Reklama
reklama

Poslední naděje na postup mezi elitní šestku zhasla. Orli si s Bolzanem neporadili

Středeční prohra na ledě Bolzana Orlům definitivně uzavřela cestu do elitní šestky, která zajišťuje přímý postup do play-off. V Itálii se trefil pouze Adam Hughesman, tři góly Znojmo naopak inkasovalo.

Na první branku nemuseli fanoušci v Bolzanu dlouho čekat. V sedmé minutě si se znojemskou obranou poradil Ryan Glenn a nikým nehlídaný poslal puk po zemi za Schwarze. Orli se snažili o odpověď, avšak znovu dopláceli na střeleckou nemohoucnost. Na druhé straně Root z prostoru mezi kruhy těsně minul branku a v šestnácté minutě spálil doposud největší šanci hostů Bořuta, který neproměnil přečíslení dva na jednoho.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahráli Orli, avšak tlak před Melicherčíkem nedokázali přetavit v gól. Do dobrých pozic se dostali Vodný či Lakos. Hned po přesilovce se zapotil Schwarz, na kterého unikal Metropolit. Tento nevyužitý brejk nemusel Bolzano dlouho mrzet. Šťastnou branku Antona Bernarda muselo sice potvrdit až video, ale domácí se díky ní dostali do pohodového náskoku.

Jihomoravané byli ve zbytku třetiny poměrně pasivní a museli čelit dalšímu náporu soupeře. Gólman Marek Schwarz si hravě poradil s únikem Friga, avšak na teč Marca-Oliviera Valleranda byl již krátký a potřetí kapituloval. V sedmatřicáté minutě pak spálil šanci ke snížení Špaček, jehož pokus schoval Melicherčík do lapačky.

Třetí třetinu načali lépe hosté. Pořádnou dělovku vyslal od modré Lakos, ale také s ní si věděl brankář Italů rady. Čisté konto ztratil až ve dvaapadesáté minutě, kdy tečoval Lakosovu střelu nad beton Adam Hughesman. Následně se Znojmu nabídla další početní výhoda, avšak Bolzano si již dvougólový náskok pohlídalo a definitivně tak svěřencům trenéra Romana Šimíčka vzalo naději na postup mezi šestici nejlepších týmů. Orly tak v nadstavbě čeká boj o poslední dvě vstupenky do vyřazovacích bojů ve spodní polovině tabulky.

Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 7. Glenn (Root, Frank), 25. Bernard (Kearney, Oberdörfer), 35. Vallerand (Root, Egger) – 52. Hughesman (Lakos, Da Costa). Rozhodčí: M. Nikolić, Štolc – Raković, Zgonc. Vyloučení:2:1. Využití: 1:0. Diváci: 2343. Střely na branku: 18:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
admin
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře