0, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Číp (Wronka, Da Costa), 5. Tomas (Pucher), 7. Vodný (Šulák, Tomas), 17. Číp (Da Costa, Lattner), 38. Novák (Pucher, Hughesman) – 35. McLean (Dorion, Piche), 53. DaSilva (D´Aversa, McLean). Rozhodčí: Babić, Smetana – Nagy, Soos. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3017.Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře