Reklama
reklama

Poslední test před sezónou nevyšel, Orli v Litvínově prohráli

Znojemští hokejisté nedokázali navázat na úterní výhru s Hradcem Králové a v posledním přípravném utkání nestačili na Litvínov. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 4:1, o jedinou branku Orlů se postaral Roman Tomas.
Litvínov - Znojmo 4:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš, Šlégr), 14. Jánský (Lukeš), 31. Kubát (Lukeš, Hübl), 40. Lukeš (Hübl, Ručinský) – 13. Tomas (Štach). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Šulo. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 453. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Litvínov: Francouz – Kubát, Gula, Chaloupka, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, Šlégr – Lukeš, Hübl, Jánský, Ručinský, Hanzl, Martynek, Trávníček, Piroš, Majdan, Jurčík, Šrámek, Písařík.
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Bořuta, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Štach - Tomas, Fiala, Lattner, Rosa, Pucher, Podešva, Abdul, Šeda, Číp, Bartoš, Novák.
 
Domácí nastoupili k poslední generálce před startem extraligy prakticky v nejsilnější sestavě, naopak trenér Orlů Jiří Režnar postrádal hned několik klíčových hráčů. Na ledě se neobjevili Martin Bača, Jiří Beroun, Jiří Klimíček, Marek Špaček ani Branislav Rehuš.

Již v první minutě mohl otevřít skóre Martynek, zakončit ale před brankářem nestihl. Hosté odpověděli šancí Rosy, která, zdálo se, zazvonila o tyč. Poté Lukeš pálil z mezikruží nad a následně se poprvé vylučovalo. K Fialovi přisedl po 23 vteřinách Pucher a dvojnásobnou výhodu domácí patřičně využili. Nebezpečná rána Kubáta ještě do sítě neprošla, ale koncovka Rostislava Martynka už byla úspěšná.

Orli ještě v průběhu první třetiny vystrčili drápy a dočkali se srovnání. Roman Tomas, který má zkušenosti i z Litvínova, ze strany do odkryté klece doklepl sražené Štachovo nahození. Odpověď Vervy však přišla rychle. Peter Jánský dostal kolmou přihrávku od Lukeše, unikl znojemské obraně a vrátil svým barvám vedení. Třetinu ukončilo o 30 sekund dříve krvavé zranění Lattnera, který dostal ránu pukem.

Ve druhém dějství Verva svůj náskok navýšila, avšak nejprve dostali možnost přesilové hry Orli. Ti se ale ani ve výhodě přes Francouzovu hráz nedostali, a tak se síť napnula na druhé straně. Štachův trest zkrátil Karel Kubát po pohledné kombinaci. Navýšit mohl Šrámek, který zachytil soupeřovo vyhození a měl klid i čas na střelu, Cikánek si však s pukem poradil. Z protiútoku mohl snížit Číp. Při Hüblově vyloučení nastřelil Tomas tyč, při Nemčíkově Jánský též. Ale branka ještě přeci jen padla, Čípovo přisednutí k Nemčíkovi na lavici hanby potrestal brzy František Lukeš.

Ve třetí dvacetiminutovce již gól nepadl. Ne, že by se už šance nerodily, ale gólmani si věděli s puky rady. Domácí několikrát sklidili za své akce a kombinace potlesk, hosté znovu nastřelili tyč. V závěru šli Krušnohorci ještě dvakrát do čtyř, ale Francouz ukázal před startem Tipsport extraligy slušnou formu a korekci stavu nepřipustil.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře