Reklama
reklama

Poslední test před sezónou nevyšel, Orli v Litvínově prohráli

Znojemští hokejisté nedokázali navázat na úterní výhru s Hradcem Králové a v posledním přípravném utkání nestačili na Litvínov. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 4:1, o jedinou branku Orlů se postaral Roman Tomas.
Litvínov - Znojmo 4:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš, Šlégr), 14. Jánský (Lukeš), 31. Kubát (Lukeš, Hübl), 40. Lukeš (Hübl, Ručinský) – 13. Tomas (Štach). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Šulo. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 453. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Litvínov: Francouz – Kubát, Gula, Chaloupka, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, Šlégr – Lukeš, Hübl, Jánský, Ručinský, Hanzl, Martynek, Trávníček, Piroš, Majdan, Jurčík, Šrámek, Písařík.
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Bořuta, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Štach - Tomas, Fiala, Lattner, Rosa, Pucher, Podešva, Abdul, Šeda, Číp, Bartoš, Novák.
 
Domácí nastoupili k poslední generálce před startem extraligy prakticky v nejsilnější sestavě, naopak trenér Orlů Jiří Režnar postrádal hned několik klíčových hráčů. Na ledě se neobjevili Martin Bača, Jiří Beroun, Jiří Klimíček, Marek Špaček ani Branislav Rehuš.

Již v první minutě mohl otevřít skóre Martynek, zakončit ale před brankářem nestihl. Hosté odpověděli šancí Rosy, která, zdálo se, zazvonila o tyč. Poté Lukeš pálil z mezikruží nad a následně se poprvé vylučovalo. K Fialovi přisedl po 23 vteřinách Pucher a dvojnásobnou výhodu domácí patřičně využili. Nebezpečná rána Kubáta ještě do sítě neprošla, ale koncovka Rostislava Martynka už byla úspěšná.

Orli ještě v průběhu první třetiny vystrčili drápy a dočkali se srovnání. Roman Tomas, který má zkušenosti i z Litvínova, ze strany do odkryté klece doklepl sražené Štachovo nahození. Odpověď Vervy však přišla rychle. Peter Jánský dostal kolmou přihrávku od Lukeše, unikl znojemské obraně a vrátil svým barvám vedení. Třetinu ukončilo o 30 sekund dříve krvavé zranění Lattnera, který dostal ránu pukem.

Ve druhém dějství Verva svůj náskok navýšila, avšak nejprve dostali možnost přesilové hry Orli. Ti se ale ani ve výhodě přes Francouzovu hráz nedostali, a tak se síť napnula na druhé straně. Štachův trest zkrátil Karel Kubát po pohledné kombinaci. Navýšit mohl Šrámek, který zachytil soupeřovo vyhození a měl klid i čas na střelu, Cikánek si však s pukem poradil. Z protiútoku mohl snížit Číp. Při Hüblově vyloučení nastřelil Tomas tyč, při Nemčíkově Jánský též. Ale branka ještě přeci jen padla, Čípovo přisednutí k Nemčíkovi na lavici hanby potrestal brzy František Lukeš.

Ve třetí dvacetiminutovce již gól nepadl. Ne, že by se už šance nerodily, ale gólmani si věděli s puky rady. Domácí několikrát sklidili za své akce a kombinace potlesk, hosté znovu nastřelili tyč. V závěru šli Krušnohorci ještě dvakrát do čtyř, ale Francouz ukázal před startem Tipsport extraligy slušnou formu a korekci stavu nepřipustil.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře