Reklama
reklama

Povinné body nad Lublaní vystřelil Podešva

Znojemští hokejisté odjeli do dalekého Slovinska o den dřív, aby se připravili na nedělní urputnou bitvu. Ta se nezačala vyvíjet vůbec dobře, do vedení se totiž jako první dostala domácí Lublaň. Skóre ale ve druhé třetině vyrovnal Bořuta a o vítězi rozhodl necelých pět minut před koncem Podešva.

Do druhého kola nadstavbové části vlétli Orli aktivněji než jejich soupeř a hned zkraje si vytvořili několik slušných příležitostí. Paradoxně to však byla Lublaň, kdo udeřil jako první. Třicet osm vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky dojel Bussieres nahozený kotouč a přesným pasem nabídl puk Bostjanu Groznikovi, jenž z vrcholu kruhu nekompromisně vymetl pavučinky v horním růžku Schwarzovy branky.

I ve druhé části utkání viděly poloprázdné tribuny lublaňské arény útočný hokej. Domácí byli první polovinu o něco více aktivnější, znojemský brankář ale střežil svoji svatyni bezchybně. To jeho spoluhráči zúročili ve třicáté minutě, kdy výborně clonili před Frazeem. Americký gólman ve službách slovinského týmu vůbec nic neviděl, čehož perfektně využil Antonín Bořuta a svojí dělovkou vyrovnal stav utkání.

Jihomoravany vstřelená branka nakopla a převzali iniciativu do své moci. O pár minut později to byl znovu Bořuta, kdo mohl vykouzlit znojemské střídačce úsměv na tváři. Po skvělé přihrávce zpoza brány ale napálil z mezikruží pouze zadní mantinel.

Závěrečné dějství se dlouhou dobu hrálo opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale oba celky přitom chtěly zvítězit a uzmout body. I díky tomu moc gólových šancí k vidění nebylo a na rozhodující trefu se čekalo až do padesáté šesté minuty, kdy se blýskla čtvrtá formace Orlů a po bystré přihrávce Csamanga rozhodl Martin Podešva příklepem z kruhu o tom, kam poputují tři body.

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Groznik (Bussieres, Pem) – 30. Bořuta (Lattner, Bartoš), 56. Podešva (Csamangó, Bořuta). Rozhodčí: Babic, Lemelin – Angererová, Nagy. Vyloučení: 4:3. Diváci: 711.Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře