Reklama
reklama

Před nejvyšší návštěvou sezóny nepovolili Orli Vídni jediný gól

V úvodní části branka nepadla, ve druhé a třetí se diváci dočkali shodně dvou gólů, k radosti většiny publika padly všechny do branky Vídně. Znojmo tak před zatím největší návštěvou sezóny poprvé na svém ledě porazilo mužstvo z hlavního města Rakouska.

Znojmo - Vídeň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 32. Beránek (Kolarz, Beroun), 38. Lattner, 42. Beroun (Šeda), 60. Blatný (Lattner, Beránek). Rozhodčí: Babic, Kincses – Hofstäter, Widmann. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3653. Střely na branku: 31:24 . Průběh utkání: 4:0.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Novák.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Fraser, Matheson, Klimbacher, Veideman, Fletcher, Schweda, Peter, Seidl – Fortier, Gratton, Sylvester – Olsson, Schiechl, Schlacher – Ferland, Ouellette, Rotter – Puschnik, Fischer, Hartl.
 

Znojemští hokejisté se před parádně zaplněnými a hlučnými ochozy chopili v úvodu utkání iniciativy a hned v první minutě prověřil Zabu ostrou ránou z kruhu zadák Štach. Orli byli i nadále aktivní a vídeňský maskovaný muž se musel ve svém brankovišti pořádně ohánět. Na druhé straně kluziště se blýskl i Hovi, když zkrotil puk na své hrudi po zásahu Veidemana.

Domácí si aktivitou vynutili i přesilovou hru, v níž několikrát zle zahrozili. Nejblíže gólu byl útočník Fiala, který dokonce orazítkoval tyčku. Následná početní výhoda hostů už zdaleka tak nebezpečná nebyla. Ke konci třetiny se tresty začaly hromadit a Vídeň neúspěšně sehrála celé dvě minuty v převaze dvou mužů v poli.

Také zahajovací chvíle prostředního dějství byly v režii domácích. Ti si vytvořili souvislejší nápor i díky dvěma přesilovkám, v nichž zejména Šeda spálil dvě obrovské příležitosti, puk však zamířil jen do ramene gólmana, posléze napálil boční síť. Ve vlastním oslabení se pak do samostatného úniku probil Ferland, proti kterému vytáhl Hovi zákrok betonem.

Na první gól jsme si museli počkat až do 32. minuty. Krátce po polovině zápasu si našel puk před brankovištěm Petr Beránek a z otočky poslal puk pod horní tyčku. Orli se i nadále tlačili do útoku a jejich převahu nenabouralo ani oslabení, v němž ujel vídeňské obraně Jan Lattner a namířil kotouč přesně do růžku, nad lapačku bezmocného Zaby. Ihned po návratu z trestné lavice mohl navýšit vedení Znojma Milan Procházka, toho však v samostatném úniku vychytal gólman.

Předpokládaný tlak Vídně ve třetím dějství dostal tvrdý direkt již po dvou minutách. Kapitán Jiří Beroun se dokázal prosadit i v pádu a střelou po zemi rozvlnil síť za zády Zaby. Hosté se přeci jen k náporu propracovali, ale všechny jejich příležitosti pochytal jistý Hovi. Zvláště ve čtyřminutovém oslabení byl několikrát v permanenci.

Také závěrečné momenty duelu si Orli s přehledem a s přispěním Hoviho pohlídali. Čtvrtou branku do vídeňské klece pak jedenáct vteřin před sirénou přidal Zdeněk Blatný.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře