Reklama
reklama

Před nejvyšší návštěvou sezóny nepovolili Orli Vídni jediný gól

V úvodní části branka nepadla, ve druhé a třetí se diváci dočkali shodně dvou gólů, k radosti většiny publika padly všechny do branky Vídně. Znojmo tak před zatím největší návštěvou sezóny poprvé na svém ledě porazilo mužstvo z hlavního města Rakouska.

Znojmo - Vídeň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 32. Beránek (Kolarz, Beroun), 38. Lattner, 42. Beroun (Šeda), 60. Blatný (Lattner, Beránek). Rozhodčí: Babic, Kincses – Hofstäter, Widmann. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3653. Střely na branku: 31:24 . Průběh utkání: 4:0.

ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Novák.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Fraser, Matheson, Klimbacher, Veideman, Fletcher, Schweda, Peter, Seidl – Fortier, Gratton, Sylvester – Olsson, Schiechl, Schlacher – Ferland, Ouellette, Rotter – Puschnik, Fischer, Hartl.
 

Znojemští hokejisté se před parádně zaplněnými a hlučnými ochozy chopili v úvodu utkání iniciativy a hned v první minutě prověřil Zabu ostrou ránou z kruhu zadák Štach. Orli byli i nadále aktivní a vídeňský maskovaný muž se musel ve svém brankovišti pořádně ohánět. Na druhé straně kluziště se blýskl i Hovi, když zkrotil puk na své hrudi po zásahu Veidemana.

Domácí si aktivitou vynutili i přesilovou hru, v níž několikrát zle zahrozili. Nejblíže gólu byl útočník Fiala, který dokonce orazítkoval tyčku. Následná početní výhoda hostů už zdaleka tak nebezpečná nebyla. Ke konci třetiny se tresty začaly hromadit a Vídeň neúspěšně sehrála celé dvě minuty v převaze dvou mužů v poli.

Také zahajovací chvíle prostředního dějství byly v režii domácích. Ti si vytvořili souvislejší nápor i díky dvěma přesilovkám, v nichž zejména Šeda spálil dvě obrovské příležitosti, puk však zamířil jen do ramene gólmana, posléze napálil boční síť. Ve vlastním oslabení se pak do samostatného úniku probil Ferland, proti kterému vytáhl Hovi zákrok betonem.

Na první gól jsme si museli počkat až do 32. minuty. Krátce po polovině zápasu si našel puk před brankovištěm Petr Beránek a z otočky poslal puk pod horní tyčku. Orli se i nadále tlačili do útoku a jejich převahu nenabouralo ani oslabení, v němž ujel vídeňské obraně Jan Lattner a namířil kotouč přesně do růžku, nad lapačku bezmocného Zaby. Ihned po návratu z trestné lavice mohl navýšit vedení Znojma Milan Procházka, toho však v samostatném úniku vychytal gólman.

Předpokládaný tlak Vídně ve třetím dějství dostal tvrdý direkt již po dvou minutách. Kapitán Jiří Beroun se dokázal prosadit i v pádu a střelou po zemi rozvlnil síť za zády Zaby. Hosté se přeci jen k náporu propracovali, ale všechny jejich příležitosti pochytal jistý Hovi. Zvláště ve čtyřminutovém oslabení byl několikrát v permanenci.

Také závěrečné momenty duelu si Orli s přehledem a s přispěním Hoviho pohlídali. Čtvrtou branku do vídeňské klece pak jedenáct vteřin před sirénou přidal Zdeněk Blatný.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře