Reklama
reklama

Příprava finišuje, znojemské Orly čeká dvojzápas s Kladnem

Poslední tři přípravné duely odehrají znojemští hokejisté před startem třetí sezóny v Erste Bank lize. Tento týden je čekají hned dva zápasy s extraligovým Kladnem. Zatímco v úterý od 18. hodin poměří síly s Rytíři na domácím kluzišti, o dva dny později zajíždějí do středních Čech k odvetě, která startuje v 17.30 hodin.

Kladenští hokejisté se na svou další sezonu mezi českou extraligovou smetánkou připravují se vší parádou. Po loňské čtvrtfinálové účasti chtějí Rytíři navázat na jeden z největších úspěchů posledních let, a tak se v jejich řadách, které momentálně čítají více než třicet hráčů, odehrává tvrdý boj o místo.

Mužstvo doplnili reprezentační útočník Petr Tenkrát či francouzský forvard Sacha Treille, jehož si většina fanoušků pamatuje ze sparťanského angažmá. Dresu Kladna zůstal věrný i legendární Pavel Patera, olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa. V modrobílých barvách se budou nadále prohánět zkušený Jiří Kuchler či Miloslav Hořava.

V defenzívě Rytířů se objevuje Petr Hořava, který působil i ve Znojmě, či další olympijský šampion Libor Procházka. O místo v kádru nově bojují také obránci Ivan Majeský a Lukáš Poživil. V bráně se prozatím střídají Jan Chábera a Lukáš Cikánek.

Rytíři sehráli v přípravě devět zápasů, z nichž dokázali zvítězit ve čtyřech případech. Nejvyšší výhru si svěřenci trenéra Zdeňka Vojty přivezli z Českých Budějovic (5:2), naopak nejvyšší porážka se datuje k 1. srpnu, kdy nestačili na Mladou Boleslav (2:5).

Znojmo se s Kladnem naposledy střetávalo v extraligové sezóně 2008/2009. Poslední vzájemný zápas se datuje 17. března 2009 ve skupině o udržení. Jihomoravané tehdy udolali domácí Rytíře až po samostatných nájezdech (2:3). Celkově se oba týmy v tomto ročníku proti sobě postavili osmkrát, pětkrát z toho vyšli vítězně Orli. Za uplynulé čtyři roky se však složení obou manšaftů výrazně změnilo, a tak nemají tyto výsledky žádnou vypovídací hodnotu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře