Reklama
reklama

Povinné body nad Lublaní vystřelil Podešva

Znojemští hokejisté odjeli do dalekého Slovinska o den dřív, aby se připravili na nedělní urputnou bitvu. Ta se nezačala vyvíjet vůbec dobře, do vedení se totiž jako první dostala domácí Lublaň. Skóre ale ve druhé třetině vyrovnal Bořuta a o vítězi rozhodl necelých pět minut před koncem Podešva.

Do druhého kola nadstavbové části vlétli Orli aktivněji než jejich soupeř a hned zkraje si vytvořili několik slušných příležitostí. Paradoxně to však byla Lublaň, kdo udeřil jako první. Třicet osm vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky dojel Bussieres nahozený kotouč a přesným pasem nabídl puk Bostjanu Groznikovi, jenž z vrcholu kruhu nekompromisně vymetl pavučinky v horním růžku Schwarzovy branky.

I ve druhé části utkání viděly poloprázdné tribuny lublaňské arény útočný hokej. Domácí byli první polovinu o něco více aktivnější, znojemský brankář ale střežil svoji svatyni bezchybně. To jeho spoluhráči zúročili ve třicáté minutě, kdy výborně clonili před Frazeem. Americký gólman ve službách slovinského týmu vůbec nic neviděl, čehož perfektně využil Antonín Bořuta a svojí dělovkou vyrovnal stav utkání.

Jihomoravany vstřelená branka nakopla a převzali iniciativu do své moci. O pár minut později to byl znovu Bořuta, kdo mohl vykouzlit znojemské střídačce úsměv na tváři. Po skvělé přihrávce zpoza brány ale napálil z mezikruží pouze zadní mantinel.

Závěrečné dějství se dlouhou dobu hrálo opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale oba celky přitom chtěly zvítězit a uzmout body. I díky tomu moc gólových šancí k vidění nebylo a na rozhodující trefu se čekalo až do padesáté šesté minuty, kdy se blýskla čtvrtá formace Orlů a po bystré přihrávce Csamanga rozhodl Martin Podešva příklepem z kruhu o tom, kam poputují tři body.

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Groznik (Bussieres, Pem) – 30. Bořuta (Lattner, Bartoš), 56. Podešva (Csamangó, Bořuta). Rozhodčí: Babic, Lemelin – Angererová, Nagy. Vyloučení: 4:3. Diváci: 711.Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře