Reklama
reklama

Poslední test před sezónou nevyšel, Orli v Litvínově prohráli

Znojemští hokejisté nedokázali navázat na úterní výhru s Hradcem Králové a v posledním přípravném utkání nestačili na Litvínov. Po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 4:1, o jedinou branku Orlů se postaral Roman Tomas.
Litvínov - Znojmo 4:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Martynek (Piroš, Šlégr), 14. Jánský (Lukeš), 31. Kubát (Lukeš, Hübl), 40. Lukeš (Hübl, Ručinský) – 13. Tomas (Štach). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Šulo. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. Diváci: 453. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Litvínov: Francouz – Kubát, Gula, Chaloupka, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman, Šlégr – Lukeš, Hübl, Jánský, Ručinský, Hanzl, Martynek, Trávníček, Piroš, Majdan, Jurčík, Šrámek, Písařík.
ORLI ZNOJMO: Cikánek – Grof, Bořuta, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Štach - Tomas, Fiala, Lattner, Rosa, Pucher, Podešva, Abdul, Šeda, Číp, Bartoš, Novák.
 
Domácí nastoupili k poslední generálce před startem extraligy prakticky v nejsilnější sestavě, naopak trenér Orlů Jiří Režnar postrádal hned několik klíčových hráčů. Na ledě se neobjevili Martin Bača, Jiří Beroun, Jiří Klimíček, Marek Špaček ani Branislav Rehuš.

Již v první minutě mohl otevřít skóre Martynek, zakončit ale před brankářem nestihl. Hosté odpověděli šancí Rosy, která, zdálo se, zazvonila o tyč. Poté Lukeš pálil z mezikruží nad a následně se poprvé vylučovalo. K Fialovi přisedl po 23 vteřinách Pucher a dvojnásobnou výhodu domácí patřičně využili. Nebezpečná rána Kubáta ještě do sítě neprošla, ale koncovka Rostislava Martynka už byla úspěšná.

Orli ještě v průběhu první třetiny vystrčili drápy a dočkali se srovnání. Roman Tomas, který má zkušenosti i z Litvínova, ze strany do odkryté klece doklepl sražené Štachovo nahození. Odpověď Vervy však přišla rychle. Peter Jánský dostal kolmou přihrávku od Lukeše, unikl znojemské obraně a vrátil svým barvám vedení. Třetinu ukončilo o 30 sekund dříve krvavé zranění Lattnera, který dostal ránu pukem.

Ve druhém dějství Verva svůj náskok navýšila, avšak nejprve dostali možnost přesilové hry Orli. Ti se ale ani ve výhodě přes Francouzovu hráz nedostali, a tak se síť napnula na druhé straně. Štachův trest zkrátil Karel Kubát po pohledné kombinaci. Navýšit mohl Šrámek, který zachytil soupeřovo vyhození a měl klid i čas na střelu, Cikánek si však s pukem poradil. Z protiútoku mohl snížit Číp. Při Hüblově vyloučení nastřelil Tomas tyč, při Nemčíkově Jánský též. Ale branka ještě přeci jen padla, Čípovo přisednutí k Nemčíkovi na lavici hanby potrestal brzy František Lukeš.

Ve třetí dvacetiminutovce již gól nepadl. Ne, že by se už šance nerodily, ale gólmani si věděli s puky rady. Domácí několikrát sklidili za své akce a kombinace potlesk, hosté znovu nastřelili tyč. V závěru šli Krušnohorci ještě dvakrát do čtyř, ale Francouz ukázal před startem Tipsport extraligy slušnou formu a korekci stavu nepřipustil.

Zdroj: www.hcorli.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře