Reklama
reklama

Příprava finišuje, znojemské Orly čeká dvojzápas s Kladnem

Poslední tři přípravné duely odehrají znojemští hokejisté před startem třetí sezóny v Erste Bank lize. Tento týden je čekají hned dva zápasy s extraligovým Kladnem. Zatímco v úterý od 18. hodin poměří síly s Rytíři na domácím kluzišti, o dva dny později zajíždějí do středních Čech k odvetě, která startuje v 17.30 hodin.

Kladenští hokejisté se na svou další sezonu mezi českou extraligovou smetánkou připravují se vší parádou. Po loňské čtvrtfinálové účasti chtějí Rytíři navázat na jeden z největších úspěchů posledních let, a tak se v jejich řadách, které momentálně čítají více než třicet hráčů, odehrává tvrdý boj o místo.

Mužstvo doplnili reprezentační útočník Petr Tenkrát či francouzský forvard Sacha Treille, jehož si většina fanoušků pamatuje ze sparťanského angažmá. Dresu Kladna zůstal věrný i legendární Pavel Patera, olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa. V modrobílých barvách se budou nadále prohánět zkušený Jiří Kuchler či Miloslav Hořava.

V defenzívě Rytířů se objevuje Petr Hořava, který působil i ve Znojmě, či další olympijský šampion Libor Procházka. O místo v kádru nově bojují také obránci Ivan Majeský a Lukáš Poživil. V bráně se prozatím střídají Jan Chábera a Lukáš Cikánek.

Rytíři sehráli v přípravě devět zápasů, z nichž dokázali zvítězit ve čtyřech případech. Nejvyšší výhru si svěřenci trenéra Zdeňka Vojty přivezli z Českých Budějovic (5:2), naopak nejvyšší porážka se datuje k 1. srpnu, kdy nestačili na Mladou Boleslav (2:5).

Znojmo se s Kladnem naposledy střetávalo v extraligové sezóně 2008/2009. Poslední vzájemný zápas se datuje 17. března 2009 ve skupině o udržení. Jihomoravané tehdy udolali domácí Rytíře až po samostatných nájezdech (2:3). Celkově se oba týmy v tomto ročníku proti sobě postavili osmkrát, pětkrát z toho vyšli vítězně Orli. Za uplynulé čtyři roky se však složení obou manšaftů výrazně změnilo, a tak nemají tyto výsledky žádnou vypovídací hodnotu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře